Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Minden bátorságom...

Mit tegyek? Minden bátorságom elment!

Figyelt kérdés

Szerettem volna elkezdeni valamit sportolni, mert sosem sportoltam, még gyerekkoromban sem. Egyedül 7 évvel ezelőtt próbálkoztam meg az úszással, és elég szépen haladtam. Uszodába jártam, hosszakat úsztam, igaz, nem sokat.

Anyu viszont félt, és ezért nem merek már semmit se. Nemrég úgy engedett el az uszodába, hogy meg ne fulladj! Vigyázz, mert mély a víz! Mondtam neki, hogy tudom, már úsztam 7 éve. Csak csóválta a fejét, hogy jól van, majd meglátom, ha majd belefulladok. Erre mi történt az uszodában? Nem mertem hosszt úszni, csak a kötél mellett bohóckodtam, amit alig mertem elengedni. Én, aki anno annyit úszkáltam! Szégyenszemre remegve hazajöttem, mert nem láttam rá esélyt, hogy lesz aznap még bátorságom úszni.

Oké, akkor legyen földi sport. Elő akartam venni a biciklit, anyu rögtön megjegyezte, hogy majd meglátom, hogy el fog ütni az autó. Mondom, hogy csak az utcánkban, ahol gyér a forgalom, na persze, de az az egy autó is elüthet, ami véletlenül erre jár. Felültem a biciklire, de egy kör után jöttem haza, mert rettegtem, hogy mikor jön autó, én meg aláeshetek, ha véletlenül valami buckára mennék.

Valaha motorozni is szerettem volna, éreztem magamban a képességet, de azt meg határozottan megtiltotta, még a családot is bevetette, hogy sürgősen beszéljenek le erről a hülyeségről. Azóta csak messziről nézem a motoros bandákat.

Futni akartam, arra azt mondta, hogy úgysem bírod, én ismerlek. Szerencsére arról még nem tettem le, majd meglátjuk, azzal mi lesz.

Csak a tornára mondta eddig, hogy talán arra jó lennék. Csak ő meg tudta csinálni annak idején a hátrahidat, meg a spárgát, én meg fiatal létemre nem tudom, és mondja is, hogy ő fiatalkorában sokkal ügyesebb volt ám, mint én.

Ha együtt megyünk valahova, nézi, hogy el ne essek. Volt, hogy már ezért botlottam meg, persze sose mostam le magamról, hogy nem én vagyok ügyetlen.

Sokszor éreztem úgy, hogy kimegy az erő kezemből-lábamból, és egy élettelen rongybaba vagyok, aki csak összecsuklik, csámpázik.

Így leírva olyan, mintha tényleg egy balf@sz lennék, pedig amikor egyedül voltam, futottam, gyalogoltam kilométereket, és tudtam vigyázni magamra, magabiztos voltam. Most hogy megint itthon lakom, mintha visszamentem volna ötévesbe. Nem tudom, hogyan bátorítsam magam újra, a mondogatás, az egyedül elért sikerek felidézése nem segít.


25 éves lány


2011. aug. 2. 20:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%

Anyu negatív hatással van rád és ezt már te is észrevetted.

Kérdés hogy jóindulatból mert félt téged, vagy rosszindulatból mert...mittudomén(irígy)

Szerintem lehet még a javadra is fordíthatod hogy bebizonyítod neki de elsősorban magadnak hogy meg tudod csinálni amit a fejedbe veszel.A mozgás csak jót tehet! Mondom én aki 116kilós dagadék:)

2011. aug. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
16%
Hát te egy tipikus idióta vagy
2011. aug. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszi, tudom! Ezzel is előrébb kerültem!


Az elsőnek köszönöm.

2011. aug. 2. 20:38
 4/16 Ned Stark válasza:
Nos, anyukád eléggé aggódó típus. Ha még nem próbáltad, akkor próbálj meg leülni vele beszélgetni, magyarázd el neki, hogy nem vagy már kisgyerek és tudsz vigyázni magadra és mivel tudsz úszni, így nem fogsz megfulladni, főleg egy uszodába, ahol mások is vannak, ha bicajozni akarsz, akkor mond neki, hogy bicajozni is tudsz, hiszen megtanultál és ha szétnézel, akkor nem sok baj történhet veled. Az, hogy nem mersz úszni/biciklizni, mert anyukád azt mondta, hogy történhet valami, az szerintem a Te hibád. Mert félsz attól, hogy mi van, ha igaza lesz. Tudom milyen ez, én is átéltem már hasonlót. Nekem úgy sikerült túl lennem rajta, hogy bátorságot vettem magamon és igenis megcsináltam a félelmek ellenére azt, amit szerettem volna, egy kis ideig ugyan még bennem volt a félsz, de elég hamar elmúlt, ezt tanácsolom neked is. Hidd el, semmi baj nem lesz. Csak higgy önmagadban! Menni fog!
2011. aug. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%

Olvasd el ezt a könyvet: Susan Forward: Mérgező szülők

Valamint ha megint ilyet mond az anyukád, akkor magyarázd el neki, hogy ne vegye el az önbizalmadat, és addig ne hagyd ott, amíg meg nem érti, hogy rossz amit csinál.

2011. aug. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én megmondanám neki, hogy hagyja abba. Illetve mást nem tehetsz, mint elhatározod magadban hogy igenis leúszod azt a hosszt, igenis biciklizel. Boltba hogy jársz mellesleg?:D Illetve mééég azt is megtehetnéd, hogy uszodába megkéred egyik barátodat, hogy kísérjen el. Hátha miatta már nem fogsz annyira félni. (lesz aki kiment, ha NETÁN történik valami, de ne aggódj, úgysem fog történni semmi.)
2011. aug. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%

Eltelt az életed egyharmada, és te még semmit nem tettél meg, amit szerettél volna, anyád miatt. Így akarod továbbra is? 40 évesen akarsz felnőni, függetlenedni?


Vágd el azt a hülye érzelmi köldökzsinórt, és légy FELNŐTT ÖNÁLLÓ NŐ!!!

2011. aug. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Szerintem próbálj meg futni első lépésben, ha megy, ülj biciklire, ha az is megy menj úszni, ha az is megy, akkor legközelebb csak mosolyogj anyukádon. 25 éves vagy, ha nem írod oda, és nincs a motoros sztori, azt hiszem 13 vagy.
2011. aug. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Én minden alkalommal, amikor biciklivel megyek a városba hosszabb távra megkapom azt, hogy veszélyes, elüt a kocsi, ellopják a bicajt, stb.. Ettől függetlenül én mindig elmegyek és mindig hazajövök épen és egészségesen úgy, hogy megtettem azt az utat maradéktalanul, amit szerettem volna..


Szóval, mit bánod te, hogy mit magyaráz anyud? Amúgy is, nálam csak akkor tudja, hogy ilyeneket működöm, ha észreveszi, hogy éppen indulásban vagyok, mert különben eszem ágában sem lenne mondani neki a tervet. A te esetedben, szóval egy uszodába menetelnél meg aztán tuti biztos, hogy nem tudná meg, hogy éppen mit tevékenykedem.

Aztán, ha bántja az orrod, hogy nem mondod el neki, hogy mégis hova mégy, akkor a 3.-4. alkalom után beavatod. Addigra viszont már meg lesz a kellő bátorság ahhoz, hogy ússz. Bár, én nem tudom elképzelni, hogy ha valaki tudja, hogy tud úszni akkor, hogy a fenébe lehetséges az, hogy amikor kell akkor mégsem mer. Ej-ej Ilyet még én soha az életben nem hallottam.

22/F

2011. aug. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Tornában is eltörheted a nyakad, úgyhogy ne csináld. Ha meg kimész az utcára, lehet hogy elcsúszol egy banánhéjon. Késsel nehogy egyél, mert megvágod magad. A hideg fagyitól meg tüdőgyulladást kaphatsz, ne egyél. Hozzá ne érj a konnektorhoz, mert megráz az áram. A kutyát se simogasd, mert megharaphat. A macska meg karmol.
2011. aug. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!