Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Minden bátorságom...

Mit tegyek? Minden bátorságom elment!

Figyelt kérdés

Szerettem volna elkezdeni valamit sportolni, mert sosem sportoltam, még gyerekkoromban sem. Egyedül 7 évvel ezelőtt próbálkoztam meg az úszással, és elég szépen haladtam. Uszodába jártam, hosszakat úsztam, igaz, nem sokat.

Anyu viszont félt, és ezért nem merek már semmit se. Nemrég úgy engedett el az uszodába, hogy meg ne fulladj! Vigyázz, mert mély a víz! Mondtam neki, hogy tudom, már úsztam 7 éve. Csak csóválta a fejét, hogy jól van, majd meglátom, ha majd belefulladok. Erre mi történt az uszodában? Nem mertem hosszt úszni, csak a kötél mellett bohóckodtam, amit alig mertem elengedni. Én, aki anno annyit úszkáltam! Szégyenszemre remegve hazajöttem, mert nem láttam rá esélyt, hogy lesz aznap még bátorságom úszni.

Oké, akkor legyen földi sport. Elő akartam venni a biciklit, anyu rögtön megjegyezte, hogy majd meglátom, hogy el fog ütni az autó. Mondom, hogy csak az utcánkban, ahol gyér a forgalom, na persze, de az az egy autó is elüthet, ami véletlenül erre jár. Felültem a biciklire, de egy kör után jöttem haza, mert rettegtem, hogy mikor jön autó, én meg aláeshetek, ha véletlenül valami buckára mennék.

Valaha motorozni is szerettem volna, éreztem magamban a képességet, de azt meg határozottan megtiltotta, még a családot is bevetette, hogy sürgősen beszéljenek le erről a hülyeségről. Azóta csak messziről nézem a motoros bandákat.

Futni akartam, arra azt mondta, hogy úgysem bírod, én ismerlek. Szerencsére arról még nem tettem le, majd meglátjuk, azzal mi lesz.

Csak a tornára mondta eddig, hogy talán arra jó lennék. Csak ő meg tudta csinálni annak idején a hátrahidat, meg a spárgát, én meg fiatal létemre nem tudom, és mondja is, hogy ő fiatalkorában sokkal ügyesebb volt ám, mint én.

Ha együtt megyünk valahova, nézi, hogy el ne essek. Volt, hogy már ezért botlottam meg, persze sose mostam le magamról, hogy nem én vagyok ügyetlen.

Sokszor éreztem úgy, hogy kimegy az erő kezemből-lábamból, és egy élettelen rongybaba vagyok, aki csak összecsuklik, csámpázik.

Így leírva olyan, mintha tényleg egy balf@sz lennék, pedig amikor egyedül voltam, futottam, gyalogoltam kilométereket, és tudtam vigyázni magamra, magabiztos voltam. Most hogy megint itthon lakom, mintha visszamentem volna ötévesbe. Nem tudom, hogyan bátorítsam magam újra, a mondogatás, az egyedül elért sikerek felidézése nem segít.


25 éves lány


2011. aug. 2. 20:29
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Azt hiszem neked áldás lesz,ha valaha is elköltözöl anyukádtól.Bár akkor meg 5percenként hívogatni fog téged,hogy élsz-e még....
2011. aug. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Én a tornára és a kocogásra voksolok, szerintem érdemes lenne megpróbálnod.
2011. aug. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Hát nem voltam akkora ász az úszásban, csak azt szerettem a legjobban. Eddig is úgy tudtam úszni, amikor tudtam rendesen, hogy nem gondoltam semmi negatív dologra. Kár érte, sajnálom nagyon.
2011. aug. 2. 21:22
 14/16 anonim ***** válasza:
Ne, sajnáld! Bár már nem jön vissza az igazi nyár, még simán elég jó idő van, járj le úszni a strandra vagy az uszodába nyugodtan, akár barátnők társaságában is.
2011. aug. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Én nem értem ,hogy képes anyukád véleménye ennyire befolyásolni, hatást gyakorolni rád. Tudom milyen helyzetben vagy, az én anyum is ilyen aggodalmaskodó. Mindig nyomta nekem is a sódert, hogy jajj így meg jajj úgy. Az, hogy ő egyből csak a negatívra tud gondolni, az nem azt jelenti, hogy neked is ez kell lenni a fejedben. Én mindig mondtam neki, aham, igen értem anya, jóóó akkor én mentem is. S mentem, mert tudtam, hogy nem lesz semmi gond, hisz földig ér a lábam, én vagyok ott, én csinálom, én befolyásolom a tetteimet.

Aztán egy jó párszor eljátszottam ezt, és anyám egy idő után leállt erről, persze ismerem most is aggódik, de legalább nem hajtogatja orrba-szájba, mert az igen zavaró!

Szóval mutasd meg neki, hogy tudsz magadra vigyázni. S ha úszni akarsz ússz, ha bicózni, akkor azt.



22/L

2011. aug. 3. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
én úgy veszem észre a leírásodból, hogy ha nagyon akarna, a tornától is féltene, mert kitörik valamid, vagy leesel a gerendáról. szerintem csak azt akarta elérni, hogy tornázz, mert ő is azt csinálta. Viszont úgy gondolom, hogy azt csináld, amihez kedved van, ne hagyd, hogy elbizonytalanítson!!!
2011. aug. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!