Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért szól bele anyám, hogy...

Miért szól bele anyám, hogy mit veszek a fizetésemből?

Figyelt kérdés

Imádok csinosan öltözködni, a munkám miatt folyton kosztümben kell lennem, és mikor hazaérek, akkor szívesen veszek át valami csinos magassarkút, ruhát, amiben nem hivatalosan nézek ki. Van barátom, de egyedül élek, nem kell senki másról gondoskodnom és a pénzemet is úgy osztom be, ahogy nekem jó. A fizetésemből a lakásomat szépítgetem, ruhákat veszek, kozmetikushoz megyek, színházba, kondi és táncbérletre költök a számlák, meg az alapvető szükségletek mellett. Anyukám folyton húzza a száját, mikor látja, hogy van egy új kabátom, vagy akármim, mintha elszámolással tartoznék neki. Beszól, hogy minek veszek olyan cipőt, ami nagyon magas, meg miért veszek egy szép festményt a lakásba, minek járok háromféle táncra, stb. Már ezerszer elmondtam neki, hogy felnőtt vagyok, arra költök, amire akarok, de még akkor is húzkodja száját. Tudok félretenni, ha valamit akarok venni a lakásba, akkor spórolok rá. Meg ismerem a pénz értékét, csupán nekem ezek a dolgok fontosak. Hogyan kezeljem ezt? Már összeszorul a gyomrom, mikor eljön hozzám és méreget mindent, meg vizsgálódik.

25/L


2011. ápr. 29. 16:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
77%

Mit kell ezen kezelni? Elmondja,te pedig meg se hallod.

MAjd megunja, ha semmi reakciót nem vált ki a szájhuzigálása.

2011. ápr. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem inkább büszke lehetne rád, hogy nyilván jó állásod és fizetésed van, hisz különben nem tudnál ilyen szépen megélni. Az aggódás válthatja ki belőle, hisz a mai világban nem tudni, meddig van az embernek munkahelye. Neked is tudnod kell: egy kis tartalék nem árt! Biztosítsd róla, hogy van vésztartalékod!

Az is lehet persze, hogy irigyli, hogy jól megy neked.

2011. ápr. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
61%
Az ilyennel nem tudsz mit csinálni. De amúgy az is lehet,hogy bántja,hogy magadnak mennyi mindent veszel és őt nem leped meg soha semmi aprósággal (persze ezt nem tudhatom).
2011. ápr. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
49%

1.irigykedik

2.ha én beleszólnék ilyenkor akk aztmondanám h jó az ha van némi megtakarított pénze rosszabb időkre.

2011. ápr. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Csomószor segítek neki anyagilag, van egy üzlete, szereztem neki szép antik vázákat olcsón, meg mindig veszek neki valami szép ruhát vagy ilyesmit. De aztán mégis ilyen velem.
2011. ápr. 29. 16:25
 6/19 anonim ***** válasza:
78%

Valószínűleg félt, hogy nincs félretett pénzed és ha beüt a krac, akkor nem tudsz mit csinálni. Ezt úgy tudod kivédeni, hogy teszel félre. Azt mondják, az a jó, ha minimum 6 hónapig meg tudsz élni a félretett pénzedből, ha teljesen megszűnik minden egyéb jövedelmed.

Szerintem ha csinálsz egy ilyen betéti számlát és megmutatod neki, hogy van ilyened (tehát gondolsz a jövőre), onnantól nem fog szekálni többet.

2011. ápr. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
74%
Mert úgy ítéli meg, hogy "haszontalan" dolgokra költöd a pénzt. Lehet, hogy ennyi idősen ő már gyereket nevelt és sokkal rosszabb körülmények közt élt, amiben nem engedhette meg magának, hogy minden hónapban új ruhát vegyen. Egyébként irigyellek, de jó értelemben, hogy megengedheted magadnak ezeket! Nekem a nagymamám ilyen, hogy húzza a száját, ha észreveszi rajtam, hogy új ruhám van (én is szeretem a szép ruhákat, csak nekem nincs pénzem drágán venni). Én is 25 vagyok.
2011. ápr. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
82%
Vagy az van, hogy csak jót akar, hiszen ilyenek az anyukák. Vagy pedig az van, hogy tényleg irigykedik, hogy neki erre nem futná, és a saját kereteihez akar téged is igazítani. Ez olyan, mint amikor itt az oldalon fujjognak néha azokra az anyukákra, akiknek mondjuk 200 ezres babakocsijuk van, mert hogy minek arra ennyi pénz. De hát ha egyszer megteheti, és az tetszik neki, akkor kinek árt vele, ha megveszi? Ez épp így igaz rád is, nem ártasz ezzel senkinek, akkor meg? Egyik füleden be, a másikon ki.
2011. ápr. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem gondolhatja azt is, hogy nem becsületes munkával szerzett pénzből veszed azt a sok mindent.Hiszen a mai világban normális munkával nem igazán lehet ilyen sokat keresni.Ilyen gyanú merülhetett fel benne talán,csak nem mondja.
2011. ápr. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Szerintem ezek nem luxus dolgok. Van, aki benzinre költi, kocsi fenntartására, albérletre, gyereket nevel, vagy akármi, nekem viszont mivel se kocsim, se gyerekem, de albérletet se fizetek, ezért azt veszek belőle, amit akarok.
2011. ápr. 29. 16:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!