Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mivel terelhetném el a gondola...

Mivel terelhetném el a gondolataimat a szakításról? Még mindig tiszta szívemből szeretem, de időt akarok neki hagyni hogy átgondolja, viszont csak ő jár a fejemben.

Figyelt kérdés
Barátnőzök sokat, találkozgatok emberekkel, a bulizás meg a pia nem izgat, de lehet az is lesz... Viszont amikor itthon vagyok mindenről ő jut az eszembe. Nincs kedvem tévézni, mert vele is mindig ezt néztem. Nincs kedvem netezni, mert vele is ezeket az oldalakat néztem. Nincs kedvem semmihez, mert mindenről ő jut az eszembe.. Hogyan lendüljek túl rajta? Milyen elfoglaltságokat találhatnék amivel lekötöm magam? (takarítani eleget takarítok a munkahelyemen, az sem jó ötlet)
2009. szept. 25. 10:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Piálni nem érdemes, mert a kezdeti jó érzés után úgyis jön majd a "leszálló ág", és akkor aztán tízszeresen üt majd be a depresszió. Ezért nincs értelme a búfelejtő piálásnak, mert csak az ellenkezőjét éred el vele.

Szerintem csak tedd amit eddig tettél minden nap, ugyanis nem tevékenységfüggő a felejtés, hanem időfüggő.

Ha úgy érzed hogy nagyon hiányzik, csak gondold át hogy miért is szakítottatok, hogy bizony annak oka volt, hiszen a semmi miatt ritkán szakítanak a párok. Nekem bejött az a módszer, hogy átgondoltam mindazt a rosszat amit kaptam tőle, mindazt a fájdalmat amit miatta éreztem a kapcsolatunkban.

2009. szept. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
kicsit bővebben írj. Az is jót tesz, és talán a szavaidat olvasva eszembe jut valami frappáns. Addig meg csak annyit, hidd el látatlanba, hogy rosszabb helyzetben vagyok, mint te...
2009. szept. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kedden elhagyott a párom. Nem volt minden rendben, nemrég volt egy kis szünetünk, most terveztük a nagy változásokat. Félt, hogy elveszít. Azt mondta mindennél jobban szeret. Úgy is viselkedett. Sajnos sokszor voltunk idegesek, sok munka, suli, otthoni dolgok, időjárás. Bár találkoztunk mindennap de csak pár órákra és együtt aludtunk aztán hajnalban már elváltunk. Tegnapelőtt találkoztunk meló előtt. Valami hülyeségen összevesztünk és a hülye fejemmel játszottam a sértődöttet. Csókolni akart, nem hagytam. Idiótán megkérdeztem minek vagyunk így együtt. Az lett a vége, hogy szétváltunk. Ma utaztunk volna Egerbe helyretenni mindent... És erre itt maradtam négy szabadnappal nélküle, a gondolataim felőrölnek, úgy érzem nem bírom ki. Erős vagyok, alig sírok, de belül haldoklok. Azt mondta még mindig szeret, de ez most legyen vége. Kérdeztem van e esély újrakezdeni. Azt mondta most nem, talán egyszer.

Mindennél jobban szeretem...

(2 és fél éve vagyunk együtt, gyereket, házasságot, eljegyzést tervezgettünk.. Ő is.)

2009. szept. 25. 11:03
 4/9 anonim ***** válasza:

Csak feltételezni tudom,(mert nem írtad le érthetően a történeted)hogy ideiglenesen különváltatok,időt kért a párod tőled,hogy átgondolja akarja-e folytatni veled a kapcsolatot.Így van,ez a helyzet?

Először is,nem szabad ennyire függni senkitől.

A szerelmet nem kellene összekeverni a beteges ragaszkodással függéssel,hogy a másik nélkül már létezni sem tudsz.Ez nem így van,és talán ebből lett elege a párodnak.(Ez is csak feltételezés,mert nincs semmi konkrétum leírva).Szóval,ha Ő is ugyan úgy szeret téged mint Te Őt,és veled képzeli el az élettét akkor egymásra fogtok találni nincs miért aggódni.Ha meg nem,akkor felesleges minden nyafogás,úgysem lesztek egy pár.Én megmondom őszintén,nem tartom jó jelnek ha azon kell gondolkodni,hogy akarom-e a páromat,szeretem-e annyira,hogy vele éljek,el kell döntenem Ő kell-e nekem.

Ha szívből vannak az érzések nincs min gondolkodni.Ha meg nem,akkor jobb ha vége.Persze fiatalon máshogy látjuk ezeket a dolgokat még,de hidd el majd úgy 30 felett megváltozik ez a nézeted is.Nem lesz elég ha Te rajonghatsz valakiért aki esetleg azt nem viszonozza,vagy nem úgy ahogy neked az jó lenne.A szerelemnek kölcsönösnek kell lennie egy jól működő kapcsolathoz.De ez sem elég magában,hasonló életszemlélet,egymás kölcsönös tiszteletben tartása,tolerancia...stb.. és még nagyon sok minden szükséges egy boldog tartós kapcsolathoz.Mióta vagytok együtt?Mert egy megfáradt a sok problémától gondtól elnyűtt tizenéves házasságba kapcsolatba el tudom képzelni ha időre van szükség,hogy el tudja dönteni a 2 fél hogyan tovább,de egy fiatal kapcsolatba ezt nem tudom elképzelni.Inkább időhúzásra gondolnék,vagy arra,nincs annyira tisztességes az egyik fél,hogy kimondja vége.Vagy annyira hisztis a párja,hogy nem meri a szemébe mondani,mert fél a következményektől.

Írj kicsit többet,mert így nehéz segíteni.

2009. szept. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Pont egyszerre írtunk kedves utolsó, próbáltam összességében leírni a helyzetet. De persze így nem lehet, ehhez több oldal is kéne..
2009. szept. 25. 11:08
 6/9 anonim ***** válasza:

Nos,így már más a helyzet.

Mégis mit vársz ettől a kapcsolattól?Hiszen még együtt sem éltetek,máris ilyen problémáitok vannak.Ez a pasi nem szeret eléggé téged,legalábbis nem úgy ahogy Te Őt.Ez biztos,különben nem ment volna el,és nem mondta volna ennyire könnyelműen,hogy nem akarja folytatni.Nem akarlak elkeseríteni,de a későbbi folytatást ne vedd készpénznek.Jobb lett volna ha őszintén megmondja nem akar téged,mert úgy látszik Te csak abból értettél volna.Így most él benned a felesleges remény.

Nem a makacsságod döntött el semmit,nehogy ezt hidd.Nem azért hagyott el,mert játszottad a sértődöttet és nem hagytad magad megcsókolni.Vagy ha igen,akkor neked emellett a pasi mellett fel kellene adnod teljesen önmagad,és alárendelni neki.Soha ne alázkodj meg egy férfi előtt!!!!Ha igaza van,akkor természetesen ismerd be amikor megkeres,de Te ne szaladj utána.Ha neked van igazad,akkor engeszteljen ki Ő.Ha szeret nem hagy el ne aggódj,elkergetni sem tudod.De amit leírtál sajnos az alapján én ebben kételkednék.Én is jártam régen ilyen cipőben,tapasztalatból írok.Ne alázd meg magad.Ha az igazira akadsz rá,Ő mindig melletted lesz minden helyzetben hidd el.Szeret a hibáiddal a makrancosságoddal együtt.Ezt is tapasztalatból írom.

2009. szept. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azt írod, van négy nap szabadnapod, meg egy eltervezett hétvége Egerben. Miért nem mész el egyedül? Tényleg nem szabad ennyire ragaszkodni és függő helyzetbe kerülni senkitől (érzelmi függőségre gondolok). Lehet, hogy az idő kérést is csak azért mondta, hogy tompítsa az összeomlásodat. Nem tudom biztosan. Szedd össze magad, és keresd meg önmagadban az egyensúlyt. Ne úgy légy egyensúlyban, ha ott van melletted a párod.
2009. szept. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy ne keresd. Nem lenne neked sem jó, ha könyörgőre fognád. Ha akar, úgyis keresni fog, de NE reménykedj. Magadra próbálj meg koncentrálni. Tapasztalatból írom, hogy az sem jó, ha mindenkinek a nyakába zúdítod a bajaidat, mert akkor rosszkedvű leszel, sírás kerülget, pedig mosolyognod kellene, mert ugyan az életed most nem úgy alakul, ahogy szeretnéd, de süt a nap, nem kell görcsölnöd, hogy ha találkoztok ki kezdeményez veszekedést, és tiéd a távírányító, és tiéd a számítógép, és tulajdonképpen a tiéd a világ. (ja? és ahogy sejtettem, én győztem. sokkal rosszabb szituban vagyok, de NEM adom fel, és Te se add fel!)
2009. szept. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jácc a számítógépen pl. innen: www.startlapjatekok.hu, és azzal eltereled a figyelmed.
2012. júl. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!