Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesanyák, ez tényleg annyira...

Édesanyák, ez tényleg annyira elfogadhatatlan?

Figyelt kérdés

23 éves lány vagyok, egy éve együtt a barátommal. Neki van egy fiú testvére, annak szintén komoly barátnője van.


Barátom családjának hagyományos nagy családi háza van, nagy virágos kerttel, nagy veteményessel, van dolog vele bőven.


Barátom bátyjának a barátnője mindig segít hétvégente a kerti munkákban, ha többet van ott a nyáron, reggelente több óra hosszát kint van párom édesanyjával a kertben.


Én soha nem segítek, és az okát is megmondtam. Kis kamasz korom óta erős gerincferdülésem van, tizenévesen több évig fűzőt is hordtam. A középfokú gerincferdülés legfelső határa, egy időben a műtétre is rá akartak beszélni. Végül szerencsére nem kellett megműteni (az teljesen merevvé tette volna a gerincemet). Nos, szerencsére felöltözve nem igazán látszik a problémám, aki nem erre figyel, vagy nem tudja, mit keressen, nem veszi észre, és meztelenül sem csúnya látvány.


Viszont gond. Nem hajlik rendesen a gerincem így sem, elég merev. Én nyújtott lábbal nem tudok úgy lehajolni, hogy a tenyerem a földet éri. Ha mélyre kell hajolni valamiért, inkább guggolok. A gerincprobléma miatt a keresztcsonti ízületem is gyulladásban van. Szerencsére ha nem terhelem magam, akkor nem fáj nagyon, elviselhető gyógyszeres kezelés nélkül. Viszont ha én is órákat kapálnék a kertben, az nagyon nem tenne jót, és hajolni sem tudok rendesem.


Barátom édesanyja az egészet hisztinek és lustaságnak hiszi, és nehezményezi. Szerinte csak nem akarom megerőltetni magam. Kérdezte azt is, majd a saját otthonban sem fogok-e kerti munkát végezni. Barátommal már megbeszéltük, hogy ha kertes házunk lesz is, nem lesz veteményes kertünk, és nagy virágos kertünk sem, mert nem tudom rendszeresen gondozni.


Mit tehetnék, hogy a párom anyukája ne nézzen rám ferde szemmel? Ilyen nehéz elhinni, hogy egy fiatal embernek is lehet gerincbetegsége? Pedig ha bikiniben vagyok, ő is jól látja, mekkora a görbület a gerincemen.


2011. aug. 14. 14:40
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
69%
Hétvégente ott alszotok és ti főztök, mostok, vasaltok, kapáljátok a földet? Hát vicc, ez nem menyeket akar, hanem cselédeket. És lehet szép kerted így is. Én nem kertészkedem, van a kertben sok örökzöld, jó pár virágos bokor, amit kb. 4* kell megmetszeni állva, és a virágok ládában vannak, azt se nehéz rendbe rakni, még a párod is el tudja intézni.
2011. aug. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

Párom bátyja érettségi után nem tanult tovább, ő ugyanúgy dolgozik a földeken, úgy tűnik, hajlandó lesz átvenni majd a gazdaságot. Párom édesapja szintén sokat dolgozik a gazdagságban, bár a kora, és az egészségi állapota miatt már neki sem tesz jót.


Párom az év nagy részében próbál nem hazajönni a hétvégéken. Orvosira jár, iszonyú sokat tanul, de ha hazajönne, anyukája nem fogadná el, hogy nem segít, hanem "a könyvek felett gubbaszt". Időnként jár csak év közben haza a hosszú hétvégékre, és a nyári szünetben van otthon. Ilyenkor megyek vele én is, hogy együtt lehessünk pár napot. Amikor tud, segít a földeken ebben a pár napban. De ha egy-egy húzósabb Zh miatt tanulnia kell, anyukája iszonyú mérges, ha nem megy ki a földekre.

2011. aug. 14. 15:13
 23/28 A kérdező kommentje:

Gondoltam már rá, hogy jobb lenne ezeket a pár napokat is inkább az én családomnál tölteni, ott engem sem piszkál senki, és ő is tudna nyugodtan tanulni annyit, amennyit kell neki.

Viszont azt sem szeretném, hogy teljesen elhidegüljön a családjától...


Sajnos nagyon nehéz helyzet, eleve azt is árulásként fogták fel, hogy orvosnak tanul, és nem az otthoni gazdaságnak fogja elkötelezni magát.

2011. aug. 14. 15:17
 24/28 anonim ***** válasza:
23%

Nem tudom pontosan milyen munkákat kel elvégzni a kertben... mert nem tudom mit termelnek. De pl amihez nem kell hajolgatni: seprés, gereblyézés, a szőlőben ha lugas azért, ha karós azért kaccsozáshot, kötözéshez nem mnidig kell hajoléni. Tehát menj igen is ki és ami könnyebben elvégezhető, abból próbáld meg ki venni a részed.

Ki mész reggel és maradsz 1 órát pl sztán fogod magad azzal,hogy fözöl eltünsz. Így senki nem szólhat egy szót sem.

2011. aug. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
66%

Nem vagy te cseléd,hogy másoknál végezz bármilyen munkát!

Majd a saját házadban végzed azt amit tudsz..


Szerintem nagy barmok a barátod szülei,hogy a testvérének a csaját is csak dolgoztatják....


Fel nem fogom az ilyesmit épp ésszel...

2011. aug. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
60%

De miért kellene neki a pasija szüleinek dolgozni? Könyörgöm, még csak a pasija.


Kérdező. Azt irod, hogy:Vannak napszámosok is, de párom anyukájának a gondolkodásában nagyon benne van, hogy igenis minden családtagnak is ki kell vennie a részét a földeken zajló munkából is, mert abból van a legtöbb jövedelmük, ami "szent".



Abból a legtöbb jövedelemből a 2 menyjelölt is kap? Vagy csak ingyenmunkások lennétek?

2011. aug. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
56%
Azt irod családtagok,majd akkor lesztek ti családtagok ha a két fiu elvesz benneteket,addig csak simán barátnő vagy akinek nem az a dolga hogy anyosjelöltnél gürizzen,nem is értem miért akarod ezt az egészet.
2011. aug. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

ez a kapcsolat akkor fog tartósan működni, ha házasság után elköltöztök legalább 50 km-re. szüleimnek is ez jött be. igaz, nagyszüleim nagyon rendesek, és vendéget sose ugráltatnának, de a földműves emberek egész mentalitása olyan, hogy a föld fontosságban rögtön a család után jön, az egy biztos pont az életükben, amit tisztelnek a végsőkig, és az ember ott kezdődik náluk, hogy bírja a munkát.


első olvasásra én is azt mondtam, tapló, aki a más betegségét lekicsinyli, de amikor olvastam, hogy földművesek, rögtön a nagyszüleim jutottak eszembe. kérdés, tud-e valaki változtatni egy olyan hozzáálláson, amit egész életén át igaznak hitt.


másik dolog, és ezt saját bőrömön tapasztaltam mindkét irányból, hogy az emberek sok betegséget nem vesznek komolyan, amíg ők át nem élték, sajnos én is néztem le másokat a "komolytalan bajaikkal", aztán a sorstól visszakaptam alaposan. de nem kívánom, hogy az anyósjelölted is visszakapja, pedig kicsit talán jót tenne neki.

2011. aug. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!