Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom 4hónap járás után...

A párom 4hónap járás után megkérte a kezemet és úgy hogy én 16 leszek ö meg 23 éves? Igent mondtam de az esküvöt én még kb. két év múlva szeretnék csak! Mit csináljak? Az anyjával beszéljek erröl? Én anyumnak említsem meg, hogy mit szeretne?

Figyelt kérdés

Szóval ahogy leírtam én még fiatalnak tartom magam egy esküvöhöz és még a párommal sem vagyunk olyan hosszú ideje együtt!Megbántani sem akarom és az anyjátol is félek mert a kapcsolatunk elején volt egy komoly vitám az édesanyjával,de azóta változtak a dolgok úgy néz ki!!

Szeretem a párom,de ha ezt így neki is elmondanám félek, hogy megharagudna és aztr gondolná,hogy nem akarok hozzámenni!!Mit tegyek szerintetek?Ötleteket és tippeket nagyon szívesen várok!


2009. ápr. 9. 19:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ő se most akarja. Rokoni körben van egy pár, akik 8 évet jártak jegyben, és most boldog házasok. Szóval az, hogy most eljegyzett, nem jelent azonnal esküvőt is, és szerintem ő is kivárja azt az időt.
2009. ápr. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%
a mai világban, küllönösen a fiatalok körében nagyon divat ez az eljegyzés dolog. nem kell ezt annyira komolyan venni. persze most jegyesek vagytok meg minden azt kész. nem kell ezzel foglalkozni még jó ideig.
2009. ápr. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
26%
lettek volna tiszták a szándékaid. Mielőtt az újjadra húzza a gyűrűt mondhattad volna neki viccelődve, hogy ugye drágám esküvő csak évek múlva lesz... igy elkerülhetnétek a félreértéseket. Persze az is lehet, hogy ő is évek múlva akarja, bár 23 évesen már sokan nem várnának vele.
2009. ápr. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
Hát szerintem 23 évesen ő sem vén. :) Úgyhogy nyugodtan megmondhatod neki, hogy te azért szeretnél még egy kicsit várni. Szerintem teljesen logikus kérés, egyrészt nem évek óta vagytok együtt, másrészt pedig azért ne kösd le magad 16 évesen. Ha olyan nagyon szerelmes, lazán kivárja azt a pár évet. A szüleivel ő beszéljen, a te szüleiddel pedig ti együtt. És előtte ketten tisztázzátok, hogy a szülők felé egyértelműen kommunikáljátok, hogy nem holnapután akartok esküvőt, hanem vártok még néhány évet.
2009. ápr. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Háát nem tudom!!Szerintem ö most akarja nagyon a közeljövöben mert néha utal rá meg arra is hogy gyereket is szeretne de mondtam neki,hogy míg a tanulást be nem fejezem szó se lehet róla és félre vonult és elkezdett sírni,hogy én öt nem is szeretem meg nem is gondolom vele komolyan a jövöt!!Pedig ez nem igaz és nem tudom,hogy hogyan bizonyítsam be jobban!!?
2009. ápr. 10. 09:13
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A hugom 7 évig járt a pasijával. 17 volt mikor összejöttek, a fiú 22. A hetedik évben költöztek össze és egy év múlva volt a lagzi. Két hét után elváltak.


Egy munkatársam 9 évig járt a barátnőjével a lány 14 a srác 20 volr mikor összejöttek. Nemrég eljegyezték egymást és két hónap múlva szakítottak.


Szerintem 16 évesen még nem feltétlen kell ezen gondolkodnod. Élj, bulizz, ismerkedj és ahogy mondtad még tanulnod kell, de nem csak a suliban!! Egy ilyen döntést amúgy sem szabad elkapkodni.


(29/F)

2009. ápr. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Egyetértek az utolsó hozzászólóval. Nem kell semmit sem bizonygatni, egy kapcsolat alapja a bizalom. Nagyon helyesen tetted, hogy világosan megmondtad neki, hogy egyszer tanulni akarsz. És ne csak 18 éves korodig, menj egyetemre, főiskolára is. És azalatt sem muszáj szülnöd.


A gyerekről ő sincs lekésve. Én a helyedben azért elbeszélgetnék vele arról, hogy is képzeli ezt a gyerekvállalást. Te megszülöd és felneveled, ő pedig heti egyszer "díszpelenkázza"? Mennyi ideig maradnál otthon a gyerekkel, hajlandó lenne-e ő gyesre menni? Házimunkából kiveszi-e a részét? Azt mondom, alaposan ismerd meg, és semmiképpen se menj bele korai esküvőbe, gyerekbe. Előbb egymást ismerjétek ki, és igenis élj még. Ne 25 évesen válj el amiatt, hogy nem volt lehetőséged semmire a férjed és a gyerek miatt.

(22.24-es voltam)

2009. ápr. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hát tényleg még fiatal vagy az esküvőhöz. Az nagyon szép, hogy már ilyen fiatalon megtaláltad az igazit. Szerintem ezt Vele beszéld meg, ha tényleg szeret meg fogja érteni, és kivárja azt a napot amikor már az igen után férj és feleség lesztek. :) Szurkolok Neked!
2009. ápr. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak annyit írnék 33 éves fejjel, h' az ember semmit nem tud annyira megbánni az életben, mint amit elmulasztott megtenni. El sem tudod képzelni, h' mi mindentől fosztanád meg magad, ha gyerekfejjel beleugranál egy házasságba, pláne gyerekvállalásba. Gondold végig józanul, h' mennyire érett személyiség egy olyan 23 éves fiú, aki sírással zsarol.
2009. ápr. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kismamaként is lehet főiskolára járni (nálunk is voltak nagy pocakkal is), viszont az esküvővel még 2 évet legalább várjatok, és ezt vele is próbáld megértetni. Szerintem te 16 évesen nagyon is jól gondolkodsz erről, nem tudom, kinek gratuláljak, de azt hiszem, neked is mindenképpen. Ő se lesz lekésve 2 év múlva sem semmiről. Sok sikert!
2009. ápr. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!