Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más is elszomorodik kicsit...

Más is elszomorodik kicsit mikor megtudja hogy egy ismerősének gyereke lesz?

Figyelt kérdés
22 éves múltam. Mostanában egyre több volt osztálytársamnál veszem észre, hogy töltögetik fel az ultrahangos képeiket, hamarosan édesanyák lesznek. Olyankor mindig összeszorul a gyomrom, meg az jut eszembe, hogy "Bsszus vajon nekem mikor lesz?" vagy "De szeretnék már én is itt tartani". Pl ma hallottam meg egy lányról (igaz ő már 24 éves) hogy tavaly megházasodott, most meg már 4 hónapos terhes. És én is úgy szeretnék már itt tartani, rossz érzésem lesz olyankor.
2011. aug. 15. 21:08
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
40%
Én 21 évesen szültem, ma már a lányom 14 múlt, és nem bántam meg, hogy olyan fiatalon szültem.
2011. aug. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
84%
Én értem amit érzel, olyan érzés mintha lemaradnánk valamiről. De neked még sok időd van. 35/N
2011. aug. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%
Én is 22 vagyok és nekem is néha hasonló érzéseim vannak.Körülöttem már majdnem mindenkinek van gyereke,beleértve a legjobb barátnőmet is,aki velem egy idős és már két kicsi gyermeke van.Plussz a nővéremnek is babája van,akit minden nap látok.Sokszor azt érzem,hogy nagyon jó lenne nekem is egy gyerek,kitöltené az életem,de amikor eszembe jut,hogy ahoz férj is kell...elmegy a kedvem az egésztöl,ugyanis férjhez menni soha nem akarok.
2011. aug. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szomorodom el, örülök neki inkább, ha valakiről megtudom ismerőseim közül, hogy boldogan várják a babát. Én is szeretnék, de tudom, hogy még nincs itt az ideje, úgyhogy én a mostani életemre koncentrálok, a babán meg majd akkor ha itt lesz az ideje. Meg nálunk most olyan sok kicsi van a családban, hogy elegek nekem most Ők is. :) 20L
2011. aug. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%
Én azt hittem, hogy 27-28 évesen már tényleg itt az ideje a gyermekvállalásnak. Az egyik 9 hónapos rosszcsont, a másik 7 hónap múlva fog megszületni, amit szintén nagyon várok. Ugyanakkor azt sem szégyellem bevallani, hogy időnként hiányzik a régi életem, amikor legalább hétvégén addig aludtam, amíg jól esett, nem igényelt külön szervezést a legegyszerűbb program is. Szóval én is azt mondom, hogy nyugodtan élvezd ki azt amíg, egyedül vagy a pároddal ketten vagytok, és ha már tényleg nagyon-nagyon vágytok egy kicsire, akkor hajrá, mert csodás kis lények a babák :)
2011. aug. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

33 évesen lettem apa, a párom is ugyanennyi idősen anyuka,

Nem bántuk meg, sőt, volt időnk kettesben.

2011. aug. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

Hát, régebben néha volt, hogy kicsit rossz érzésem lett attól, ha valamelyik ismerősöm gyereket várt. A gimis osztályomból (26 vagyok) egyébként eddig csak 2-en szültek.


Mostanra eljutottam odáig, hogy egyszerűen későn érő típus vagyok, és ha még lenne is komoly kapcsolatom, akkor se vállalnék _most_ gyereket, ennek nincs még itt az ideje. Csak azért, mert ennyi idősen már szülni szoktak, nekem nem kell, nem lenne jó se nekem, se a gyereknek.


Talán egyszer én is megérek majd erre a feladatra (vagy nem), de hiszek abban, hogy nem véletlenül alakulnak a dolgok úgy, ahogy.


Kérdező, te se keseredj el, előbb-utóbb eljön a Te időd is, 22 évesen nagyon fiatal vagy még. Én 26 évesen sem érzem magam "öregnek".


És szerintem ne nézegesd az ismerősök ultrahangos képeit, csak magadat idegeled vele. Én is ezt tettem régen, de most már nem nézegetem őket, jobban is érzem magam így. :)


26/N

2011. aug. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:

Ahogy gondolkozom ezen a dolgon több dolog is eszembe jutott:


Engem anyukám 35 évesen szült, és 12 éves voltam mikor meghalt...Talán ez is egy ilyen tudatalatti dolog, hogy fiatalon szüljek mert engem anyu viszonylag későn szült (20-on X éve ez még későinek számított, mindig piszkáltak érte az oviban/suliban) szóval ez ilyen tudatalatti dolog, hogy szeretnék majd minél tovább a gyerekemmel lenni, szeretném látni ahogy felnő.

Anyu halála miatt kicsit szeretethiányos lettem szerintem, és mindig kellett valaki akit babusgathatok. 15 voltam mikor az unokatesómnak született gyereke, aztán a nővéreimnek, a szomszédoknak, és ez így megy évek óta. Nincs olyan, hogy valakinél a környezetemben ne legyen kisbaba. Aztán most ahogy "korosodom" jönnek már a volt suli társak, osztálytársak. És úgy érzem le vagyok maradva.

És akkor még az eljegyzéseket, esküvőket nem is említettem...

2011. aug. 15. 22:30
 19/31 A kérdező kommentje:

Ja, és én gyerekként is úgy képzeltem el, hogy majd fiatalon leszek anyuka (talán azért mert engem mindig azzal piszkáltak, hogy idősebb az anyukám mint másoké). És akkor említhetném, hogy engem mindig az unokatestvéremhez hasonlítanak, illetve én is hozzá hasonlítom magam:

-15 évesen megismerkedett a férjével

-18 évesen eljegyzés

-21 évesen lagzi

-23 évesen első gyerek

-26 évesen második gyerek


És még csak most 34 éves, van 2 nagy gyereke, 13 éve házas stb....Pár napja is megkaptam a nagyimtól, hogy "Dehát ő ennyi idős korában már férjnél volt" vagy "Neked is lehetne már gyereked, valljuk be te is benne vagy már abban a korban" de aztán mikor meglátta hogy szrul esett, akkor azt mondta, hogy "De ne is foglalkozz vele, ezt nem lehet siettetni, mindennek eljön a maga ideje" Na igen, de aztán máskor meg bevallotta, hogy az ő idejében mikorra ő férjhez ment és terhes lett akkor már idegesítette hogy minden barátnőjének volt gyereke. (18 volt a házasságkor, 20 mikor szült)

2011. aug. 15. 22:42
 20/31 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, ami anyukáddal történt. :( Igen, így ezt az információt tudván szerintem érthető, hogy benned van, fiatalon kéne szülni. De ez akkor sem így megy. Van egyébként párod, komoly kapcsolatod, ilyesmi? Dolgozol vagy tanulsz?


Én akkor is azt mondom, csak akkor vállaljon gyereket az ember, ha tényleg szívből akarja, nem pedig mindenféle külső nyomás hatására. (Igen, külső nyomás az, ha azért szül, mert a környezetében mindenki, meg ha a család ezzel b*sztatja.)


Nem akarom bántani a nagymamád, de nem szép dolog tőle, hogy olyanokat mond, hogy benne vagy a korban. Ez egyszerűen nem igaz! Oké-oké, nyilván ő egy teljesen más világban nőtt fel, akkor 22 évesen már tényleg min. egy gyereke volt az embernek. De ez már egy másmilyen világ, ez van.


Szóval ne érezd magad rosszul egy percig sem, és ne görcsölj azon, hogy feltétlenül fiatalon kell szülnöd. Majd alakul, ahogy alakul, és úgy lesz a legjobb, hidd el.

2011. aug. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!