Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szereted a keresztnevedet?

Szereted a keresztnevedet?

Figyelt kérdés
Sohasem akartad megváltoztatni?:)
2011. júl. 27. 09:06
1 2 3 4 5 6
 51/54 anonim ***** válasza:
37. válaszoló: én is Kornélia vagyok, de én szeretem. Sőt, nagyon elegánsnak és jó értelemben különlegesnek érzem. A becenevem nekem sem Nelli, mert attól én is falra mászok, de nem is Lia, mert az meg tucat. Olyan becenevem van, ami ritkább, pont ezért nem is írom le. Szerintem szeressük az elegáns nevünket, kedves druszám, én akárhol bemutatkozom, mindig megdicsérik. (picit idősebb vagyok nálad)
2012. szept. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/54 anonim ***** válasza:
Ó,egy időben utáltam,el is döntöttem,hogy meg is fogom változtatni,de ma már képtelen lennék rá meg amúgy is tök bonyolult lenne,a régi barátok így is a régi nevemen hívnának úgyhogy jó ez így :D
2012. szept. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/54 anonim ***** válasza:

Krisztina vok, nagyon szeretem a nevemet. Általánosban Krisztinek hívtak, középben már Krisztának, vhogy véletlenül, nem én kértem. De utána már mindig ügyeltem, hogy Krisztának hívjanak, sms-t is így kezdtem aláírni. Most már azt mondom, hogy a Kriszti unalmas..., a Kriszta pedig olyan menő! :)))) Odavagyok a dilis Mézga Krisztáért, egyáltalán nem zavar, pedig van olyan kollégám, aki néha rázendít... De amikor vmelyik kollégám Krisztinának hív, akkor kenyérre lehet kenni. :)) Egy időben próbálkoztam a Krisz becézési formával, de csak 2 kollégámnál vált be, vhogy nem maradt meg. Ha viszont olyan helyzet alakulna ki, hogy új munkahelyen lenne több Krisztina, akkor én lennék az első, aki nagy kegyesen lemondana a Kriszti, Krisztáról és javasolnám, hogy legyek Krisz, mert úgyis mindenki így szólít. :)))


Elolvastam a hsz-okat, nem tudom, hogy milyen lehet az, aki nem szereti a keresztnevét, illetve rossz lehet, hiszen hallja egész nap. :(

2016. jún. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/54 anonim ***** válasza:
De, meg akartam és 10 év után meg is tettem. Rossz érzésem támad ahányszor kimondják... Tímea voltam, most Alíz vagyok. Főleg külföldön zavart, rossz kiejtéssel kimondva (Timía) ráadásul a becézése fiú név itt (Timi/Timmy->Timothy). Magyarul is majdnem ugyanannyira utáltam.
2016. nov. 29. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!