Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem bírom elviselni az anyósom...

Nem bírom elviselni az anyósomat! Hogyan állítsam le? Kérlek adjatok tanácsot!

Figyelt kérdés
Az anyósom mindenbe beleszól.Bármit mondok az nem jó.Már a kutyámat is akkor akarja etetni amikor neki tetszik!Hiába mondom neki, hogy ne csinálja, ő csakazértis.A férjemnek is szóltam már, hogy állítsa le az anyját, de ő azt mondja hogy ne fújjam fel a dolgot.Utólsó dobásánál megkérdeztem a férjemet, hogy nem látja mire megy ki a játék?Én azt mondom, hogy NEM, a férjem is rászól, ő pedig mégis megteszi amit én nem szeretnék.Például: kivbeszi a kiságyból a gyereket, akit akkor raktam le aludni(3 hónapos a baba),kiteregetek az udvarra ő pedig behozza a szárítót,kinyitom az ablakot szellőztetni,ő becsukja!Elmondtam a férjemnek,hogy ezt azért teszi mert tudja, hogy a férjem majd elrendezi velem a dolgot ő pedig csinálhatja azt amit akar!A minap már a férjem is rászólt, de mintha a falnak beszélne!!!Nem bírom már sokáig!!Adjatok tanácsot hogyan állítsam le egyszer és mindenkorra!
2009. ápr. 5. 15:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
58%

Ne haragudj, nem megbántani akarlak, téged se és a többi olyan embert se, akinek az anyósával van baj, de...


Miért laksz anyóssal? amennyiben az ő házában laksz, költözz el.

Ha esetleg ő lakik a te házadban, mondd neki, hogy ő költözzön el.


Egy biztos: ő már megváltozni nem fog.

Nekem is van egy kapcsolatom, de nem költözünk össze, csak ha saját kis kuckónk lesz. nagyon különbözünk a párom anyukájával, és biztos gond lenne belőle később, ezért inkább nem is megyek náluk lakni, hanem mindenki a saját szüleivel. ő ugyanigy van az én szüleimmel.


akik az anyós kérdéseket írják azoktól kérdezem, miért nem lehet albérletbe lakni, vagy ha van pénz, akkor lakást venni, vagy hitelt, vagy akármilyen más megoldást találni, ahelyett, hogy mindenki csak szidja az anyósát?

Nem éri meg egy albérlet ára a nyugalmat, hogy ne legyenek viták?

Nem akartam senkit megbántani, de szinte már minden napra jut egy anyós-kérdés, és mindig ugyanaz a gond.

ja, lehet lepontozni.

2009. ápr. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
nem bántottál meg.Értem a hozzáállásodat, én is így gondoltam egy darabig.Aztán összeköltöztünk,de csak addig amíg felépül a házunk.Most már csak pár hét!!Aztán a "kedves mamával" összeszólalkoztunk.Azóta nem túl jó a viszonyunk.Illetve egyre rosszabb.Amit nem nagyon bánok, mert véleményem szerint egy vén banya!A férjem azt mondja bírjuk még ki egy darabig, nincs már sok hátra.És valahol igaza van.De engem meg nem olyan fából faragtak, hogy a végtelenségig nyeljek, és nyeljek, és nyeljek!!Egyszer kiborul az a bizonyos bili.Eddig a férjemet néztem és azért nem szóltam durvábban vissza a "banyának".Most jutottam el oda, hogy helyre kell tennem az öreglány!Nem akarom megbántani a FÉRJEMET, ezért kértem itt tanácsot hátha van valaki hasonló helyzetben,és tud segíteni tapasztalatból.De azért köszi a választ, neked is.
2009. ápr. 5. 16:35
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez tényleg gáz helyzet,de szerintem vigasztaljon az, hogy már csa egy kis ideig kell eltűrnöd,és a te házadban már végképp nem dirigálhat neked.Mi külön lakunk az anyósomtól,a terhességem alatt még csak felénk se nézett,az egy dolog,h felém nem, de a párom felé sem.A babénk mér 2-3 hónapos volt mikor először látta,és persze,hogy rögtön nekem akarta osztani az észt.Hát gondolhatod,nekem se kellett több,már nem ugattam le nagyon mert mégis csak a párom édesanyja,de azért éresztettem vele,hogy nem igazán kéne..meg is sértődött.Sosem leszünk egymás kedvencei,de azóta megy a jópofizás,mégis csak elkell egymást viselni valahogy arra az időre amig meglátogatja az unokáját.Kitartás!Ha viszont utána sem bir magával miután elköltöztetek muszály lesz jól helyre tenned mert tényleg azt hiszi,hogy bármit megtehet.Te gyereked,úgy neveled,ahogy te akarod,nem pedig ahogy ő gondolja!
2009. ápr. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

nekem szerencsém van az anyósommal, nagyon szeretjük egymást, viszont mi is laktunk együtt, és egy idő után nekem is lettek olyan dolgok, amikre nem tudtam mosolyogva nézni... ő nagyon kis csöndes nénike, viszont pont amire nagyon érzékeny vagyok, a konyhában kezdett beleszólni a dolgaimba, ezt nem így szoktuk, azt nem úgy szoktuk... aztán észre vette magát, de mégiscsak beleszólt, mindig akkor jött inni vagy valamit piszmogni,amikor mentem főzni... aztán elkezdett másba is beleszólni...:s de nem szóltam neki semmit, csak magamba, mert mégis csak az ő háza...aztán külön költöztünk, és a mai napig nagyon jó a kapcsolatunk és így jó is marad:D

sok szerencsét és annyit tudok tanácsolni, hogy bírd ki azt a kis időt!!ha már a saját házadban is ilyen lesz, ott nyugodtan kioszthatod, viszont gondolom azt Te is tudod, hogy csak tisztelettel!!:D

2009. ápr. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Olvastam amit írtál,és azt gondoltam,hogy kizárt,hogy valaki ugyanazokat éli át amit én is átéltem az anyósommal!13 éve velem pontosan ezek történtek mint most veled.Én volt,hogy könyörögtem a férjemnek,hogy "állítsa le az anyját" ne várja meg míg én teszem...vagy volt hogy elé álltam és azt mondtam "Én vagy Anyád"..ez se jött be...végre elköltöztünk mi is,és azt hittem minden jó lesz.TÉVEDTEM!!!Akkor is jött az anyós,és hiába nem laktunk együtt,ő akkor is beleszólt az életünkbe...Sajnos a férjem részéről annyi volt,hogy nem tudott mellém állni...hisz az anyját sem akarta megbántani...(amit meg is értettem) Annyira rossz lett a viszony ,hogy nekem elegem lett és elváltam...Ha tanácsot kérsz akkor csak annyit mondhatok,hogy minél messzebbre menjetek mert ha kicsi a távolság ,akkor menni fog,és olyan mintha el se költöztetek volna....Próbálj beszélni a férjeddel,hogy most már te és a gyermeketek a családja(persze az anyját szeresse továbbra is),és legyen kíméletesen "kemény" mondja meg a mamának,hogy ELÉG, mert tönkre teszi a boldogságotokat....és nektek is jobb lenne ha nem harag lenne hanem békesség mert akkor ti is szívesebben hívjátok meg az ünnepekre vagy csak egy ebédre....
2009. ápr. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Kedves első válaszoló!! Ha te nem tudod, hogy milyen anyóssal élni, akkor ne add itt at észt, mert fogalmad sincs, hogy milyen. Ha volna pénze mindenkinek lakást venni akkor hidd el, hogy senki sem lakna anyóssal. Nem olyan könnyű csak ugy hitelt felvenni, meg lakást venni. Ha vkinek már gyereke is van akkor még nehezebb és mindenki próbálja a legjobbat, de van olyan helyzet amikor kiakad az ember. Nem lehet addig várni amig lesz ház, meg hasonlók, hogy összeköltözzenek. Aki szereti egymást annak mindegy, pláne ha nincs más lehetőség. Te csak várj addig amig mindenetek meglesz, lakjatok külön...hajrá...mindenkinek nem megy ilyen egyszerűen.


Kedves kérdező!! Eléggé hasonló helyzetben vagyunk mi is, nálunk is vannak bajok...sőt...gyerek még nincs, de nem szeretném egy fedél alatt felnevleni anyósommal, ha lenne. Régebben más modszerek voltak, ők még azzal a felfogással vannak, lehet, hogy én már másképp csinálnék ezt azt, de nehezen szoknak hozzá...vagy egyáltalán. Szerintem mondd meg neki, hogy neked ez igy nem jó, prübáljon a saját dolgaival törődni és ne szóljon bele mindenbe. Na meg a gyereknevelés az a te elképzelésed alapján működjön. A te gyereked és te neveld. Tanácsot lehet elfogadni, de a nevelés rátok tartozik. Ha letetted aludni akkor aludjon. Vedd ki a kezéből és mondd meg, hogy most tetted le aludni és ha majd felkel akkor játszhat vele. Ezért nem kellene megsértődjön, hisz te csak jobban tudod, hogy mi kell annak a gyereknek és mikor.

Nem szabad mindent lenyelni, állj ki a magad igazáért és tedd azt amit te jónak gondolsz. Sok anyukának nehéz elfogadni, hogy már a kisfia nagyfiu és van családja, de ezért nem kell hajlongani előttük. Ez az élet rendje!

Eltelik már valahogy az a néhány hét, hónap és akkor majd meglátod, hogy sokkal jobb lesz a viszonyotok. Jobb vkit távolról szeretni, mint közelről útálni!! Nektek már legalább van fény az alagútban, ugyhogy nem szabad csöggedni.

Sok kitartást kivánok neked és ne hagyd magad, hisz biztos te is tudod azt amit anyósod. Puszi

2009. ápr. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
52%
CSÜGGEDNI!!! 19.03-AS VOLTAM..
2009. ápr. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat.Nem fogjátok elhinni,mire hazaértem a gyerekkel a sétából, a kiteregetett ruha,ágynemű bekerült a szobába!Na de most nem hagytam szó nélkül.Azóta nem szól hozzám.Hála Istennek!!!!

Nem is hinnétek milyen sokat segít, hogy kiírhatom magamból ezeket a dolgokat, és ti pedig reagáltok rá.Nem baj ha nem értünk egyett, de legalább láthatom mások szemével is a problémát.De rá kell, hogy jöjjek nem én látom rosszul a helyzetett.Az öreglány erőpróbát akar játszani,de most nehéz fába vágta a fejszéjét.

Köszönöm a segítséget!

2009. ápr. 5. 19:28
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Mióta laktok együtt? És mióta csinálja ezeket? Kezdettől fogva, vagy csak tavaszi dilihóbort nála? Egyébként szerintem se hagyd magadat mert annál jobban a fejedre nő. Keménynek kell lenni, különben veled fog szórakozni mert látja hogy hagyod/tűröd. A férjedre ne számíts, a pasik nem szoktak ellentmondani az anyjuknak,ez valami hülye beidegződés náluk. Én pl anyámmal sokkal hamarabb és sűrűbben össze tudok kapni ha arról van szó, mint a párom a sajátjával, ők konfliktuskerülők(mármint a pasik). Csak határozottan!!! :)
2009. ápr. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
70%
A férjednek sem lehet künnyű dolga. Nem lehetne kiiktatni a versengést? Lehet, hogy az anyóskával ugyanígy tett fiatal korában az ő anyósa, és most "visszaadás" azaz továbbadás. Valahogy mindkét vagy mindhárom félnek fel kellene adni az "én győztem", vagy "én akarok győzni" "én vagyok itt a főszereplő" álláspontot, és összetartani. Gyakrabban kellene mondani ilyeneket: Igen, ebben igazad van. Vagy pl: Megtanítanál erre engem? Vagy megdícsérnéd néha a frizuráját, vagy ilyesmi. Lehet, hogy példát venne rólad, és ő is mondana ilyeneket. Esetleg az élet hoz majd valami betegséget vagy egyéb kényszerhelyzetet, és akkor talán....
2009. ápr. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!