Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A gondolataimat, problémáimat...

A gondolataimat, problémáimat magamban tartom, nem igazán osztom meg másokkal. Nincsenek érzéseim?

Figyelt kérdés

22 éves srác vagyok. A problémám, hogy nem szeretek az érzéseimről beszélni (kivéve néha a barátnőmnek, akivel 4 éve együtt vagyunk). Gyakran előfordul, hogy a problémáimat magamban rendezem le, nem akarom vele a külvilágot terhelni. Amikor pl anyukámmal beszélek telefonon, kérdezi miujság, azt mondom semmi. Pedig ott a nyelven hogy ez meg ez történt, de nincs kedvem elmesélni. Anyukámmal néha tudok ugy beszélni, hogy mesélek a dolgaimról, persze az intimekről egyáltalán nem, csak mondjuk mit tervezek a jövőben. Apukámmal semmit nem szoktam beszélni, csak ilyen ügyintézési dolgokkal kapcsolatban, hogy pl mit hogy kell intézni a földhivatalban, csekk befizetés, műszaki dolgok ilyesmi. Egyszerűen nem tudok megnyílni és valahogy nem is akarok. Jól el vagyok a gondolataimmal, érzéseimmel. Persze aki segítséget kér annak adok tanácsot meg megbeszélem vele a dolgait, de én magamba tartom. Szerintetek ez probléma, hogy ennyire zárkózott vagyok, és nem is akarok megnyílni?

Remélem érthető volt a kérdésem és a magyarázatom. :)


2009. ápr. 8. 23:46
 1/6 A kérdező kommentje:
Igazából akkor is ellennék, ha pár napig senki nem szólna hozzám. Tehát nem törnék össze, ha egyedül lennék valahol mondjuk 4-5 napig. Persze ugy, hogy van tv-m, internet, ki tudok menni a levegőre. :)
2009. ápr. 8. 23:47
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális vagy. Sok férfi ilyen. Azért néhány(1) barát mindenkinek kell. Szerezz be egyet!A szülőket nem is kell már a gondokkal terhelni, én is akkor mondom el, ha meg van már oldav

43/N

2009. ápr. 9. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is elég sok férfi ilyen. Az a lényeg, hogy úgy élj, ahogy neked jó. Ha már így nem érzed jól magad, akkor próbálj nyitottabb lenni, de ha neked így jó, akkor ezzel nincs gond.
2009. ápr. 9. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nem is akarsz megnyílni? Ebben nem vagyok olyan biztos. Nekem is volt egy időszakom, amikor nem beszéltem, magamban tartottam mindent. Ekkor elmentem kineziológushoz, aki amellett hogy feloldotta az érzelmi blokkokat, azt tanácsolta, hogy ha valami ott van a nyelveden, akkor mondd ki (természetesen az ésszerűség határain belül). Nekem működött. Azóta nincs ilyen gondom. A kineziológust neked is ajánlom, nézz utána neten. Ha megteheted anyagilag (egy kezelés 6-7000 Ft, van amikor 2-3 elég), mindenképp megéri.
2009. ápr. 9. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amit érzel, ahogy viselkedsz, teljesen átlagos, tipikus a férfiaknál és sajnos nem túl egészséges, mert ha folyton magadban tartod a gondjaidat, belülről rágod magad és mindent egyedül szeretnél megoldani, az ártalmas lehet. Ez egy olyan férfi modell, amit a társadalom férfiasnak ismer el, de nem biztos, hogy jót tesz a férfiaknak. A minden problémával egyedül küzdő, soha senki előtt el nem gyengülő, meg nem nyíló férfiak nagyon halandók. Elég csak megnézni a statisztikákat, önmagáért beszélnek.
2009. ápr. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A nővérem apósa is ilyen volt és nagyon nem tett jó a szívének..... A férjem is néha begubózik magába, tipikus halak csillagjegy:) De most már eljutottunk oda, hogy próbálunk mindent megbeszélni. Lehet ha majd neked is komolyabb kapcsolatod lesz, akiben 100%-ig megbízol, jobban megnyílsz előtte.
2009. ápr. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!