Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmenjek, ha elzavartak...

Elmenjek, ha elzavartak otthonról?

Figyelt kérdés
Már nem először történt meg, hogy szóban azt mondta apám, hogy takarodjak itthonról. Sose volt családapa, havonta egyszer hazajön, és ordít, tombol. Eddig mindig, mindenben segítettem neki, mégis mindig lenullázott, hogy én szar vagyok, sose csinálok semmit stb. Mindig feltettem a kérdést, megéri e neki segíteni, de úgy voltam vele, segítek mert az apám, meg miért ne segítenék. Jobb békességben élni, mint haragban. De neki csak akkor vagy jó gyerek, ha engedelmeskedsz a parancsainak, ha ellenszegülsz egyből agresszív lesz. Ez történt az elmúlt két napban is. Pár hónapja egyre jobban agresszív, dobál mindent a házban, ordít. Tegnap úgy ahogy összeugrottunk, mert már elegem volt. Nem volt verekedés csak dulakodás, ma úgyszint. Egyszeráen belemászik az ember arcába szó szerint, és úgy mondja, hogy egy senki vagy. Én nagyon rosszul érzem magam emiatt, mert utálok ilyen lenni (mint ő), utálom ezt az agressziót amiben élnem kell. Most is legszívesebben elmennék, de nincs hova. Szeptembertől kezdődik a suli, ahol kolis leszek. De addig még van fél hónap. Szégyenlem magam. Mit tegyek szerintetek? Ez már csak rosszabb lesz. Megbántam hogy így viselkedtem, de nem azért mert nem volt jogos, hanem csak az érzéseim miatt. Valójában ezt érdemli. Ő nem szeret senkit, őt sem szereti senki.
2011. aug. 14. 20:00
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg amíg otthon van 2napig addig látogasd meg a nagymamád-nagypapád,vagy unokatestvért,vagy valami más rokont..nagynéni,nagybácsi?este meg majd csak aludni mésl efeküdni...Vagy már ebbe is belekötne? :(
2011. aug. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Ha a helyedben lennék, akkor holnap reggel a családsegítő központba bemennék. Hátha tudnak valami megoldást. Nagynéni? Unokatestvér? Valaki, aki befogadna?
2011. aug. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

szerintem inkább tűrd szó nélkül. nézz mélyen a szemébe, amikor hozzádvágja a hülyeségeit. de ne konfrontálódj vele, ha látod, h semmi értelme. mondtad is, h teljesen lefáraszt.


neked megmarad a méltóságod, ő pedig elgondolkodik, h mégis mit csinál. ez sem biztos, de ne adj neki okot arra, hogy bántson.


gyakorolj önuralmat, és gondolj arra, hogy ez már nem tart sokáig.

2011. aug. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Hát, ha nem is köt bele, akkor is ott van az a negatív feszültség. Már rá sem bírok nézni. Már alapból ez a feszültség rossz. Vannak nagyszüleim..de meneküljek el? Itthon tovább csinálná. Csak nem velem. Nem tudom mi erre a megoldás.
2011. aug. 14. 20:37
 15/24 A kérdező kommentje:
Megváltozni nem fog, több éve ez van, de egyre durvul. Igen, lehet nem kéne nekem is ilyenné válnom...szégyenlem is hogy így viselkedtem, ezt mondtam is. Akkor lehet az lesz, hogy nem szólalok meg.
2011. aug. 14. 20:38
 16/24 A kérdező kommentje:
Az a legnagyobb baj, én érzem magam bűnösnek. Ő meg egyáltalán nem.
2011. aug. 14. 20:39
 17/24 anonim ***** válasza:
Szóval felnőtt vagy, és a tesód is az. Valóban jó megoldás lehet, hogy arra az 1-2 napra bekéredzkedtek valamelyik baráthoz. Másik megoldás, hogy megpróbáltok dolgozni a suli mellett, és önállósodni. De havi 1-2 napért ez túl nagy erőfeszítés lenne.
2011. aug. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Dolgozni sajnos még később fogok. Ezért is szégyenlem magam igazából. Mindig a fejemhez vágják. De ha azt mondanám elmegyek dolgozni, és nem tanulok tovább, azért is ordítás lenne. Nem értem a logikát. Én sose viselkednék így a gyerekemmel, senkivel sem igazából. Kár hogy a nevét viselem. De remélem egyszer megbékélek vele. Valahogy.
2011. aug. 14. 20:42
 19/24 anonim ***** válasza:

Felejtsd el a bűntudatod, csak saját magadat tiprod a sárba és különben sem jogos :)

Nővéred otthon lakik? Anyud, hogy viseli?

2011. aug. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Tesóm már dolgozik. De ő is haza szokott járni, de már ő is látja hogy hiába. Ha mi elmennénk, anyunkkal csinálná..
2011. aug. 14. 20:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!