Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szereted a keresztnevedet?

Szereted a keresztnevedet?

Figyelt kérdés
Sohasem akartad megváltoztatni?:)
2011. júl. 27. 09:06
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim válasza:

megváltoztatni nem, de nagyon nem szeretem...

olyan nemtudom. semmilyen név...

bár inkább hívjanak Emesének, mint Mesinek, azt ki nem állhatom

2011. júl. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
100%

Engem Krisztinának hívnak és kiskorom óta nem szeretem a nevem. Igazából a Mézga család hülye dala miatt kezdtem el utálni "Kriszta tiszta gyagya.."

ja, és ebből adódóan a Krisztián nevet sem szeretem.

2011. júl. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
100%

Igen, szeretem, mert ritka nevem van, ugyanakkor régi név is és nem hangzik hülyén, nem szokott vicc tárgya lenni. Bár lenne 1-2 név, ami szívesebben lennék, de az túl tökéletes lenne. Jó így.

Én szeretem ha becéznek, mert a becenevem egyszerű és szép. Viszont mivel egy gyakori fiúnevet szoktak tévesen ugyanígy becézni, ezért aki frissen ismer meg engem, magától ritkán mer a becenevemen szólítani. Nem baj, jó nekem a teljes nevem is. Ám aki magától mégis becézni mer, azokat az embereket nagyon csípem! :-)


Eszem ágában sem lenne nevet cserélni.

2011. júl. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
100%
Én Szandra vagyok, simán, nem Alexandra. Szeretem, csak első találkozásnál ki kell hangsúlyozni, hogy simán Szandra, különben Alexáznak, ami nagyon nem tetszik. Régen nem szerettem, mindenki a Szandi nevű énekesnő bugyuta dalait kezdte zengeni, amikor bemutatkoztam :D
2011. júl. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
100%

nevem: Dorottya

névadóm: apám


egyiket sem szeretem...

2011. júl. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
Barbara vagyok, nem nagyon tetszik de nem is változtatnám meg. Már megszoktam, azt hiszem illik is hozzám, de én nem adnám a gyerekemnek.
2011. júl. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 lorus ***** válasza:

Laura és imádom.

A hugom Alíz na ő nem szereti. Simán csak Liznek hívjuk.

16/L

2011. júl. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:

Nekem apu adta a nevet, mondván, hogy náluk az a szokás, hogy az első gyerek ha lány az anyja, ha fiú az apja nevét kapja.. Hát első gyerek lettem.. És anyu se szereti a nevét, meg normális nevet akart nekem, apu meg beíratott így.. Egyébként régi magyar név. Gondoltam már rá, hogy megváltoztatni, de már megszoktam. Nem szeretem valami nagyon, de megszoktam.

18/L

2011. júl. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:

szeretem. az Aranyember egyik főszereplője után kaptam a nevem.

kisebb koromban nem tetszett, de mióta ismerem a jelentését, azóta szeretem :) szerencsére nem sok ilyen keresztnevű embert ismerek, pedig állítólag gyakori név.

2011. júl. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
Kölyökkoromban utáltam, mostanra kibékültem vele. Szerintem méltóságteljes, és tök jó a jelentése.
2011. júl. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!