Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gy. Tartás letiltás?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gy. Tartás letiltás?

Figyelt kérdés

Van végzésem, amire lejárt a fellebbezési határidő, de jogerős papírom nincs.

Tegnap voltam a bíróságon, nem fellebbezett, ezért holnap az utolsó napon gyorsítva jogerőre emelik.. tehát ez is meg lesz.


lényeg, az ítéleten szerepel hogy a gyermek tartás azonnal behajtható, de apuka nem fizet..

Ha elfaxolom a munkahelyére az ítéletet, akkor a cég levonja és utalja nekem automatikusan vagy külön kérjek letiltási végzést is? (ugye ez csak szeptemberben lehetséges)


Kérhetem én a cégtől?


2010. júl. 15. 13:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem,sajna végzés kell arról is.

De a férjed kérheti a munkahelyét,hogy utalják.

Viszont ha szemét,akkor csak a jogi út járható.

Visszamenőleg 6 hónapot lehet követelni.

2010. júl. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egy ügyvéd válasza:


Fáradj be a bíróságra (majd, ha kinyitnak, most törvénykezési szünet van augusztus 20-ig, bár most is megpróbálhatod, próba-szerencse alapon), és kérd meg őket, hogy segítsenek kitölteni a közvetlen letiltó végzés c. nyomtatványt.

Ezt 7 (hét) példányban kell beadni a bírónak, aki azt ellátja aláírásával és pecsétjével, és elküldi a munkáltatónak.

Csak ezzel lehet a bérből letiltani összegeket. A visszamenőleges igényt is ebbe a nyomtatványbe kell beleírni.

2010. aug. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!