Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők, mi a véleményetek egy...

Szülők, mi a véleményetek egy ilyen táborról?

Figyelt kérdés

Azon gondolkozom elég régóta, hogy jövő nyáron tábort szerveznék kislányoknak (nem ott alvós)

Olyan táborra gondoltam, ami igazából nem saját ötlet, mert van még pár ilyen az országban ( "hercegnő tábor"), viszont elnézegetve a többi hirdetést, úgy éreztem, hogy én sokkal jobbat tudnék csinálni. Van rengeteg ötletem, hogy milyen programok lennének, eléggé lelkes vagyok.

A kérdés az lenne egyrészt, hogy szülőként engednétek e a lányotokat ilyen helyre, ha azt egy 21 éves lány tartja. Természetesen mindenhez lenne engedély, stb... Magamról nem tudom lehet e ilyet mondani, de megbízható vagyok, és mások is így gondolják és szerintem ez ránézésre is látszik rajtam. Vagy fiatalnak gondolnátok ehhez? Csak azért kérdezem, mert ha igen, akkor nem élem bele magam annyira.

A másik kérdés, hogy van e esetleg olyan program, amitől tudjátok,hogy a lányotok nagyon boldog lenne, mire vágyik... stb

És hogy mi az elvárásotok egy ilyen táborral kapcsolatban.

Köszönöm, ha válaszoltok!


2011. aug. 15. 12:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Elöször is hány éves kislányokra gondoltál?milyen programokra?
2011. aug. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Én elengedném a gyerekeimet, de egyedül ne vágj bele (igaz akkor a költségek is nagyobbak), mert neked is kell pisilni, enni és le is betegedhetsz, továbbá ha az egyik gyerek pl. hány vagy valami baja lesz, akkor a többit nem lehet felügyelet nélkül hagyni.


(két kislány anyukája)

2011. aug. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Az mindegy h te 21 vagy, mert egyedül nem csinálhatsz ilyet! Kell minimum egy, de létszámtól függően lehet h több ember melléd. Plusz szerintem kell hozzá végzettség.
2011. aug. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Korban úgy gondoltam, hogy olyan 5-6 év az alsó határ.

A programokban semmi veszélyes, vagy káros nincs, mivel eltérőbb, mint amiket eddig találtam, nem szeretném leírni konkrétan, nem akarok másoknak ötletet adni, viszont előtte nyilván ismertetném.

Mi lenne akkor az, ami már nem fér bele?

Minden érdekel, ami kizáró ok lenne, vagy bármi.

2011. aug. 15. 12:46
 5/11 anonim ***** válasza:
95%

Elég komoly előírásoknak kell megfelelni, hogy megkapd az engedélyeket. A szüleid engednék, hogy a házatokba/lakásotokba vidd a gyerekeket, vagy más helyszínt gondoltál? Hány fős tábort tervezel? Lenne-e segítséged? Gondolj arra, ha az egyik ne adj ég csúnyán elesik, vagy más baj történik, orvoshoz kell vinni, ki marad a többi gyerekkel? Kb. 5-6 éves korig biztosítani kell a délutáni alvást is, hiába sok gyerek már nem igényli, pont ugyanennyien még alszanak ebéd után...vagy idősebbekre gondoltál?

Egyébként a válaszom: ha meggyőző a program, a vezető személye szimpatikus és megfelelőnek ítélem meg a körülményeket (tisztaság, biztonság), és nem utolsó sorban elérhető az ár, akkor igen, elengedném a kislányomat (egyébként kisfiam van :=) )

2011. aug. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%
Én nem engedném el, mert fölöslegesnek tartom. Olyan táborok jöhetnek szóba, amely során valamit tanul a gyerek, legyen szó nyelvtáborról, zenetáborról, cserkésztáborról, bármilyen hasonló dologról, ami nem fölösleges. Nem a "hercegnő"-érzést akarom erősíteni benne, azt megteszik kéretlenül is a mesék. Inkább valami olyasmit amire építhet és közben jól érzi magát.
2011. aug. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%

Nem, nem engedném a gyerekemet ilyen és ehhez hasonló táborba. Nem azért mert 21 éves vagy, és nem azért mert nincs pedagógusi tapasztalatod. Hanem azért, mert véleményem szerint egy gyermek egészséges fejlődéséhez apró kortól szükséges a másik nem. Kell az a meggyőződés, hogy a fiúk jobbak, mint a lányok és fordítva. Kell, hogy a fiú megrángassa a kislány copfját. Kell, hogy tudja a kislány, hogy a fiúk általában erősebbek, kell, hogy tudjon velük bánni. Kellenek az óvodáskori szerelmek. Kellenek az esetleges sérülések.

Másodsorban pedig azért nem, mert szeretném, ha a lányomnak egészséges lenne az önértékelése. Szeretném, ha megtanulná, hogy a szépség mulandó, változó és cseppet sem relatív fogalom. ma még így, de ki tudja mi lesz holnap. Ezek a táborok arra jók, hogy az apró gyerekekbe bele neveljék, hogy ők csodálatos hercegnők, ők szépek. Szebbek mint a szomszéd kislány. Borzasztó, amikor 2-3-4-5-6 éves gyerekekből szépségkirálynőket csinálnak.

2011. aug. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ahogy utánanéztem, a tábor szervezéshez nem kell végzettség. Vagy úgy nem is engednétek, ha nincs valakinek ilyen jellegű végzettsége?

Igazatok van, tényleg több ember is kell ehhez, ebben akkor mindenképp intézkedem majd, ha lesz belőle valami.

És ha például anyukám is segítene, aki tanár? Bár ő egész nap biztos nem tudna jelen lenni.

2011. aug. 15. 12:50
 9/11 anonim ***** válasza:
91%
Ahogy már előttem is leírták egyedül semmiképp ne vágj bele, legyen minimum két ember melletted, aki segít. De ez ugye nagyban attól függ, hány gyerek lenne a táborban. Nagy jó ötletnek tartom egyébként.
2011. aug. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Úgy gondoltam, hogy egyhetes lenne, ennyi ideig szerintem nem szükséges ott lennie fiúknak, nem károsítja emiatt a világmeglátásukat.

Egyébként én nagyon szerettem ezeket a dolgokat kiskoromban, és szerintem nagyon boldog lettem volna, ha ilyesmiben részt vehetek :)

Sokszor játszottunk ilyet, mint ahogy a többiek is, jó lett volna egyszer szervezetten is.

Egyébként nem lettem egy beképzelt, önző, elvarázsolt lány, tudom mi az ilyesmi mesékben a tanulság.

Bár megértem, ha az ilyen agymosásnak tűnik, de nem annak szánom, és még van addig egy év, megpróbálom minél több féle szemszögből átgondolni, és úgy csinálni. Ezért is érdekelnek a vélemények itt is, lehet csomó dologra nem is gondolok, ami pedig alapvető lenne.

2011. aug. 15. 12:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!