Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Belehalni az érzelmekbe?

Belehalni az érzelmekbe?

Figyelt kérdés

sajnos voltak műtéteim, és pszichoszomatikusan könnyen megbetegszem .


Van egy érzelmileg lezáratlan ügyem évek óta,amit mivel lezárni ,rendezni nem tudok ,ezért lezártam magamban. Egyre rosszabbul vagyok fizikailag ..és félek h nagyobb bajom is ..


Lehet túlzásnak tűnik pedig borzalmas ez h nem számíthatok magamra ,az egészségemre ..


Mit lehet tenni ?

Most is ágyban fekszem mert este megyek orvoshoz ..


hogyan dolgozhatnám fel ? Mit tehetnék mégis ??


nem akarok meghalni, még jópár évig biztosan nem .

És szar életminőségben sem akarok élni .


Mit tehetek h az érzelmeim ne befolyásolják az egészségemet ??


2011. aug. 8. 13:18
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
62%

A beszélgetés tényleg sokat tud segíteni,tényleg!!Ha kibeszéled magadból azt ami fáj,amit nem tudsz elfogadni azonnal érezhető lesz,hogy sokkal jobban leszel!!!Bárki is legyen az(Anya,vagy ha neki nem akarsz róla beszélni pszichológus) nagyon sokat tud segíteni.

2 éve történt,hogy az egyik osztálytársam órán nagyon rosszul lett,a szívéhez kapott és nagyon megijedtünk.Kórházba vitték,de semmi egyértelműt nem tudtak kimutatni,mivel pszichikus betegsége Volt.Azóta pszichológusnál is volt,tanult meditációt és az óta boldog,kiegyensúlyozott életet él...nem tudom,hogy bele lehet-e halni,de nála a szívére ment rá ez a "dolog",úgyhogy szerintem ne húzd tovább az időt!!!!:)

2011. aug. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
53%

Ne nyafogj es ne sajnaltasd magad! Az en anyukam 2 gyereket nevelt fel a 0-bol ugy, hogy kozben egy valast is fel kellett dolgoznia, a valas elott nemreg szult, es a valaskor szules utan nemsokkal 3 muszakban dolgozott, majd evekig nem latta a gyerekeit, es a rokonait, mert messze ment dolgozni, hogy mindent eloteremtsen nekunk, mert ahol lakunk, nem igazan volt munka, amibol 2 gyereket fel lehetett volna nevelni! Elarulom, hogy egy szot nem szolt egesz vegig, nem sirankozott, nem sajnaltatta magat... es a legfontosabb, hogy osszeszedte magat! Most normalis eletfeltetelek kozott elunk, mert az anyukam nem hagyta el magat es nem nyivakolt! Peldat vehetnel rola.. Nem tudom veled mi tortent, de ennel csak egy halaleset sulyosabb, es sajnos azt is ateltuk, ugyhogy egy szavad se lehetne.


Javaslatom: Sedatif PC homeopatias nyugtato, rendszeres és rendes alvas es eves, tovabba figyelemeltereles: kis haziallat (rengeteget segít a mentalis egeszseg megorzeseben), vagy valamilyen alkoto hobbi. Vezess naplot hogy most hogy erzed magad, aztan egy honap mulva ugy, hogy kozben alkottal (pl regenybe kezdesz, vagy festesz, vagy epitgetsz vmit, esetleg csinalsz egy kertipartit, vagy valamit egy berelt nyaraloban a legjobb barataiddal ismeroseiddel... le kell foglalnod magad, kben sosem gyogyulsz meg. amig nyavajogtam, addig az en egeszsegem sem volt a legjobb, de ha az van bennem, hogy a szabadidomben is alkotok, akkor semmi bajom nincsen.


De a legfontosabb: ne sajnaltasd magad. ha suylosnak erzed a dolgot: pszichologus vagy pszichiatria. A net itt mar nem segit.

2011. aug. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 A kérdező kommentje:

te 6. válaszoló megkímélhettél volna akár h ideírj ,neked ez nem probléma mert te vagy az a típus aki az egészség zászlaja alatt gázolsz előre mindenen és mindenkin keresztül. Ilyen ember körülöttem se legyen mert te vagy az akire a legkevésbé lehet számítani ha baj van -ez kb az életfelfogásodból tükröződik .


Amúgy sosem akaszkodtam rá ,mindig ő hülyített ,én meg naiv voltam ,és gyenge ,igen ez talán a bűnöm -de mindannyian MÁS lelki alkattal születünk ,és ez nem róható fel a másiknak. de a tudatos szemétkedés igen .


A történetről fogalmad sincs ,nem is voltunk kapcsoltban ,ez bonyolultabb ..

2011. aug. 8. 13:36
 14/47 anonim ***** válasza:
74%
Mit szertsz még évek óta egy olyan emberben, aki annyira sem tisztel, hogy szemtől-szembe lezárjátok egyszer végre az egészet. Embertelen tőle, nem vársz te sem mást, ugye. A szerelmet nem lehet eröltetni, de ha egy emberi minimum is hiányzik valakiből, akkor az nem méltó többre sem. Nézz másfelé körül.
2011. aug. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
46%
Olvastam, amit a tobbiek irtak meg elottem.. hat hallod, nem vagy semmi.. pasi utan nyafogsz? Meg akarsz halni? neztel mostanaban CNNt? Hulye kis hisztis...
2011. aug. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
100%

Azzal akartam kezdeni a választ, hogy nem vagy könnyű helyzetben, de nem fogom ezt írni!!! Nem fogok ráerősíteni arra, amit gondolsz, érzel.

Tudom, hogy elképzelhetetlennek és lehetetlennek tűnik, de rugdosd ki magad az ágyból!!! Az ember több mindent kibír, mint gondolná.

2011. aug. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a másik ember nem tett semmi rosszat. Semmivel nem tartozik neked, miért vársz tőle bármit is? Arra nem gondolsz hogy neki meg az a kellemetlen hogy találkozzon veled, mivel ő nem szeret téged úgy? Ha valakit szeretsz nem fog azért elmúlni mert elbúcsúzol tőle, sőt ha látod csak még jobban fogsz vágyni rá. Kissé eltúlzod az egészet. Nem gondolsz a körülötted lévőkre csak a saját bajodra.
2011. aug. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
Szia! Nem olvastam el a hozzászólásokat, de első olvasásra Heligner terápiát ajánlani.Keress rá a neten, nagyon sok embernek segítettek már. Az ismeretségi körömből is voltak már ilyen terápián és nekik segített. Fel a fejjel!
2011. aug. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
itt a kérdezővel vannak komoly gondok, és írta is, h nem is járt azzal a személlyel, aki nem viszonozza az érzelmeit.. úgyh szerintem nem kéne azt a vkit "fikázni", akiről nem is tudunk semmit, és nem is tud arról, h itt valaki nyavalyog miatta
2011. aug. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
100%
Kelj fel es tedd rendben magad, ez csak szanalmas hiszti. Nem belebetegedni kell, hanem felallni. Ha rendbehozod magad, jobban leszel, es ha csinalsz vmit, akkor meg jobban... hany eves vagy?
2011. aug. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!