Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem bírom elviselni az anyósom...

Nem bírom elviselni az anyósomat! Hogyan állítsam le? Kérlek adjatok tanácsot!

Figyelt kérdés
Az anyósom mindenbe beleszól.Bármit mondok az nem jó.Már a kutyámat is akkor akarja etetni amikor neki tetszik!Hiába mondom neki, hogy ne csinálja, ő csakazértis.A férjemnek is szóltam már, hogy állítsa le az anyját, de ő azt mondja hogy ne fújjam fel a dolgot.Utólsó dobásánál megkérdeztem a férjemet, hogy nem látja mire megy ki a játék?Én azt mondom, hogy NEM, a férjem is rászól, ő pedig mégis megteszi amit én nem szeretnék.Például: kivbeszi a kiságyból a gyereket, akit akkor raktam le aludni(3 hónapos a baba),kiteregetek az udvarra ő pedig behozza a szárítót,kinyitom az ablakot szellőztetni,ő becsukja!Elmondtam a férjemnek,hogy ezt azért teszi mert tudja, hogy a férjem majd elrendezi velem a dolgot ő pedig csinálhatja azt amit akar!A minap már a férjem is rászólt, de mintha a falnak beszélne!!!Nem bírom már sokáig!!Adjatok tanácsot hogyan állítsam le egyszer és mindenkorra!
2009. ápr. 5. 15:52
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam el az osszes valaszokat. Nehez ennyi generacionak egyutt elnie. tudom neha nincs mas valasztas es kenytelen az ember um megalkudni, de ha lehetosegetek van tenyleg legjobb a kuloneles meg ha szereny korulmenyek kozott is. az anyosok legtobbje ilyen persze vannak kivetelek. legfokeppen a fius anyukak ilyenek. de persze itt is van kivetel.

en pl laktam egy par honapot ocsem es nejevel es anyammal. Anyu sosem szerette a tesom feleseget meg volt ra az oka. en befogadtam oket mikor kivandoroltak de pl amit anyu kritikakent felhozott a csaj ellen az pl tenyleg egytol egyig igazak. a kulonbseg az volt h anyam turt es csak tesomnak mondta az iget es huzta a szajat dolgokra ami feszultseget szult a ket ember kozott.

En mas voltam a felet sem turtem el annak amit anyam a sajat hazaban elturt a fia kedveert. En ertem h neha az anyagiak azt kivanjak h anyossal lakjunk egyutt. DE tisztelni kell h te vagy az o hazaban es nem forditva. tehat te vagy a vendeg es nem forditva. Persze ennek nem szabad nagyon kielezodnie mert azt sem jo. Pl tesomek tipikusan ugy mukodtek h ok pl nagyon jol um betelepedtek hozzam elvezve mindazon anyagi javakat amiert en dolgozom meg. Egy fillert sem adtak haza, semmivel sem jarultak a csaladi kasszahoz de meg be sem vasaroltak ja csak maguknak neha azt is eldugtak az en hutomben amiert mondjuk en fizetem az aramot. en pl ezt a formatumu egyuttelest mar gustzistalannak tartom. Sot mi tobb anyam vasarolt mar rajuk, ok maguknak megvettek mindenfelet szortak a penzt, de hazaadni azt nem. a kis csaj ezt termeszetesnek vette h neki ez jar a tesom reven. az en velemenyem szerint meg semmi de semmi sem jar neki csak az amiert sajat maga megdolgozik. sokszor volt h nyitom ki reggel a hutot es amit vittem volna masnap munkaba ebedre az szepen elfogyott annelkul h megkerdezte volna h ehet e belole. de venni azt meg nem. mert az penzbe kerul. Honapoikig pl nem dolgozott mert fitymalt minden munkat. Nem is tudom mire szamitott kulfoldon nulla szaktudas, nulla angolal... nyilvan a munkanak az aljan kezdi az ember es kuszik felfele. o inkabb otthon egesz jol elvolt mint a befott. Mikoris nekem betelt a pohar. azert az en hazamban nem en leszek a vendeg meg a tesom kedveert sem!

Meg a mai napig a nyakamon lennenek ha nem tettem volna ki a szuruket h most mar ideje alberletet keresni es adtam nekik egy hataridot ameddig menni kell. Ha a lany mas lett volna akkor maskepp altam volna hozza a dolgokhoz de mivel o olyan amilyen semmi sem kotelez h megturjem a sajat hazamban. ettol meg ocsem elhet boldogan vele ez engem nem zavar csak en nem akarok egy ilyen kaliberu novel egy fedel alatt elni. es nem hiszem h nekem kellene elmennem a sajat otthonombol. Masreszt parom sem szereti a csajt igy addig nem koltozott hozzam mig ocsemek nalam voltak. ami mar eleg nyomaszto volt.

Ezt csak azert irtam le h azert a masik oldalt is meg kell hallgatni. Most nem vedem az anyos partjat mert vannak tenyleg borzalmas anyosok, de valamikor a masik fel tehet a megromlott kapcsolatert pl a mi esetunkben.

Igen pl anyumnak furcsa h o lakik az en hazamban most es nem o iranyit dolgokat hanem en es meg kellett szoknia h en maskepp fozok maskepp vezetem a haztartast maskepp vasarolok mas berendezeseket veszek nem sporolok ugy ahogy o csinalta. sokszor ra kellett szolnom h ahaaaa ez egy draga tuzhely nem igy meg ugy fozunk rajta le kell takaritani. de elobb utobb beletanult. Most anya maradt nalunk meg nekunk is jon a baba jol jon a segitseg, de igen ossze kellett nekunk is razodni es az elso 3-4 honap vitaval telt el.


Kedves kerdezo. Neked szerencsed van es lassan elmentek a sajat hazatokba. nem mondom h midnent nyelj le de probald kerulni a konfliktust, limitald le vele a beszelgetest a koszonesre es ha kerdez egyszeru valaszokat adj igen nem, evvel o tudni fogja nem vagytok baratnok es tartod a tavolsagot tole es nem akarsz kozel kerulni hozza. az h nem beszel most veled sosem bantson. meg mindig a ferjed mamaja ez igy is marad de ettol meg nem kell baratno lenni vele. aztan ha kulon mentek sose nezz vissza.

2009. ápr. 6. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
jaj meg annyit lefelejtettem h a mi egyuttelesunkben a leggustzustalanabbnak azt tartottam ocsem felesegeben h pl anyamnal laktak kb 4.5 evet avval a jeligevel h keszulnek ki ide kulfodre ahol en mar 8 eve lakom es sporolnak. ehhez kepest kijottek nagyon minimalis osszeggel szinte semmivel. anyam tartotta el oket es ha meg nem is volt surlodasmentes a kapcsolat anyamnak a csaj sokat koszonhet. ehelyett a csaj elhordta mindenfelenek a hata mogott. sajnos az ilyen emberek irant nincs sok tiszteletem mert a csaj is tehet arrol h a kapcsolat megromlott. es erdekessegkeppen velem sem jott ki es a parommal sem.
2009. ápr. 6. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
38%

Bolon' vagyte? Hát örülj, hogy van aki beszedi a ruhát. Nem mondhatod meg anyósodnak, mit csináljon, de megköszönheted ha segít. És megalapozhatod egész életetekre a jó viszonyt. A férjednek is megmondod, mikor veheti fel a gyereket, és mikor adhat a kutyának? Ti vagytok a vendégek, ők tesznek szívességet. Próbálj kedves lenni. És ha segítenek, örülj neki. Nem is értem, miért akarod megmondani, hogy mikor nyissa kiaz ajtót, bvagy meddig hagyja kinn a ruhát.

Édesanyád nem így szokta?

2009. ápr. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
38%

Nem akarlak piszkálni, csak nem értem.

Írd le, kérlek!

Miért baj, ha valaki beszedi a ruhát, felveszi a gyereket, vagy megeteti a kutyát? Ezek jó dolgok, nem ? Nem tudom egyszerűen felfogni, mi zavar téged.

Hagyja sírni az ágyban, míg hazaérsz? Ne adja oda a kaját a kutyának, ?

2009. ápr. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Nem szeretem ha valaki megmondja mikor mit csináljak!Pláne ha az egy olyan ember akivel egyértelműen nem bírjuk egymást.A gyereket nem hagytam magára hanem letettem aludni és kimentem a konyhába, erre a "kedves mama" felvette a kiságyból!Azt hiszem nem kell nagy ész hozzá hogy tudja az ember (pláne ha három gyereket felnevelt!),hogy egy babát nem hurcolászunk ide oda ahogy a kedvünk tartja!És igenis szeretem én beszedni az általam kiteregetett mosott ruhát, szeretem én megetetni a saját kutyámat.Nem egy 2 éves gyerek vagyok aki nem tudja mit kell tennie, hanem egy 30 éves anyuka!Ha ez pusztán segítség lenne ,azzal nem is lenne semmi baj.Csakhogy!Ezeket a dolgokat én úgy hallom vissza a szomszédoktól, hogy még erre sem vagyok hajlandó...Szerintem ez nem segítség, ez rosszindulat!

Mindenki válaszát köszönöm.

2009. ápr. 6. 15:32
 16/23 anonim ***** válasza:
0%
De hát te akarod neki megmondani mit tegyen én úgy értettem. Nem ő kifogásolja a viselkedésedet, hanem te az övét. Még mindig nem értem. Én úg yértem, ő nem mond neked semmit, csak segít. Az szerintem természetes. Tudja egyáltalán, hogy te azt szeretnéd, hogy ne segítsen? Mert inkább sokaknak az lehet a magától értetődő. Nem is tudom, megérti-e? Elég furcsa. Ne haragudj, csak nekem tényleg szokatlan. Hiszen ő nem mondja meg, hogy te mit tegyél. Vagy igen?
2009. ápr. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
0%
A szomszédokkal meg ne törődj! Nem biztos hogy jól mondják vissza, és ha igen is, mindegy.
2009. ápr. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem erre a kis időre fogadd el a segítségét, és cserébe szedd be te is az ő ruháit, adj az ő kutyájának, csirkéjének, stb. A gyerekkel meg hadd játsszon, úgyis kevesebbet lesz veletek. A babának csak jó.
2009. ápr. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
22%
Én pl. hurcolászom a gyerekem, ahogy a kedvem tartja. Jó neki.
2009. ápr. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
62%
Voltam anyós. Beszedtem néha a ruhát, vagy kiszedtem a mosógépből, hogy ne gyűrődjön, meg ilyenek. Mindig rámszólt: Ne nyúlj az én holmimhoz. Miért hoztad be? Talán azt hiszed én nem tudom behozni? Eleinte nem adtam rá semmit, mosolyogtam és újra megtettem. Aztán mikor megint szólt, megrántottam a vállam, és ráhagytam. Semmihez se nyúltam többet, ami az övé. Nem segítettem, és csak kevésszer szóltam hozzá. Nemsokára máshová költöztek. Azóta már elváltak. A fiam is fellélegzett.
2009. ápr. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!