Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesanyák, ez tényleg annyira...

Édesanyák, ez tényleg annyira elfogadhatatlan?

Figyelt kérdés

23 éves lány vagyok, egy éve együtt a barátommal. Neki van egy fiú testvére, annak szintén komoly barátnője van.


Barátom családjának hagyományos nagy családi háza van, nagy virágos kerttel, nagy veteményessel, van dolog vele bőven.


Barátom bátyjának a barátnője mindig segít hétvégente a kerti munkákban, ha többet van ott a nyáron, reggelente több óra hosszát kint van párom édesanyjával a kertben.


Én soha nem segítek, és az okát is megmondtam. Kis kamasz korom óta erős gerincferdülésem van, tizenévesen több évig fűzőt is hordtam. A középfokú gerincferdülés legfelső határa, egy időben a műtétre is rá akartak beszélni. Végül szerencsére nem kellett megműteni (az teljesen merevvé tette volna a gerincemet). Nos, szerencsére felöltözve nem igazán látszik a problémám, aki nem erre figyel, vagy nem tudja, mit keressen, nem veszi észre, és meztelenül sem csúnya látvány.


Viszont gond. Nem hajlik rendesen a gerincem így sem, elég merev. Én nyújtott lábbal nem tudok úgy lehajolni, hogy a tenyerem a földet éri. Ha mélyre kell hajolni valamiért, inkább guggolok. A gerincprobléma miatt a keresztcsonti ízületem is gyulladásban van. Szerencsére ha nem terhelem magam, akkor nem fáj nagyon, elviselhető gyógyszeres kezelés nélkül. Viszont ha én is órákat kapálnék a kertben, az nagyon nem tenne jót, és hajolni sem tudok rendesem.


Barátom édesanyja az egészet hisztinek és lustaságnak hiszi, és nehezményezi. Szerinte csak nem akarom megerőltetni magam. Kérdezte azt is, majd a saját otthonban sem fogok-e kerti munkát végezni. Barátommal már megbeszéltük, hogy ha kertes házunk lesz is, nem lesz veteményes kertünk, és nagy virágos kertünk sem, mert nem tudom rendszeresen gondozni.


Mit tehetnék, hogy a párom anyukája ne nézzen rám ferde szemmel? Ilyen nehéz elhinni, hogy egy fiatal embernek is lehet gerincbetegsége? Pedig ha bikiniben vagyok, ő is jól látja, mekkora a görbület a gerincemen.


2011. aug. 14. 14:40
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
69%

A helyedben nem mennék olyan helyre, ahol nem látnak szívesen.

Majd ha a barátod nehezményezi, hogy te nem mész hozzájuk, akkor helyre teszi az anyját.


A helyedben azon is elgondolkodnék, hogy akarok-e beházasodni ilyen családba, ahol már most te vagy a lusta, a másik menynek való meg a szent, és lehazugoznak.

Nehogy azt hidd, hogy ha összeköltöztök, akkor nem lesz folyamatosan belevau, hogy mit csinálsz, jobban mondva mit nem csinálsz, való-e egy "ilyen" asszonynak, hogy neveled a gyereket, és minden k.va kis porszemet ezerszer az orrod alá fog dörgölni a drága anyósod, hogy bebizonyítsa, igenis lusta vagy.


Rengeteg házasság megy tönkre az ilyen jóindulatú anyós miatt, szerintem ebbe így kár is belevágni. Azt meg ne hidd, hogy csak a barátod választottad, és nem kell foglalkoznod a családjával, ha nem akarsz.

2011. aug. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

Főzni, míg ők a kertben vannak, és a lakásban takarítani mindig szoktam kérés nélkül.


Viszont náluk talán a családi tradíciók, a család múltja miatt a földek a legfontosabbak, az ott folyó munkát tekintik igazán értéknek.

2011. aug. 14. 14:54
 13/28 anonim ***** válasza:
78%
Ha nem laksz naluk, nem kell kapalnod, foldet forgatnod. Az o birodalmuk, intezzek el.
2011. aug. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
66%

ez egy zsarnok.egy házisárkány.sajnálom a fiát és Téged is.

ennek soha nem fogod tudni elmagyarázni h miért nem kapálsz.

ez egy egyszerű jobbágy.

2011. aug. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
50%

A válasz írója 69%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:53


1. Annak fizetni kell

2. Este nem lehet megb.ni.


A kérdező helyében szépen otthagynám az egész famíliát, ahol kinézik azt, aki a betegsége miatt nem áll be ingyenbéresnek.

2011. aug. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
59%
Borzasztó lehet Neked, hogy Te is próbálnál segíteni, de nem teheted meg emiatt. Viszont az nekem is eszembe jutott, mint az előttem szólóknak, hogy másban segíthetsz, pl. főzni. Ha pedig azt mondják, hogy felesleges, mert ők úgyis megfőznek, akkor vigyél otthonról :) plusz mosogass, törölgess port (ahhoz használj létrát v. kisszéket, hogy a nyújtózkodás se tegyen Benned kárt). Ha még ezután is pattog az anyós, akkor már benne van a hiba.
2011. aug. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

Vannak napszámosok is, de párom anyukájának a gondolkodásában nagyon benne van, hogy igenis minden családtagnak is ki kell vennie a részét a földeken zajló munkából is, mert abból van a legtöbb jövedelmük, ami "szent".


Azt is nehezen tudták elfogadni, hogy párom orvosnak tanul, és nem fogja továbbvinni a gazdaságot, hanem majd valószínűleg a bátyja.

2011. aug. 14. 14:56
 18/28 A kérdező kommentje:

Minden egyéb másban segítek, ha ott vagyok: főzés, takarítás, törölgetés, vasalás, teregetés.


Viszont az ő családjukban a munka, és a munka becsülete a földeken zajló munkát jelenti, a többi a szülők szemében nem érték, sajnos.

2011. aug. 14. 14:58
 19/28 anonim ***** válasza:
65%
Ilyeneket én is ismerek. Az a jó munka szerintük, amiben az ember szénné sz.pja a f.szt. Szerintem ne foglalkozz a buta, szubbalkáni mentalitású nőneművel.
2011. aug. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
81%
14:56 vagyok. Közben látom, hogy válaszoltál, hogy minden egyébben benne vagy. De apropó, a férfiak mi a francot csinálnak? Az anyós tipikus férfis.ggkinyalókat keres? Akkor velem is rossz lóra tenne, pedig egészséges vagyok, csak akkor segítenék be, ha az urak is benne vannak a földi melóban (mármint nem a Te állapotodban).
2011. aug. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!