Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy érhetném el, hogy a...

Hogy érhetném el, hogy a nővérem kilépjen a lelki terrorból? Borzasztó ezt látni.

Figyelt kérdés

1 éve vannak együtt, 25 évesek. A barátja napról napra lek..vázza (ok nélkül), minden lehetséges módon megalázza. A legújabb az, hogy elérte nála, hogy a fizetését neki utalgassa át, de ebből ő nem fog látni egy forintot sem többet, ez biztos.


Mikor kérdezem hogy miért nem szakít vele (minden második nap sírva állít be), azt mondja hogy "én mindig szakítok, de ő sosem vesz komolyan".


Mit tehetnék én? Annyira rossz látni tönkremenni őt, akit annyira szeretek. Kérlek segítsetek. Voltatok már ilyen helyzetben?

Bocsánat ha nem összefüggőek a mondatok, annyira zaklatott vagyok.


2011. júl. 27. 19:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem tudsz segíteni, amíg a kicsi agya fel nem fogja, hogy mi van. A fizetését a pasinak utalják? Te jó ég, mi van egyes nőkkel? Legalább ez ügyben adjatok neki egy jó nagy fejmosást.
2011. júl. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Együtt élnek? Mert akkor a tesód esetleg elköltözhetne máshová. Kimondja, hogy kész vége, szakítanak. Majd a tesód elköltözik, ha ebből sem érti meg a faszi, akkor már gondjai vannak nyaktól felfelé.

Ha nem laknak együtt, akkor pedig: tesód megmondja, hogy ennyi volt...aztán pedig nem veszi fel neki többet a telefont, nem nyit neki ajtót, mintha a föld nyelte volna el... Ha ezek sem jönnek be, akkor rendőrség.

Azért írtam ezeket, mert én ezt csinálnám.

2011. júl. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha az együttérzés nem segít, és a nővéred szinte még élvezi is az áldozat szerepet, akkor Csenus-módjára meg kell mutatni, mennyire röhelyes az egész helyzet, és mutass néhány videót neki a Mónika-showból, hogy pont ő is olyan szerencsétlen, és valószínűleg külső szemmel ő is gyengének tartaná az ilyen embert.
2011. júl. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Most komolyan írod vagy vicceltek?

A szakítás az úgymegy h eljön a hapsitól ha a hapsijé a lakás. Én ugyan nem ismerlek titeket de tudom hogy azért csinálja a csávó mert övé minden és csak szexelni kell meg társaságra kell neki a tesód.


Annyit lehet tenni hogy ha mégegyszer megy hozzád sírni, akkor vissza már ne is menjen hanem maradjon nálatok. és elvan intézve a szakítás.

Ha mondogatja a hapsinak h holnap elválok, attól viccesebb nem kell. én se venném komolyan.

19/F

2011. júl. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, hogy ne együtt érezz vele, hanem mondj kemény kritikát, hogy döbbenjen rá milyen az élete és ha kell szálljatok szembe ketten azzal a mocsokkal.
2011. júl. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Amíg gyenge, addig manipulálni fogja. Az ilyen férfiaknak az a legnagyobb csapás, ha a nő a sarkára áll és kerek perec halálkomolyan a szemébe mondja, hogy elhagylak te szemét, meg is teszi és soha többé nem megy vissza hozzá, szóra sem méltatja.

De amíg gyenge, addig úgy fog vele játszani, mint a bábbal. Ebben te sem tudsz segíteni, neki kell ezt a "démont" leküzdeni.

2011. júl. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
2.: nem élnek együtt, az a baj, hogy mindig visszafogadja, és azt mondja hogy nem szereti, de biztos hogy szereti.
2011. júl. 27. 19:58
 8/13 A kérdező kommentje:
5.: tőlem kemény kritikát kap, de csak a vállát vonogatja, és mondogatja hogy "ez borzasztó", aztán látom hogy megint hívogatja, hogy könyörögjön, hogy bocsásson meg neki (nincs is miért megbocsátani)
2011. júl. 27. 20:01
 9/13 A kérdező kommentje:
6.: Mire lekűzdené, elveszti az összes pénzét és az önbecsülését, meg mindent.
2011. júl. 27. 20:02
 10/13 anonim ***** válasza:

Semmit nem tehetsz, mert nem élheted más helyett az életét.


Bármennyire is fáj látnod, ő ezt választotta és azt kell mondaj, hogy valószínűleg ebben érzi jó magát - nem kell megkövezni, mert ez így van. Ha nem érzené jól magát ebben a kapcsolatban, akkor MINDENT megtenne azért, hogy kilépjen abból. Érted? Mindent! A mai világban, ahol már annyi lehetőség van arra, hogy az ember jobban éljen, mint a szülei, a nagyszülei (nem anyagilag értem, természetesen, hanem emberi, lelki minőségben), ha egy ember nem hajlandó változtatni a saját életén ennek ellenére sem, akkor a lelke mélyén jó neki az, ami van.


Elmehetne pszichiáterhez, önsegítő csoportokba, áldoztatok megsegítőihez, kérne tőled segítséget, illetve elfogadná a teáltalad nyújtott segítő kezet. De nem teszi. Neki az kell, hogy mindennap lek..zák és ezzel megerősítsék a negatív énképét, hogy ő egy senki, egy nulla...stb.


A legjobb, ha tudomásul veszed, hogy ez az ő döntése. Nem lehet neki segíteni. Majd ha elege lesz, akkor tesz magáért - addig senki sem tudja őt kimozdítani ebből a mocsárból, ahol él.


Nekem is volt egy ilyen testvérem, majd megszakadtam, hogy kiszedjem a terrorból, de nem ment. Majdnem én mentem rá. És tudod miért nem ment? Mert saját maga nem akart kilépni abból, ahol terrorizálták. Akkor sem, amikor még lehetett volna. Neki úgy jó. Évekbe tellett, mire el tudtam fogadni, hogy nem tehetek semmit. Ez az ő döntése.


Bármilyen nehéz is, próbáld meg ezt mielőbb elfogadni.

2011. júl. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!