A tulajdonos a tulajdonát átruházhatja az semmiben nem érinti a hazonélvezetet.
2011. febr. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
2/15 anonim válasza:
Igen, minden változáshoz a haszonélvezönek bele kell egyeznie. De nem tudom, mi értelme lenne a gyerekre iratni - ha késöbb valamiért szükséges lenne eladni, akkor (a haszonélvezettöl függetlenül is) csak a gyámhatósás engedélyével lehetne, és a pénzt nem lehet felhasználni, haben egy számlán kell tartani, amig a gyerek nagykorú lesz.
A házat egyébként is a gyerek örökli, ezért nem tudom elképzelni, hogy miért lenne jó megkeverni a dolgokat.
2011. febr. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
3/15 anonim válasza:
Nem hiszem, ha továbbra is Ők maradnak a haszonélvezők, kellene a beleegyezésük, hiszen az Ő jogállásuk nem változik. Gondolod, hogy nem szívesen egyeznének bele?
2011. febr. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
4/15 anonim válasza:
Igaz,ha a kiskorú nevére kerül azt csak úgy lehet a továbbiakban eladni,hogy a gyámhatóság ráteszi a kezét a lére.A haszonélvezőnek,úgytudom komoly jogai vannak,ingatlanon belül amig él.
2011. febr. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
5/15 anonim válasza:
OFF Másodikra megjegyzésként: 1, Azért lehet, mert a kérdező gondolhatja, hogy most kedvezőbb az átírási költség, mint a halála pillanatában lesz. Ez tisztán magánügy. 2, Ha a gyerek lakhatására fordítják a régi házért kapott összeget, akkor nem kell számlán tartani, bár a gyámhatóság valóban beleszólhat ebbe. ON
2011. febr. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
6/15 anonim válasza:
Igen kell a bele egyezésük, mert a haszonélvezeti jog erősebb mint a tulajdoni!
De jól gondoljátok meg hogy kiskorúra íratjátok e mert akkor sok mindenbe meglesz kötve a kezetek!Pl ha hitelt vennétek fel rá, vagy eladnátok, akkor egy az önkormányzat által kihelyezett gyám fog dönteni a kislány nevében, hiszen ő még nem hozhat ilyen ügyekben döntést!!
Szóval hercehurcás nagyon ha kiskorú neve áll a tulajdoni lapon!!
2011. febr. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
7/15 anonim válasza:
Az mondja jól, aki azt írta, hogy a haszonélvezeti jog erősebb. Az én lakásomon is van. Szinte ajtót nyitni sem lehet a haszonélvező nélkül...
2011. febr. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
8/15 anonim válasza:
Az, hogy erősebb, azt jelenti, hogy megmarad.
Vagyis ha veszek egy lakást, aminek van haszonélvezője, akkor élete végéig Ő fogja használni az én lakásomat. Tulajdonjogilag viszont a lakás az enyém lesz, csak nem tudok vele mit kezdeni, nem tudok benne lakni. Nem értem, mi nem világos ezen? Tessék már utánanézni, vagy egy csomó találat erre a Guglival!
2011. febr. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
9/15 anonim válasza:
Az örökléssel kapcsolatban történt némi módosítás, ugyanis ma már a házastárs után nem csak a gyermek örököl, hanem a másik házastárs, azaz az özvegye, mégpedig a gyermekkel egyenlő mértékben, egy gyermek esetében tehát ez 50-50 %. Ettől függetlenül ha van haszonélvező, az övé az elsőbbség mindenben, lakhatás, kiadás lehetősége stb. Én úgy tudom a tulajdonos eladhatja haszonélvezeti joggal terhelten illetve átruházhatja bármikor.
2011. febr. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
10/15 anonim válasza:
OFF 13:38 Mikor történt ilyen változás? Mióta örököl a házastárs?
ON: Igen, kell a beleegyezésük. És ráadásul nem jó lépés, a mostani ajándékozási illeték többe kerül, mint amit örökléskor kellene fizetnie.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!