Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más is elszomorodik kicsit...

Más is elszomorodik kicsit mikor megtudja hogy egy ismerősének gyereke lesz?

Figyelt kérdés
22 éves múltam. Mostanában egyre több volt osztálytársamnál veszem észre, hogy töltögetik fel az ultrahangos képeiket, hamarosan édesanyák lesznek. Olyankor mindig összeszorul a gyomrom, meg az jut eszembe, hogy "Bsszus vajon nekem mikor lesz?" vagy "De szeretnék már én is itt tartani". Pl ma hallottam meg egy lányról (igaz ő már 24 éves) hogy tavaly megházasodott, most meg már 4 hónapos terhes. És én is úgy szeretnék már itt tartani, rossz érzésem lesz olyankor.
2011. aug. 15. 21:08
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
Szerintem majd akkor ess kétségbe ha már ott tartasz, hogy jöhetne, de nem jön. Én így voltam vele. két hónap sikertelen próbálkozás után már mindenkire haragudtam, akinek sikerült. aztán a hatodik hónapra nekem is összejött.
2011. aug. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

én is mindig elkeseredek...főleg most a nyáron voltam szomorú, mert úgy volt, hogy még a kapcsolatomnak is vége lesz.

nekem pl. fogamzásgátlót kell szednem, mert többször volt, hogy 3 hétig véreztem, és magától nem múlt volna el.

vlsz sosem lesz gyerekem, és így mindig fáj v.hol hogy msáoknak olyan könnyen, és olyan boldogok.

de ez van, ezt dobta a gép...

legalább a párommal rendbehoztuk a dolgokat, és már ennek is örülök, h v.ki még így is szeret

20/L

2011. aug. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
Mindig örülök neki, ha megtudom, de estére bizony összeszorul a szívem, hogy nekem vajon mikor lesz. Harminc leszek, és nagyon szeretnék már anyuka lenni...
2011. aug. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 25 és 35 év között félúton ideális bevállalni az első gyermeket. 25 éves kor előtt semmiképp szerintem az butaság. Élni is kell valamikor... Én 26 éves vagyok és az én osztálytársaim közül még senki nem szült, ezért nem értem, hogy a Te osztálytársaid, hogy szültek 22 évesen.
2011. aug. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

Aha kicsit elszomorodom, de csak maximum azért,mert látom másokon, hogy boldogabbak mint én,és esetleg más irányba tart a jelenlegi életük mint nekem.Kicsit irigy vagyok, mikor nézem a közösségi oldalakat és tele van a korombeli ismerősök esküvői profi fotóival minden,ráadásul már van babája is,vagy épp állapotos. Néha nyugtatom magam azzal, hogy ezeknek az ismerősöknek a 80%-a valójában nem boldog, mindenféle márkás cuccot megvesz,a háza is hitelre van a tévéjével együtt, és közben feltölti a csodás boldog fotókat a netre, hogy azt mutassa,neki milyen jó.

DE a lényeg, hogy tudom, ha nekem lesz valaha is gyermekem,akkor annak már 10x jobb lesz mint az ismerőseimnek :) És nem vagyok lekésve semmiről.

25n

2011. aug. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%
ne kövezzetek meg érte de én úgy látom az alsóbb társadalmi néposztályok szülnek korán (és most nem a kisebbség 13 évesen szülő kislányokra gondolok .) én olyan kp suliban jártam ahol átlag munkásosztálybeli életvitelű családok voltak -és az én osztályom fele is lebabázott már. viszont általánosban ,ügyvéd orvos csemeték stb ott még szinte senki,és 26 vagyok .A múltkor a nődokinál am kétségbe estem mert nekem orvosi okból kéne lassan bevállalni egyet ,de még csak apajelölt sincs .hátöö nem egyszerű na.
2011. aug. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
28 vagyok, anyám 40 évesen szült és soha senki nem szólt anyám kora miatt. Szóval nem hiszem, hogy más lett volna, amikor te voltál iskolás.
2011. aug. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Én el szoktam kicsit. Régi osztálytársak képei között sokaknál láttam már babát. Nem igaz, hogy nem fejezik be az iskolát amúgy. Egyik ismerősöm 25 éves, a babája már egy múlt, lediplomázott és második szakot is végez. A tiniterhességeket nem sajnálom el tőlük, de akinek az én koromban van már babája... Sajnos még nem tartok ott, hogy a párommal jöhetne a baba, még nem lenne miből eltartani. De szeretnék nagyon. Főleg olyankor, amikor közeli ismerősök, rokonok babáznak le és látom, hogy mennyi mindent elszúrnak, csúnyán viselkednek a gyerekkel, nem törődnek velük, hisztigépeket nevelnek belőlük, és csak kiabálnak. Mármint a szülő a gyerekkel.

Kicsit irigy vagyok, na :)

2011. aug. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Igen! Pedig nekem már van egy, 20 évesen szültem. A kismamák , akikkel jóban voltam/vagyok játszótér, baba-mama klub miatt már majdnem mind a másodikat várják vagy vígan babáznak. Én a kisfiam első évei alatt fejeztem be az egyetemet, és most dolgozni megyek. Nem mondom, azt is várom, örömmel megyek! De a terhességné, a szülésnél, és egy kisbabánál csodásabb és jobb dolgot még soha nem tapasztaltam. És "éltem" eleget, ha az azt jelenti, hogy bizonyos időközönként leittam magam buli címszóval.:)
2011. aug. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Én ugyanez vagyok 23 évesen. Mindig is arról álmodtam, hogy fiatalon lesznek gyerekeim, mert olyan jó laza szülőnek lenni, meg ilyenkor könnyebben regenerálódik az ember, könnyebben nyeri vissza az alakját. Bár még nem vagyok lekésve, de rettegek hogy öreg szülő lesz belőlem, öreganya, az öreg szülők sosem lazák, meg olyan cikik, az anyám is begyepesedett 31 évesen szült..szóval, meg az unokák miatt is fontos...

Persze ha szerelmes lennék akkor azonnal vállalnék, de még pasim sincs...igy kvára nehéz!!!

teljesen megértelek, nekem olyan ismerőseimnek van már családja, akik se nem szépek, sőt rondák, se nem okosak, se nem keresnek jól, szóval...

2011. aug. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!