Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogyan reagálja...

Mit csináljak, hogyan reagáljam le? SOS::?

Figyelt kérdés

Már 10 éve együtt vagyunk 5 éve házasok.Időnként a férjem totál részegen jön haza(nyugdíjkor) és nagyon agresszív.ez 1-3 havonként van.Külön háztartásba élünk,mert én cukor beteg vagyok ő meg nem eszik húst,így a főzést nem tudjuk összehangolni.ő 72000 Ft nyugdíjat kap én 42000 Ft-ot.Ő miatta nem kapok se közgyógyellátást,semmit.De anyagilag

sem segít.Inkább elissza a pénzt,mert csak drága italokat vesz. Valamikor 22 éve alkoholista volt.De valamennyire rendbe jött,,,

Félek ilyenkor tőle,mert apám is alkoholista volt és sokat vert emiatt.Rokkant nyugdíjasok vagyunk,tehát nem öregek.

Sokszor nem bírom ki ,hogy ne szóljak ilyenkor és ebből van a vita,és verekedés.

Most is elment és már remegek mi lesz ha haza jön.

Ha nem szólok akkor is belém köthet ,ha szólok akkor meg azért. Mit csináljak?Elhagyni nem akarom ,mert szeretem és nem mindig iszik.

Valami tanácsot szeretnék,ami nem arról szól ,hogy hagyjam el őt.


2011. aug. 12. 10:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25%
ha tök részeg akkor fogd meg a botodat és verd el
2011. aug. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha van eszed ott hagyod mielőtt roszabb lesz ha nem akarod elhagyni akkor tűrjél megváltozni nem fog ez biztos.
2011. aug. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Bocs,de segítő válaszokat szeretnék és nem piszkálódást.

Köszönöm előre is,,

2011. aug. 12. 11:07
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
ha valaki 22 éve alkoholista volt,ahhoz nem megyek feleségül...most már vagy elválsz vagy nyelsz...kutyából nem lesz szalonna
2011. aug. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
mégis mit vársz,majd megsimogatjuk a buksidat,hogy vele maradsz,akkor meg ne siránkozz,ha úgysem hagyod el,ami ésszerű lenne,mert ilyen emberhez nem mennék hozzá az fix,gyereket meg pláne nem szülnék neki...
2011. aug. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

De erre mit lehet írni? Külön háztartásban vagytok, nem kapsz miatta közgyógyot, iszik is!

Nem is értem, miért vagy vele! Már a kérdés elején számomra megbukott a dolog!

2011. aug. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

figy, szerintem beszélj vele.. ne félj, csak beszélni kell! mondd neki ha nem hagyja abba ezt a viselkedést, akkor kénytelen leszel elhagyni,mert nem érzed magad biztonságban vele.


ha nem hallgat meg, akkor fordulj a hatóságokhoz vagy egyéb segítséghez.. nem minden ha szereted, őszintén csodállak azért hogy a szereteted ezek után is fennáll :)


jah, és ha ő ezt nem becsüli, akkor nem marad más választásod.. :/


*sok szerencsét

2011. aug. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%

aki egyszer alkoholista volt, mindig az is marad, max. épp nem iszik egy ideig.

mielőbb lépj le!!! Lehet, hogy rövid távon nehéz lesz érzelmileg (bár ezt is kétlem, ha már félsz tőle), de hosszú távon mindenképpen jobban jársz, anyagilag és érzelmileg is!

2011. aug. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy segítő válaszokat vársz, de sajna én is csak azt tudom írni amit a többiek.

Ő nem 22 évig alkoholista volt, hanem most is az. Épp csak most nem iszik olyan sűrűn. De sajnos ennél csak rosszabb lesz. Ennél csak többet és gyakrabban fog inni.

2011. aug. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Elégé elszomorít,hogy más választásom nincs,csak a válás.

Sajnos mindenki ezt mondja :(

Amikor nem iszik az az egy két hónapot akkor meg ő a legrendesebb ember akit ismerek.

A fiaim már felnőttek és ugyan ez a véleményük,ha nem iszik akkor az apjuktól is normálisabb.

Mi e fenének kell innia? Mindent tönkre tesz vele, Ráadásul ilyenkor az összes pénzét vagy elhagyja vagy el lopják tőle....

2011. aug. 12. 15:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!