Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesanyák, ez tényleg annyira...

Édesanyák, ez tényleg annyira elfogadhatatlan?

Figyelt kérdés

23 éves lány vagyok, egy éve együtt a barátommal. Neki van egy fiú testvére, annak szintén komoly barátnője van.


Barátom családjának hagyományos nagy családi háza van, nagy virágos kerttel, nagy veteményessel, van dolog vele bőven.


Barátom bátyjának a barátnője mindig segít hétvégente a kerti munkákban, ha többet van ott a nyáron, reggelente több óra hosszát kint van párom édesanyjával a kertben.


Én soha nem segítek, és az okát is megmondtam. Kis kamasz korom óta erős gerincferdülésem van, tizenévesen több évig fűzőt is hordtam. A középfokú gerincferdülés legfelső határa, egy időben a műtétre is rá akartak beszélni. Végül szerencsére nem kellett megműteni (az teljesen merevvé tette volna a gerincemet). Nos, szerencsére felöltözve nem igazán látszik a problémám, aki nem erre figyel, vagy nem tudja, mit keressen, nem veszi észre, és meztelenül sem csúnya látvány.


Viszont gond. Nem hajlik rendesen a gerincem így sem, elég merev. Én nyújtott lábbal nem tudok úgy lehajolni, hogy a tenyerem a földet éri. Ha mélyre kell hajolni valamiért, inkább guggolok. A gerincprobléma miatt a keresztcsonti ízületem is gyulladásban van. Szerencsére ha nem terhelem magam, akkor nem fáj nagyon, elviselhető gyógyszeres kezelés nélkül. Viszont ha én is órákat kapálnék a kertben, az nagyon nem tenne jót, és hajolni sem tudok rendesem.


Barátom édesanyja az egészet hisztinek és lustaságnak hiszi, és nehezményezi. Szerinte csak nem akarom megerőltetni magam. Kérdezte azt is, majd a saját otthonban sem fogok-e kerti munkát végezni. Barátommal már megbeszéltük, hogy ha kertes házunk lesz is, nem lesz veteményes kertünk, és nagy virágos kertünk sem, mert nem tudom rendszeresen gondozni.


Mit tehetnék, hogy a párom anyukája ne nézzen rám ferde szemmel? Ilyen nehéz elhinni, hogy egy fiatal embernek is lehet gerincbetegsége? Pedig ha bikiniben vagyok, ő is jól látja, mekkora a görbület a gerincemen.


2011. aug. 14. 14:40
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
66%
Mondjuk ezt így mondd el neki és vágd hozzá az orvosi leletet.
2011. aug. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
89%
Ha ez ennyire zavar téged. Szerintem amíg ők a kertben dolgoznak, te végezz valami olyan házimunkát, amivel nem erőlteted meg a fájós hátadat, de azért lássák, hogy szorgos vagy te is, nem vagy lusta és elvégzed a házimunkát is becsülettel, csak hajolgatni nem tudsz. Nyílván mosogatni te is tudsz...stb. Egyébként, ha én lennék a helyedben, tojnék a véleményükre, ha szerintük lusta vagyok, kit érdekel, ha én magam tudom, hogy nem vagyok az.
2011. aug. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem ha más munkában segítenél, nem szólna meg érte, de a betegségedet (ami nagyon sajnálatos) kifogásként felhasználod minden egyébre is.
2011. aug. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
62%

Mutasd meg neki a leleteidet.. akkor talan elhiszi.

Am nekem a labammal van a gond, nem tudok sokat gyalogolni mert annyira megfajdul h ra sem tudok utanna allni egy darabig, raadasul santitok is akkor, h ezt ne vegyek annyira eszre inkabb robogoval jarok ha csak tehetem vagy biciklivel, ezert egy paran mar ram is mondtak h lusta vagyok..

..csak az tudja aki benne van, az erzi, ezert olyan nehez elhinni.

2011. aug. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
73%

Baratod anyukajanak nem az a baja, hogy nem kapalsz, hanem az hogy nem segitesz. Ket megoldas van. Vagy probalsz masban segiteni, es megkerded tole hogy mibe, vagy nem segitesz egyaltalan.

Mondjuk, en megkerdojeleznem, hogy miert kellene Neked segiteni, es a masik lanynak, ha nem laktok a fiu csaladjanak a hazaban.

"egy eve egyutt a baratommal", ez mit jelent? Naluk laksz? Ha igen, kellene segitened.

2011. aug. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
62%
Attól függ milyen az anyósod természete,lehet hogy a másik lányt jobban kedveli,ő is tudja eleve hogy gerincferdülésed van.Amúgy nekem is az van,17éves vagyok,és marhára tud fájni,de mégis a kertben vagyok rengeteget főleg nyáron,mert anyám nem csinálja.Van hogy órákon keresztül vagyok ott,és kapálok,gazolok,ha kapálni nem is,de gazolni szerintem tudnál,ha nagyon akarnál,bár nem hinném hogy annyi ember kellene a kertbe,meg örökké nem nő a gaz sem.Segíts neki máshogy,főzni,mosogatni,vagy valami ilyesmit,mást nem tehetsz,összeveszni meg nem érdemes ez miatt.Mindenesetre legyél vele kedves,mert a párod anyukája.
2011. aug. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Mosogatásban, vasalásban, teregetésben, törölgetésben, főzésben mindig részt veszek. Viszont a barátom családjánál a gazdaság, a földeken folyó munka "szent és sérthetetlen", földműves generációból származnak, és nagy földterületek vannak a birtokukban.
2011. aug. 14. 14:49
 8/28 anonim ***** válasza:
73%
Ne törődj vele. Ajánld fel, h besegítesz a mosogatásba, főzésbe helyette, ha már ennyire dolgoztatni akar. Az én anyukám sose várja el, h akár az én, akár a nővérem párja dolgozzon neki, pedig ő egyedül van a nagy kertre. Ha felajánlják, akkor elfogadja a segítséget.
2011. aug. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Minden másban segítek. Nem élek náluk, és a párom bátyjának a barátnője sem. Olyan fordul elő, hogy hétvégente ott alszunk, vagy nyáron, szünidőben ott töltünk egy hetet.
2011. aug. 14. 14:52
 10/28 anonim ***** válasza:
28%

"nagy földterületek vannak a birtokukban".


Miert nincs nekik napszamosuk?

2011. aug. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!