Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más is elszomorodik kicsit...

Más is elszomorodik kicsit mikor megtudja hogy egy ismerősének gyereke lesz?

Figyelt kérdés
22 éves múltam. Mostanában egyre több volt osztálytársamnál veszem észre, hogy töltögetik fel az ultrahangos képeiket, hamarosan édesanyák lesznek. Olyankor mindig összeszorul a gyomrom, meg az jut eszembe, hogy "Bsszus vajon nekem mikor lesz?" vagy "De szeretnék már én is itt tartani". Pl ma hallottam meg egy lányról (igaz ő már 24 éves) hogy tavaly megházasodott, most meg már 4 hónapos terhes. És én is úgy szeretnék már itt tartani, rossz érzésem lesz olyankor.
2011. aug. 15. 21:08
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
Tudom még van időm, meg ne izguljak, de mégis egy kicsit irigy vagyok...Nekik már mindig lesz valaki aki mellettük lesz, soha sem lesznek egyedül. Építgetik az életüket a családjukat, szóval jó most már nekik.
2011. aug. 15. 21:11
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nehezen jött össze, előtte nem igazán akartam, de rám tört, épp ezért már röhögtem magamon, hogyha valaki bejelentette nekem, megtudtam volna fojtani, hogy neki miért, nekem miért nem. Azóta megszületett. Fiatal vagy, lesz családod ne aggódj.
2011. aug. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Te viszont alhatsz délig egy átbulizott éjszaka után. :)

Kiélheted magad mielőtt babát vállalsz és soha nem fog eszedbe jutni az, hogy pár évet várni kellett volna a családalapítással, mert még nem láttad a világot.

Én 32 évesen szültem és úgy érzem, hogy ez volt számomra az ideális időzítés.

2011. aug. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
92%
Nekem elment a babám. Utána évekig nem tudtam őszintén örülni, ha valakiről megtudtam, hogy terhes. Szégyellem, de így volt.
2011. aug. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
73%
Dehogy szomorodom el. Inkább elszörnyedek, de tényleg. Ez nem azt jelenti, hogy nem örülök nekik, de én nem rontanám el az életemet azzal, hogy a húszas éveimben szülök. Van pár ismerősöm (nem a barátaim), akik 20-25 éves koruk között szültek. Egyik sem fejezte be a tanulmányait, elhíztak, le vannak strapálva. Miért kellene őket irigyelnem? Ráérek 10 év múlva is szülni, amikor más területen is letettem valamit az asztalra és kiélveztem a párommal a közös életet (mármint azt, hogy csak kettesben vagyunk).
2011. aug. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
26%
annak oroljel te ..... gyerek
2011. aug. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
58%
Mi??? 21 éves vagyok, eszemben sincs. Jelenleg az a legnagyobb gondom, hogy nincs elég pénzem piára a hétvégi bulihoz! Isten őrizz, elég lesz 30 évesen gyerek.
2011. aug. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
85%
Én max azért, mert sajnálom őket, meg a gyereket is.
2011. aug. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
73%

Szia!

Én is 24 vagyok, 7 hónapos állapotos. Én nem szoktam irigyelni a velem egyidős kismamákat, csak azokra morogtam, akikről teljes bizonyossággal tudtam, hogy a gyermeket eszközként akarja felhasználni (tudok pár ilyen esetről), ahol jó családba szeretett volna kerülni, és a gyerek volt a megfelelő ok a házasságra. Ezeket a lányokat nem szeretem... Aki viszont tényleg a férjével együtt tervezte, azoknak mindig örültem :) Mi két év házasság után döntöttünk úgy, hogy elég volt a suli-meló- pénz hármas, diploma megvan, munka is volt elég, lesz is, gyerek után is, pénzből sem kell millió, és így mi is babát várunk. Én nem teszek ki semmit a babától az internetre, úgyhogy az én ultrahang képeimet nem nézheti senki irigykedve, nem vagyok ennyire társasági szellem. Eljön a Te időd is, és akkor mindennél boldogabb leszel :) Gondolj bele, addigra ők már egy dackorszakos gyerekkel sóhajtoznak majd, mire Te babaillatú felhőben éled át legszebb perceit :)

2011. aug. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
83%
21:18 vagyok. A volt gimis osztályomból csak egy csaj szült eddig, de mindenki hülyének nézi érte. Még ő is gyerek.
2011. aug. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!