Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jogosan érzem...

Szerintetek jogosan érzem magam rosszul emiatt vagy nem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sosem gondoltam volna, hogy egyszer én is írok majd ide. 


A véleményetekre lennék kíváncsi:

Van egy bátyám, 1972-es születésű. (én 1974-es) Már 2005-ben sem tartotta a szüleinkkel a kapcsolatot, sem velem, sem a családommal. Ellenben apám 2 válást végigasszisztált neki. 2005. augusztusban meghalt apám. Én intéztem a temetést, közben suliba jártam, nyelvvizsgára készültem, neveltem a gyerekem. Erre belibbent a temetésre a 3. feleségével. Ott jelentette be, hogy ismét megnősült. A temetés után 6 évig szó szerint egy sms-t sem küldött anyámnak. Se születésnapra, se karácsonyra, megszűntek teljesen, fenyegették anyámat, hogy nehogy merje keresni őket…. Az elmúlt 6 évben én voltam anyám támasza, mindent én intéztem neki, ami természetes, sosem panaszkodtam, hiszen kire támaszkodott volna, ha nem rám. (közben elváltam, megélhetési gondjaim vannak, félállásos fizetésből nevelem a gyerekem és fizetem a deviza hitelt) 4 éve eladtam az apám után örökölt földem 360ezer ft-ért, amiből 60ezret oda kellett anyámnak adni, haszonélvezet megváltása jogcímen. (azt mondta, hogy nem ír alá semmit, ha nem adom oda) Ismétlem, nagyon nagy szarban voltam már akkor is, azóta pedig lassan a lakást viszi a bank, jön a beiskolázás stb. segítségem nincsen. Történt, hogy az idén, 6 év elteltével jelentkezett a fia és a 3. felesége, hogy ikreket szült. Még az sem érdekelte, hogy ennyi évig nem keresték, rohant, szaladt. O.K. hiszen, az unokái azok is és valahol meg is értem, hogy örült, hogy végre mehet. Csakhogy pár hete ugrasztották, hogy írja alá a papírokat, mert a tesóm is eladta a földjét, ő 500 ezer ft-ért. Kérdezem anyámat, hogy mennyi haszonélvezeti jog megváltást kapott. Erre a válasz: NEM KÉPZELED, HOGY ELKÉRTEM TŐLÜK!!! Én ezt nem értem! Vagy mindkét gyerekemtől elkérem, vagy egyiktől sem, nekem ez a véleményem. Azt mondta, hogy én irigy vagyok, mert a tesóméknak sokkal jobb munkahelyük van, mint nekem és sokkal több pénzük! Soha nem fordult meg ilyen a fejemben és nagyon rosszul esik, hogy ezt mondja. Írtam egy emailt a sógornőmnek, hogy rosszul esett, hogy mégcsak fel sem ajánlották neki a haszonélvezet megváltást. Egyébként azt is írtam, hogy nem érdekel hogy miért nem, csak kényszert éreztem, hogy leírjam, de választ nem várok. Most anyám azon üvöltözik, hogy hogy mertem szóvátenni és hogy szégyelljem magam, ismét jön az irigységgel. Hogy őszinte legyek, erre azt mondtam, hogy nálam csak 6 év múlva jelentkezzen, de az igazi unokáját jó lenne ha nem sz@rná le!

Szerintetek? Nem tudok kibújni a bőrömből és tényleg rosszul esik és nem gondolnám hogy aljas vagyok azért mert mertem szóvátenni. (Még kimaradt, hogy anyám még egy borítékot sem tud megcímezni, minden nyomtatványt én töltök ki neki évek óta, mindent én postázok és intézek, telefonálgatok stb.)

Csak az építő jellegű hozzászólásokra vagyok kíváncsi. Köszönöm.


2011. aug. 3. 18:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nézd, igazad van. Nekem is rosszul esne a helyedben és én is szóvá tettem volna.

Anyuci pici fia...pffff. Valószínűleg bármikor bármit tesz, az maga lesz a tökély.

Ez azonban ne legyen ok arra, hogy Anyukáddal haragot tartasz: nem ér annyit az egész.

2011. aug. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Nem én tartok haragot, én csak szóvá tettem, más szándékom nem volt. Ő kiabál rám valótlant, hogy én irigy vagyok.
2011. aug. 3. 18:17
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

A tipikus "tékozló fiú" esete...

Őszintén sajnálom, hogy így alakult.

2011. aug. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
31%

Félig igazat adok, félig nem.


Igazad van abban, hogy úgy lett volna helyes a részéről, ha tőlük is kéri. Tehát ha anyád szemszögéből nézzük, akkor nem járt el helyesen.


Másrészt nem volt szép tőled, hogy felemlegetted, mert ahhoz, hogy a testvéred ad-e anyádnak pénzt nincs közöd. Kettejükről szól a dolog, neked sem hasznod, sem károd nem lesz belőle. Irigynek hat valóban, magyarázd el mi ez, ha nem irigység?

2011. aug. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:19


Nem tudom megmagyarázni hogy mi ez, de nem vagyok irigy. Egyszerűen nem veszi be a gyomrom, hogy 6 évig nem keresték. Közben én voltam anyámmal, én láttam, mennyire fáj neki, én vigasztaltam.

2011. aug. 3. 18:21
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értelmezem, akkor nem az a baja a Kérdezőnek, hogy a testvérének nem kellett kifizetni a haszonélvezetet, hanem, hogy ilyen körülmények között neki kedvezett az anyja.

Nyilván az eszével tudja, hogy nincs joga ezt számon kérni az anyján, de a szíve akkor is igazságtalannak érzi.

Én is ugyanígy éreznék.

2011. aug. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

A válasz írója 71%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:24


Köszönöm szépen hogy megértettél.

2011. aug. 3. 18:25
 8/17 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen igazad van!az a baj, hogy mivel mindig intézted anyud ügyeit, már természetesnek veszi, hogy bármi baj van, vagy bármit kell csinálni az ő lánya rendelkezésére áll, és ezért szerintem nem értékel téged.

Tudom,hogy ilyet nem könnyű csinálni, de ha mondjuk 1 hétig nem intéznél neki el semmit, kitalálnál valami indokot, és megmondanád, hogy most kérjen segítséget a fiától, akkor rádöbbenne arra, hogy a fiacskája semmibe se nézi őt!

Ja és nem volt szép tőle elkérni tőled a pénzt, amikor ő is láthatta, milyen nehezen tudsz boldogulni! Többre becsülne téged, ha tisztában lenne azzal, hogy te vagy az egyetlen, aki törődik vele!

2011. aug. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nem irigység, hanem az igazságérzete ágál a fennálló helyzet ellen. Rosszul esett neki, hogy amikor neki kenyérgondjai vannak, akkor ahelyett, hogy az anyja segítené azt az embert, aki támogatja, napi szinten ellátja, segíti ehelyett a másikhoz szalad, aki addig le se sz*rta a fejét.

Szerintem jogosan érzed rosszul magad, de nem tudom hogyan lehet a helyzetet megoldani.

Igazságtalan a dolog.

2011. aug. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ez szerintem nem irigység kérdése.Szegény anyukám is így van...mindent megtesz szüleinek,ők meg még a házat is ráíratták anyu hugára ....csak úgy.Anyumat sem a pénz érdekli,csak fáj neki,hogy ennyire különbséget tesznek a két gyerek között.

Szerintem anyud viselkedése nem helyes.Kisebb korotokban is tesód volt a "kedvenc"?...mert akkor érthető sajnos a dolog

2011. aug. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!