Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ebben a helyzetbe...

Mit tennétek ebben a helyzetben? Borzasztó, csak állok és nézek tétlenül.

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden leírni,lényegre törően. Az öcsém mostanában nagyon furcsán viselkedik. Minden onnan indult,hogy rohamosan elkezdett romlani a tanulmányi eredménye,többször is osztályt ismételt. A következő lépés az volt,hogy gyakorlatilag lopott a pénztárcámból,és az édesanyánk pénzéből is. Mindig el van intézve annyival,hogy "legközelebb ne csinálj ilyet" és ha felemelem a hangom,én vagyok a rossz. Édesanyám tudomást sem vesz erről a nagy problémáról. Nem megy be az iskolába utánajárni a dolgoknak. Öcsém az egész napját a haverjaival tölti,nem tanul,szinte alig van itthon.

Ráadásként az utóbbi időben észrevettem,hogy nem stimmel vele valami,zavart a tekintete,elfelejt dolgokat,reggel folyamatosan elalszik,magára zárja az ajtót,és csak vagy 10percnyi dörömbölés után hajlandó kinyitni az ajtót,és akkor sem tud magáról.

Elhiszem,hogy anyukámnak is nehéz,hiszen egyedül nevelt fel minket,de ez azért túlzás,hogy ennyire homokba dugja a fejét,ha felhozzuk neki a témát. Megsértődik,hogy bántjuk a fiát.

Tesóm egyébként 17 éves,én 3-mal több.

Szerintetek mi a frászt kezdjek ezzel a helyzettel?

Nézzem végig ahogy leépül vagy mit tegyek?

Köszi ha válaszoltok!!!


2011. szept. 21. 21:26
 1/9 anonim ***** válasza:

Drogozik.

Minden jel szerint..


Van sok drogos ismerősöm, akik nagyon mélyre csúsztak, ugyan ezt csinálták. Sőt, amikor én régen drogoztam, akkor én is loptam a család pénztárcájából..

2011. szept. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én is ezt gondolom. Félek,hogy mi lesz később. Rendőrségi ügyek,és hogy mire lesz képes még,hogy pénzhez jusson...
2011. szept. 21. 21:51
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Lesznek durva ügyek...


Szerintem figyeld a jeleket.. Pl pupilla, kézremegés, stb.

Szóval mindent figyelj rajta...

2011. szept. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Ne csak próbáld, hanem beszéld meg anyukáddal. Szerintem ő is tudja, hogy mi a 'helyzet' csak nem mer lépni, vagy csak fél elismerni, hogy idáig jutott a fia. Kérjetek segítséget egy orvostól aki többet ért az ilyenhez, hogy mit kellene tennetek, mert Te is tudod, hogy ez csak romlani fog. :s Ha anyukádnak nem, legalább Neked legyen ennyi eszed!
2011. szept. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Régebben leveleztem egy fórumon ( egy bizonyos fajta betegség tárgyában) Ot az volt a jó, hogy mindíg volt pár olyan személy, aki már gyógyult volt, meg olyan aki épp csak belelépett a betegségbe. Így nagyjából azért volt képünk a betegség lefolyásáról, a gyógyulásról. Csak azért írtam le ezeket, hogy ebbe a témában is biztos lenne, akik már túl vannak rajta. Akár így, akár úgy.

Belegondolok, hogy Apa létemre nem tudom, mit kellene tennem, ha ilyen helyzet elé állítana a fiam? Vagy ahol apa van, és rendjén mennek a dolgok, ott nem fordul elő ilyesmi? Nagyon szeretnék valahogy a kérdezőnek segíteni, de még halovány elképzelésem sincs, hogyan.

2011. szept. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Sokszor próbáltam már tárgyalni anyukámmal erről az ügyről,de olyankor csak leszúr,hogy én minek szólok bele,volt arra is példa,hogy a párommal együtt próbáltuk elmagyarázni neki,hogy ez így nem okés,és akkor is csak otthagyott minket,hogy nem a mi dolgunk. Csak nem akarom végignézni,ahogy tönkremegy a családom,vagyis ami még maradt belőle. Én is velük élek még,és ez még így lesz egy pár évig egyéb okok miatt. Komolyan már teljesen tanácstalan vagyok...
2011. szept. 21. 22:23
 7/9 anonim ***** válasza:
Valamilyen módon tudatnod kell anyukáddal, hogy attól hogy nem vesz tudomást a dolgokról, még léteznek. Az sem kizárt, hogy esetleg saját maga miatt nem akar szembenézni a problémával: pl. önmagát hibáztatja mert egyedül nevelt benneteket, apa nélkül, ilyenkor jön a nem tudtam mindent megadni a gyerekeimnek stb. Elképzelhető, hogy ezért nem akar szembenézni a dolgokkal, de minél tovább halogatja, annál nehezebb lesz. Ezt kellene megértetni vele. Itt szerintem nem érvényes a jobb később mint soha elve, minél előbb, annál jobb és annál biztosabb, hogy tudtok rajta segíteni.
2011. szept. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyik barátnőmék is így jártak. Ők akkor kezdték komolyan venni, mikor már a családi ékszerek is eltűntek. Azóta küldözgetik az öccsét(ő is 17 éves) elvonóra. Ha kijön tisztán mindig visszaesik a haverjai miatt. Jobb lenne, ha a haverjaival megszakítaná a kapcsolatait.
2011. szept. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Tuti, hogy narkós! Rendőrtiszt vagyok a BRFK kábítószer-ellenes osztályán! Ezzel az oldallal a munkám során találkoztam! Sok fiatalon segítettek már!


[link]


A drogozás később komolyabb bűncselekményekhez is vezethet!

2011. szept. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!