Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más lánnyal is kötekedő a...

Más lánnyal is kötekedő a párjának a családja, rokonsága?

Figyelt kérdés

Velem szembe igen,meg nem egy barátnőm ezért van kibukva.

Adott pl. egy családi nyaralás ahová meghivják a lányt is.

Mindenkivel kedvesen,illendően viselkedik,megdicséri az ételt,meghúzza magát,próbál beszélgetni mindenkivel,a gyerekeket szereti, játszik,vigyáz a rokonok gyerekére végig a nyaralás alatt.(mert amúgy a saját szülei le.zarják a kicsi fejét,végig unatkozik)

Mégis azt hallja vissza a lány a párjától,hogy az első amit visszamondtak róla,hogy csendes,nem beszél eleget,visszahúzodó.

(pedig beszélt,igaz nem túl sokat,de nehezen oldódik fel és még kivülállónak érezte magát a nagynénik,nagybácsik,unokatesók között)

A nagyi egyből azzal jön az unokájának:hogy kisfiam keress magadnak más lányt,mert ez nem elég házias.(azért mert egyszer úgy mert lefeküdni a lány aludni,hogy nem lett elmosogatva,csak a mosogatóba leöblitve a tányér és a lány 17éves volt akkor)

Amúgy tök normális,érett,értelmes,kedves lányokról van szó.

Szóval más családnál is ez folyik?

Szerintem teljesen kiboritó. =(


2011. aug. 2. 23:15
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
44%

Tekintettel arra, h anyós jelöltem párom minden exét elhordja mindennek előttem is, gondolom, h rólam is mond dolgokat :) De velem rendes, így vhogy nagyon nem tud érdekelni!! Ezen túl meg úgy gondolom, h nem nagyon fúrhat, mert már 4 éve együtt vunk. Az meg h ő mit gondol, magánügy, nyilván én sem gondolom h ő tökéletes, én látom az ő hibáit, ő is az enyémet, nyilván. Az intelligencia ott kezdődik, h ő nem szid páromnak engem, én meg őt. Mert minek.

De tudom, h velem többet foglalkozik, mint pl párom húgának a paijaival, pedig huhúúúú volt ott minden, de ugye az a lánya... a fiúk választottja mindig sarkallatos pont :) Ez van.

2011. aug. 3. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
72%

Srác vagyok de ugyanez a szitu! Bármit csinálhatok mindenben találnak hibát, sőt az a rosszabb hogy mindennek el is mondanak. Már feleségül vettem a páromat! A helyzet nem változott..

Segítettem nekik dolgoztam éjjel nappal.. véget ért a munka akkor meg elmondtak mindennek.. mekkora ingyenélő vagyok, meg haszonleső stb..


Dolgoztam 3 műszakban mellette egyetemen tanultam, a maradék időmben nekik güriztem.. megtettem mindent de semmi nem változott..

Sőt a páromat saját lányukat is elmondják mindennek..

Amikor egy légynek sem ártottunk..


Semmilyen támogatást nem adtak de mindent le tudnak szólni..


Azt a megoldást találtam ki hogy megszakítom a kapcsolatot velük, nem érdekelnek..

Szarnak ránk, még hátrálhatnak is..


Mondjanak amit akarnak, se karácsony se semmi..


Mi ketten nagyon jól elvagyunk, jó munkahelyet találtunk jól keresünk, nyaralunk és élvezzük az életet..

Az én szüleim nagyon aranyosak :) Mindenben segítenek..


De igazad van ez így is nagyon kiborító, még számomra is..


Fel a fejjel ha a párod kitart melletted akkor minden jobb lesz! :)


Tudom egyszer fordul a kocka, jönnek még hozzánk de sajnos zárt ajtót fognak találni!

2011. aug. 3. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
69%
Úgy látszik a ffiaknak sem mindig könnyű :)
2011. aug. 3. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
64%

Ugyanez volt nálam is az exemmel. Az apja amúgy 1 alkoholista volt, aki a napját borral indította és fejezte is be, és nem lehetett megjelenni vele normálisan sehol. Szóval arra már nem is figyeltem, hogy ő mikor mit mondott mert nem lehetett tudni, hogy épp milyen állapotba van. Viszont az anyja... pfff... az pont ellenkezője volt, mint a te párodé. Ő a barátomnak 3 éven keresztül csak ócsárolt, hogy fiatal vagyok hozzá, hogy túl sokat vagyok ott, hogy nem segítek semmit, stb. De ha én is ott voltam akkor jaj így szeretlek úgy szeretlek. Undorító... hányinger...


21/L

2011. aug. 3. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Mindenbe bele lehet kötni, mindenkibe. Fölösleges görcsölni azon, hogy az ember mindenáron megfeleljen másoknak - mert azt úgysem lehet. Bármilyen tökéletes is lehet az egyik oldalon az ember, ha a másik oldalon egy kötekedő, irigy, mindenben hibát kereső ember áll.


Ilyenkor az a legjobb, ha a pár mindkét tagja kiáll egymásért, és a családok általában kapcsolni szoktak.


Ha a család elfogadó, normális, toleráns - ez az ideális eset -, akkor nem kell harcolni: mindenki tudja, hol a helye. Egy nagymama ne vartyogjon már bele abba, hogy egy mai 17 éves elmosogat-e vagy sem, mert ez nem a 60 évvel ezelőtti időszak, mint amiben ő felnőtt. Ma másként élnek az emberek. Nálunk a férjem mosogat, mert ő azt szereti, és meg csinálok mást, amkit ő nem szeret (vasalás, mosás). És ebbe SINCS beleszólása senkinek.


A pár fog együttélni, nem a család vele vagy mással. Aki a csalédot választja, nem a kedvest, az ne pnaszkodjon, hogy egyedül marad. Kisírhatja majd magát a "jó" nagymama kötényébeb, aki azzal szokta vígasztani a csemetét, akit valójában ő és ők maguk nem engednek leválni és felnőni, hogy "minden lány k--va," vagy (ha lánynak mondják) "minden fiú szélhámos és csak azt akarja...".

2011. aug. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Ja, még ennyi: ha valakit meghívnak vendégségbe, akkor nem az ő dolga a mosogatás. Ha ezt teszi, akkor azonnal elkönyvelheti magát kis Cinderellának - mert mások is annak fogják használni, cselédnek és lábtörlőnek.


Magyarul: a nagymamaád valójában azt sérelmezte, hogy a 17 éves kislány miért nem volt hajlandó a család - és főként az ő - hátsóját fényesre vixolni, mert "akkor és csakis akkor" fogadta volna el...


Na, elsőször is, ez nem elfogadás, mert az feltétel nélküli, mint a szertetet (különösen a nagymamádnak kéne ezt tudni, aki valaha anya volt: az anyai szeretet feltétlen szeretet!), hanem a másik ember pitiztetése, a másik ember feletti uralkodás, kontroll.


A második: nem a családnak és a nagymamának kell bárkivel is élnie, hanem neked.


A kérdésdre a válasz: igen, velem is megpróbálkozott a férjem családja cselédesdit játszani, pitiztetni, ugráltatni, kioktatni - de ez nem jött össze. Elfogadó ember vagyok, de ez csak addig megy, amíg ezt kapom visszafelé is. Egy biztos: ha vendégségbe hívnak, akkor nem mosogatok, csakhogy háziasnak lásson engem egy házisárkány.


Ugyanis a nagymamának kellett volna mosogatni a 17 éves vendégkislány után, nem fordítva. Egy nagymama korú embernek ezt bizony már tudnia kéne magától is! Aki vendég, az nem mosogat. Az vendég.


Szép napot, jó pihenést!

2011. aug. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Ohh engem lassan 1 év járás után még csak eszükbe sem jutott meghívni! :D Sőt mikor a barátom közölte velük, hogy ő csak akkor megy el, ha én is megyek, azt mondták, hogy jó, akkor ne menjen, de rám aztán egy fillért sem áldoznának (persze kifizettem volna a részem, ha elhívtak volna). Aztán, ahogy megüresedett a barátom helye, elkezdték hirdetni a családban, hogy ki menne-e el velük ingyen nyaralásra. A végén elvitték az apja testvérét inkább, semmint engem meghívtak volna. Persze, hogy zokon vettem, én nem akartam annyira menni, de ez, hogy bárkit, csak engem ne, ez a legszemetebb húzás volt, amit eddig anyós-/apósjelölttől kaptam. A másik pl, hogy a barátom nagyon szerette volna, ha elmegyek egy meccsére, azonban az én szüleimnek mindig kell a kocsi, én nem vihetem el itthon. A barátoméknak 2 kocsijuk is van, hát gondolta, elkéri ő és elvisz magával a meccsére. Erre a drága apósjelölt?! "Mi van, menőzni akarsz a csaj előtt, hogy neked van kocsid? Menjen ahogy akar, van nekik saját kocsijuk, ne te cipeld!". Azt hittem, erre lehidalok, pofátlan. Volt, hogy én, mikor ottaludtam náluk, magam vittem a kenyeret (lisztérzékeny vagyok), de még a felvágottat is, mert nekik külföldi nyaralásra meg kocsikra, motorra telik, de normális kaját még nem láttam náluk. Jó, odavittem a kaját, reggelit is, vacsorát is. Reggel elmentünk vásárolni a szüleivel, persze abból is csak vita lett, csak a barátomnak szólogattak be, de éreztem, hogy valójában nekem is szólt, többet nem is hívtak. xD Szóval, elcsomagoltam a szendvicset, amit én magam vittem hozzájuk, azonban út közben meghagytam 2-3 falatot, mert a felvágott megfehéredett és nem tetszett. Erre az apja elkezdi bunkón: hát az a pár falat ott mit vétett, miért nem etted meg??? Pff... még ő mondja meg, hogy megegyem-e a saját szendvicsem?! Anyámtól ezt eltűröm, alapvető, de egy idegen beleszól, mikor neki egy fillérje nincs abban a szendvicsben? Persze kedves vigyorral rendeztem el az egészet, de szépeket gondoltam magamban közben. :D

Én soha egy rossz szót sem szóltam a szüleihez, mégis ilyen elutasítóak és bunkók velem, a 10 fillért kinézik a számból. Mindig mindent kedves mosollyal tűrtem, tényleg soha nem voltam bunkó, odavittem nekik a drága ajándékokat stb. Ők ilyenek. Ők olyanok, hogy a fiúkat is csak kínozzák, fogorvosra sajnálják a pénzt, ígérgetnek neki (pl hogy félretesznek neki havi 20ezer Ft-ot), aztán semmi nem lesz az egészből, csak beleokoskodnak mindenbe, miközben nem értenek semmihez (pl az egyetemhez is úgy értenek a szakmunkásukkal). Ilyen szemét, skót emberekkel még nem találkoztam, sajnos ez az igazság. A barátomat névnapjakor pl elhívtuk vacsorázni, a szüleim állták... ők születésnapomkor?! Annyit sem, hogy lóf*sz a...

Szóval vannak ilyenek, sajnos én is egy ilyen közegben élek, de kerülöm őket, ahogy tudom. Ha pl rossz volt a nyaralás, többet ne menjen el velük, ha olyan rossz emberek, kerülje őket az illető lány, ahogy tudja.

Azt is kaptam már meg korábban egy exem családjától, hogy túl visszahúzódó vagyok meg, hogy nem vagyok házias, de most már odafigyelek ezekre, hogy ezt ne húzhassák rám, nem hagyok nekik alkalmat erre. Amúgy egyetemista lány vagyok, jól tanulok, felsőfokú nyelvvizsgára készülök, komoly terveim vannak Ausztriában is pl. De lehet, hogy egy szülőnek pont az nem tetszik, hogy majd egy ilyen csaj fogja elvinni az ő egyetlen pici fiát, vagy ő fogja rádöbbenteni a srácot, micsoda manipuláció alatt áll a családban (az anyák szinte mindig manipulálják a fiúkat)...

2011. aug. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

78%-os vagyok

Ja, és a legjobb, hogy az anyja, miközben együtt voltunk már, azt mondta a fiának, hogy jó lenne, ha valami jó gazdag csajt szedne össze, hogy eltartsa őt/őket. Hát szívesen megüzentem volna a drága anyósjelöltnek, hogy bár dúsgazdag nem vagyok, de így is többre vitték a szüleim és többre viszem én is, mint ők. :D Lehet nincs 2 kocsink, de nem lecsókolbászon élünk, mint ők, és mi ivartalanítjuk a cicánkat, nem mint ők, hogy agyoncsapják a kiscicákat minden évben. :( Köcsög, és még buzdítja a fiát, hogy keressen gazdagabbat. -.-

2011. aug. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Elég sokan vagyunk így ahogy látom :))
2011. aug. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Ismerős a dolog. Nálunk is ugyanez megy. Nekem és a páromnak van egy jó módszerünk. A LESZAROM tabletta. Próbáljátok ki. Bevált :D Most komolyra véve a szót. Kivel fogsz együtt élni a szüleiddel vagy a hölggyel? Tehát kivel kell foglalkoznod?
2011. aug. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!