Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért olyan elfogadhatatlan...

Miért olyan elfogadhatatlan ez a dolog?

Figyelt kérdés

Már lassan három éve járok egy másik településbe dolgozni busszal.

Így közelebbről is megismerkedtem egyik soförrel és 2 év barátság után egy pár lettünk. Már a kezdetektől nagyon jól megvoltunk,nagyon jó az összhang közöttünk.Nekem ő az első úgymond komoly kapcsolatom, mivel soha nem szerettem hajszolni a dolgokat.

A szüleinek is bemutatott és velük is jól kijövök.

Bevallom, hogy mások beszámolásai alapján mindig azt hittem, hogy az anyósok, anyós jelőltek mindig a rossz boszorkák a történetben :). De kellemesen csalódtam, mert a párom édesanyjával már most nagyon jól megértjük egymást, olyanok vagyunk mint 2 barátnő. Ő belátja, hogy a fiának nem mindig ő a "kizárólagos" nő az életében, és én belátom, hogy az édesanya mindig is fontos egy embernek.

Most jegyben járunk és jövő nyárra az esküvő is meg lesz.

De a szüleimnek mindez nincs kedvére.

Mikor megkérdeztem, hogy miért, annyi volt az indokuk, hogy nem tudok háztartást vezetni(habár nem esik nehezemre, mivel már 15 éves korom óta rendszeresen besegíek anyumnak)és hogy én még egy éretlen vagyok (csak azt nem értem, hogy miért).

Ez annyira elszomorít, hogy a szüleim nem képesek velem együtt örvendeni. Mit tegyek?


22/L


2011. jún. 21. 09:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

Semmit. Kicsit tényleg fiatal vagy, de csak a mai felfogás szerint. A jövő nyár pedig nem most van még. Elköteleződtetek az eljegyzéssel, de még van egy évetek érni, ez jó így. Ne aggódj, szerintem Anyudék is látják majd, hogy milyen boldog menyasszony a lányuk, majd megnyugszanak. Csak még új ez a dolog nekik.


Anyóshoz gratula, kincs az ilyen, én is imádom az enyémet. :)


Legyetek nagyon boldogok!

2011. jún. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

kellemesen csalódtam, mert a párom édesanyjával már most nagyon jól megértjük egymást, olyanok vagyunk mint 2 barátnő.


Elején nálunk is így volt, de most... Na, mindegy. :)


Ne foglalkozz a szüleiddel. Felnőtt ember vagy, ez a te életed. Ne is beszélj erről velük, majd megkapják a meghívót és ennyi.

2011. jún. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az anyós kérdésben nagyon okosan, éretten gondolkodsz. na akkor gondolj bele anyudék helyzetébe. Bár felneveltek, de nekik akkoris a kislányuk maradsz. Féltenek óvnak a házassággal járó kötelességektől és a házasság árnyoldalától. Biztos örülnek ők, de egy lányt kissé nehezebb elengedni mint egy fiút. valahogy én is így voltam anno. Nagyon sokat segítettem anyumnak a háztartásban, de amikor a párommal összeköltöztünk rájöttem, hogy háztartást vezetni nem ugyanaz, mint segíteni. A közös főzés (kavard meg, tegyél bele egy kis sót stb) mennyivel könnyebb, mint a magányos.
2011. jún. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem értem milyen indoklás az, hogy nem tudsz háztartást vezetni. 1. senki nem úgy születik, hogy tud. 2. ha anyukádnak ez a kifogása, akkor miért nem tanított rá meg? 3. honnan tudja, hogy nem tudnál? Amíg nem éltél külön, addig sem te, sem ő nem tudhatja, hogy nem tudnál, amúgy is szerintem mindenki tud, ha rákényszerül, maximum bele kell jönnie.
2011. jún. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem semmit. Ez tökjó, amit írsz. A szüleid elképzelhető, hogy irigyek a boldogságodra.Mást nem tudok elképzelni. Vagy esetleg attól tartanak, hogy mivel ez az első komoly kapcsolatod, nehogy elhamarkodott döntést hozz.
2011. jún. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem az Ő életük,majd beletörődnek.Ha én anyámra hallgatok akkor most romokba heverne az életem.

Még jövő nyár messze van,ahogy írták is,ha addig minden oké akkor sok boldogságot!:))

2011. jún. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ezt tedd:


NE HALLGASS RÁJUK!


Nem tudom az okát, és nem is kívánok pszichológiai okfejtésekbe bocsátkozni a szüleid negatív hozzá(d) állásával kapcsolatban (és nem gondolom, hogy te tehetsz róla), úgyhogy csak azt mondanám, hogy a saját boldogságodat helyezd előre. Nem hiszem hogy igaz mindaz a negatívum, amivel oltogatnak.

És nem értem egyes szülőket, miért nyomják le a saját gyereküket.. mondjuk mesélhetnék.

2011. jún. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mondjuk ebben még az a vicc, hogyha belevágsz, és férjhez mész, utána már nem mondhatják hogy éretlen vagy.. :)

Ha meg rájuk hallgatsz és megfutamodsz, velük maradsz, aztán ezt a fogják a fejedhez vágni, úgyhogy ez mind csak valami picológiai hüleség.. :)

2011. jún. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

ez a tipikus szülő hozzáállás, mert kicsit ijesztő, hogy férjhez megy a lányuk, de hidd el, ez így normális, nem veletek és nem is velük van a baj. csak egy kis bizonyíték:


Nálunk is pár napja itthon téma volt a házasság. Szóvá tettem, hogy egyetem alatt ha úgy adódna és is megházasodnék. (most még csak 19 vagyok). Erre anya ilyen bepánikoltan, h ráérek még, mit kell úgy sietni. Erre én: anya te is 19 voltál, mikor hozzámentél apához :D (tényleg olyan fiatal volt, de még mindig házasok 4 gyerekkel :P) Erre anya válasza: az más, én nagyon szerelmes voltam apádba.


Na mondom, neba' :D :D :D


szóval csak azért írtam ezt le, h ez természetes, mert szülő fejjel egy ilyen fiatal lány még sokkal inkább gyerek a számukra, de talán csak mert elfelejtették milyen 22 évesnek lenni.

2011. jún. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A háztartás vezetése nem egy misztikus dolog, én mindent magamtól meg telefonos segítséggel tanultam meg.

Egyszer meg el kell kezdeni az önálló életet, a szüleidnek lehet, hogy 30 évesen is éretlen lennél.

2011. jún. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!