Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 10 éve vagyunk együtt a...

10 éve vagyunk együtt a párommal, de még az esküvő szóba sem került, ti boldogok lennétek esküvő nélkül is? Persze jól elvagyunk igy is, de néha titkon azért vágyok egy esküvőre.

Figyelt kérdés
2009. ápr. 10. 08:14
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%

10,10-es,nagyon sajnálom,hogy Ti sem vagytok a pároddal egy véleményen ez ügyben.Mert szerintem az a lényeg,hogy 2 ember ugyan azt akarja,úgy lehet teljes a boldogság.Ha egyiknek sem fontos a házasság,lehetnek együtt anélkül is boldogok.Vagy ha mindkettőnek akkor is,de ha egyik így a másik úgy,akkor tüske marad mindenképpen.

Én azért nem értem ezeket a férfiakat,mert nagy része azt állítja neki igenis az adott hölgy az igazi,vele képzeli el az életét,amint írod babát is vállalna veled,de akkor feleségül miért nem kérne???Ez nem fér a fejembe.Nem komolyabb közös felelősség a gyerek,mint maga a házasság?

Elvileg igen,szerintem.Azért írtam,hogy én nem szültem volna a férjemnek gyerekeket,ha arra nem méltat,hogy feleségül vesz.Nekem ez sokat jelentett jelent,és szerencsére neki is.Sőt,én pont attól ijedtem meg,hogy 1 év után már szóba hozta az esküvőt(volt előtte egy válásom)Mi is annyi ideje vagyunk együtt mint Ti,ebből már a 8-ik éve házasok,és van 3 gyerekünk.

És persze nem baba miatt kell házasodni,hanem mert az igazinak érezzük a másikat,vele akarjuk leélni az életünket,szeretjük egymást ezért.És véleményem szerint csak ilyen kapcsolatba érdemes gyereket vállalni.

És még azt sem értem,bocs ha megbántom vele a párodat nem szándékom,csak nem értem,hogy ha tudom,hogy valami fontos a páromnak,álma vágya,az fontos nekem is,hisz a legfontosabb számomra az Ő boldogsága,aztán később a családunk boldogsága.Nem???Legalábbis én így látom.


10,00-s voltam.

2009. ápr. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%

10,00-as

igazad van...

legutóbb azt mondta rajta vagyunk az ügyünk, de nem jó ha erőltetik... nekem volt egy idő mikor ugye feszegettem, mit is gondol, illetve van egy rokon aki nagyon beszólt neki az ügyben nem olyan rég...

talán csak annyi lehet, hogy ő eddig azt hitte nekem kell a nagy esküvő és hát arra várni kell, illetve, hogy nálam előbb beért valamiért, mint nála, ugyanis sajnos ő is már elvált egyszer eléggé sérülten került ki

2009. ápr. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%

Persze ez érthető,egy válásból szinte mindig sérülten kerülnek ki a felek,vagy legalább is az egyik mindenképpen.

De nem hasonlíthatom e jelenlegi párom az exemhez,ez sértő lenne számára.Tőle pont azért váltam el,mert nem működött a kapcsolatunk,nem volt meg az összhang,nem szerettem eléggé...stb...

De akihez utána hozzámentem,Őt ezért nem büntethettem,nem lett volna fair.Én ezt a magam részéről nem tudtam volna sokáig elfogadni magyarázatként,és persze én sem védekeztem ezzel.Pont,hogy megmutattam,hogy Őt különbnek tartom,méltónak magamhoz,hogy a társam legyen egy életen át,valóban az igazinak a másik felemnek érzem.Szerencsére ennyi idő után is azt mondom,és remélem ez sosem változik meg.


Remélem nektek,és a kérdezőnek is sikerül.

2009. ápr. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
78%
Érdekes hogy sok nő odavan a házasságért,nagyon vágyik rá.Mégis tele van ez az oldal kérdésekkel hogy váljak el,mennyi tartás jár,hogy tudok fizettetni minél többet a férjemmel,mert nem jó,dolgozik de nem imád a nap 24 órájában,kevésszer dg meg,nem foglalkozik velem állandóan,stb.Akkor mire ez a nagy házasság imádat?
2009. ápr. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
92%
Engem már sok helyen lepontozta, mert leírtam a történetem, de itt is leírom. Mi négy év "járás" után költöztünk össze. Fél éve volt az esküvőnk, de előtte együttéltünk 11 évig. Nem igazán tartottuk fontosnak az esküvőt, hiszen anélkül is boldogok voltunk. Négy éve volt eljegyzésünk,de csak úgy hogy vettünk gyűrűt, felhúztuk egymásnak a parkolóban és kész. Aztán egyszercsak úgy döntöttünk, hogy összeházasodunk nem csináltunk lagzit, csak négyen voltunk a tanúkkal. Na ez nem tettszik sok embernek itt!! A férjem jobban ragaszkodott a házassághoz mint én, nagy esküvőt pedig egyikünk sem akart, egyrészt az anyagiak miatt, másrészt én nem szeretem a felhajátst, de hát ilyen vagyok!! Nektek sem kell nagy esküvő, max a szülők meg a testvérek. Talán így a párodnak is megfelelne.
2009. ápr. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
65%
Mi 8 éve vagyunk együtt, 1 éve élünk együtt(márc). Nekem csak annyi kikötésem volt, hogy ha megveszi a gyűrűt, akkor gondolja komolyan és vegyen is el. Júniusba megkaptam, és novemberbe volt az esküvő. Én nagyon vágytam rá, hogy a férjem nevét -né + saját név formában viselhessem (ebben maradi vagyok). Addig kicsit olyan üres volt a kapcsolatunk. Persze szerettük egymást, de így "már nem olyan könnyű lelépni". Már tényleg összetartozunk jóban-rosszban.
2009. ápr. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim válasza:
76%

Szia!

Hát mi 17 éve élünk mindenféle papír nélkül, van egy gyönyörű gyerekünk. Működik. Körülöttem is sokan válnak, váltak, félek, ha összeházasodnánk, mi is válnánk. Nálunk csak egyszer került szóba a "lánykérés" azóta én "gondolkodom". Szerintem egyértelmű, ha a jól elvagyunk így is, az az teljes biztonságérzést nyújtja akkor mindegy van e esküvő. DE! Néha érzem én is , hogy akkor kihez is tartozom? még a szüleimhez? Vagy ciki volt a kérdés, mert nem volt megfelelő válasz és a hajadont kellett x-ni:)

2009. ápr. 15. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
94%

Látom,megoszlanak a vélemények...Én 31 éves nő vagyok,4.5 éves kapcsolatban.Minden barátnőm elvált!Illetve elvált Judy,Ördög Nóri,Klaudia,hogy az ismerteket említsem.


Csak a menyasszonyi ruha kölcsönzése 100000.- minimum.Plusz a többi képmutató dolog.Én csak akkor engedélyezném a házasságkötést,ha büntetendő lenne elválni.Mert sok emberben nincs felelőség,csak a külsőséget akarják.


Szóval inkább utazzatok el az esküvőn megspórolt sok-sok pénzen.

2009. ápr. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

Szia.Hogy boldog tudnék e lenni?...nem!(egészen).Ha a párom velem van tíz éve és még nem kérte meg a kezem ,feltenném magamnak azt akérdést h vajon szeret-e?.A kisebb nagyobb párkapcsolatok az ember életében felkészítik őt majd a házas életre,de ezeknek max 3 év múlva véget érnek.Itt vagytok ti 10 éve együtt vagytok,biztos van valami gond a szerelmeddel.Ülj le és beszélgessetek arról h szeretne e tőled gyereket?,h szeretné e ha sokáig vele maradnál és stb.Célozgass,aztán ha nem esik le neki h te mit szeretnél akkor vesd fel neki h mi lenne ha összekötnétek az életeteket,és esetleg családot alapítanátok,hisz itt az ideje (10 év)

ut:jah azt is bevetheted még h viszel neki egy olyan filmet ami hasonlít a ti mostani életetekhez,keresgess!sok szerencsét!

2009. ápr. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim válasza:
90%
Szia!Mi a párommal 6 éve vagyunk együtt,van két gyönyörű gyermekünk és nem vagyunk házasok.Mi nem is gondolunk a házasságra.Persze régebben,más kapcsolataimban,néha én is álmodoztam esküvőről és el sem tudtam volna képzelni az életem anélkül,hogy feleség legyek és legyen egy férjem.Szerintem ezen minden lány átesik legalább egyszer az életében.De túlzás nélkül mondhatom,a kapcsolatunk tökéletes és boldog.Az én tapasztalatom és véleményem szerint,nem kell papír ahhoz,hogy egy pár sokáig együtt maradjon és boldogok legyenek együtt.Viszont egyetlen egy dolog elengedhetetlen,és ez a szerelem.Hidd el,ha szeretitek egymást őszintén,tiszta szívből,akkor nem lehet semmi baj!!Üdvözlettel:Linda
2009. ápr. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!