Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A gyermekemet nálam helyezik...

A gyermekemet nálam helyezik el akkor is, ha Bírósági letiltás van a fizetésemből?

Figyelt kérdés
A gyermekem édesapjával több mint 1,5 éve külön utakon járunk.A gyermek elhelyezési per még folyamatban van.Három tárgyalás volt már ,de egyiken sem jelent meg.Nem is foglalkozik a gyerekkel.Még akkoribban felvettünk elég sok pénzt persze mindent az én nevemre!Most tőlem fogják letiltani a fizetésem 33%-át.Érinti ez a gyermekelhelyezést???
2011. júl. 28. 15:34
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Értem Én hogy mit mondasz,de minden a nevemen van.Papíron nem szerepel sehol sem az hogy közössen vettük fel.

Ugysem ismerné el!

2011. júl. 28. 15:54
 12/15 anonim ***** válasza:

Az én úgy tudom teljesen mindegy, ugyanúgy mint házasságnál. Szóval ha én férjnél vagyok, veszünk egy házat, ami az én nevemre kerül, elválunk, attól még a férjemé lesz a fele, hiába csak az én nevemen van.

Úgy tudom ez élettársi kapcsolatnál is így van.

Beszélj egy ügyvéddel, nem létezik,hogy ne legyen jogod a saját pénzedre.

Úgy utálom amikor valaki anyagilag használja ki a másikat. Rettenetesen sajnálom, ami veled történt.

2011. júl. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Igazad van!Ha megkérdezek egy ügyvédet azzal nem vesztek semmit!

2011. júl. 28. 16:03
 14/15 anonim ***** válasza:

Tévedsz, utolsó! A kérdezőnek van igaza, különösen, ha a szülei házában laktak.

Kérdező! A gyereket nem ítélik olyannak, aki nem érdeklődik utána, apa tehát kizárva. Megnézik, hogy te el tudod-e tartani, ha igen, neked ítélik. Ha nem, keresnek közeli hozzátartozót, nagyszülő, nagynéni, stb, ha el tudják tartani, és vállalják, hozzájuk kerül (ritka eset), ha végképp senki, legvégső esetben ideiglenesen átmeneti gondozásba veszik.

De a te esetedben szerintem el tudod tartani, ezért nálad fogják elhelyezni, teljesen nyugodt légy!

2011. júl. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

De ez hogy van akkor? Mert tudtommal még örökölni is lehet élettárstól. Sőt, ilyet már láttam is.

Elvileg ha kérnek vagyonmegosztást, egy lakcímen éltek és a szülők bizonyítják az élettársi kapcsolatot meg ott a közös gyerek is, akkor csak lehet vagyonmegosztást kérni, az meg ezt elvileg magába kéne foglalja.

2011. júl. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!