Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rajtam kívül más is szégyenli...

Rajtam kívül más is szégyenli az otthonát?

Figyelt kérdés
2011. júl. 25. 13:11
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Nem az anyagiak miatt kérdeztem. Úgy magával a házzal tökéletesen meg vagyok elégedve. Sőt, nekem annyi is elég lenne, ha csak egy tévém lenne, se internet, se semmi. Csak az a baj nálunk itt "otthon", hogy anyámnak problémái vannak. Az egész házban csak az én szobám tiszta, és rendezett. Mindenhol máshol anyám hibájából mocsok, szemét, és rendetlenség van. Nem merek ide hívni senkit, annyira szégyenlem. Már összepakoltam, kitakarítottam én az egész házat, de anyám nem hogy örült volna neki, hanem dührohamot kapott. Egyetlen esélyem a nyugodt, rendezett életre a költözés...
2011. júl. 25. 14:00
 12/22 anonim ***** válasza:
Most építkezünk, a régi házunkat nem szégyelltem, az újat nem fogom, de ahol most lakunk, azt biztosan senkinek nem mutatnám meg... És még 3 hónap :\
2011. júl. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
Igen. A szüleim tanyán éltek, nem volt benti wc-nk és fürdőszobánk sem, régi bútoraink voltak. Egyébként rend és tisztaság volt. Általános iskolás koromban annyira szégyeltem az otthonunkat, hogy nem barátkoztam senkivel, nehogy megtudják a körülményeinket. Középiskolában kollégista voltam, a legjobb barátnőmnek sem beszéltem az otthonomról. De nagyon szerettem volna másképp élni, ezért kitartóan tanultam. Ma már három diplomám van, középvezetőként dolgozok egy állami vállalatnál. Az új otthonomon már nincs mit szégyelni.
2011. júl. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Előttem szólónak!


Szép dolog, amit elértél. Gratulálok! :)

2011. júl. 25. 14:45
 15/22 anonim ***** válasza:

Én igen. Jó nagy házban lakunk, de nekem pont ezzel van a problémám. Nem összeillő bútorok, régies elemek (szőnyegek a falon), nem tudunk rendet tartani, sőt, takarítani, tisztán tartani is nagyon nehéz (7 szoba plusz a többi).

A saját szobámat szeretem, mert én döntöttem színekben, a bútorok is hasonló stílusúak stb.. Inkább a közös helyiségekkel van bajom.

Remélem a saját otthonom szebb lesz. És igen, én se szeretem áthívni a barátaimat, folyton azon aggódok hogy nekik szebb, de próbálom ezeket a gondolatokat leküzdeni. Nem a házunkért fognak szeretni az ismerőseim.

2011. júl. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Huu de jó hogy most mindenki leírja ide hogy milyen szép és nagy házuk van szerintem nem ez volt a kérdés.

Sajnálom hogy anyud ilyen rendetlen és nem igazán értem mért kapta fel azon a vizet hogy kitakarítottál:O Amugy nem lehetne mondjuk leülni és anyuddal ezt megbeszélni?Mondd el neki hogy anya, tudom hogy nincs sok időd meg fáradt vagy de én szivesen segítek rendbe vágni a házat mondjuk legyen ez a hétvégi programunk hogy nagytakarítást csapunk. Nem hiszm hogy kifogása lesz ellene.De ha mégis akkor nem tudom. Lenne lehetőséged elköltözni? Akkor tedd meg.

És amugy a kérdésre a válasz: én csak kívülről szégyenlem a házunkat ugy nm tul szép:S de belülről szerény de szép házunk van.Mondjuk nálunk sincs mindig makulátlan tisztaság de anyukám azért igyekszik.

2011. júl. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Szép házunk van, felújított, de valahogy mégsem szeretem idehozni a barátaimat :/ Nem szégyellem, csak azt utálom, hogy közös szobám van a tesómmal, és nem tudom olyan szar :S
2011. júl. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Igen,sajnos.De csak a fürdőszoba miatt,mert már nagyon szévan,de nincs pénzünk megcsinálni...
2011. júl. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Nálunk gyerekoromban volt ez, mint a kérdezőnél, most egy szép nagy házban lakom, de az érzés még megvan, hogy jujj mit szólnak, pedig alaptalan. A párom rosszul van, mert ha várok valakit szinte vigyázz állásba kell lennie, nehogy egy kis kupit is csináljon.
2011. júl. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Gyerekkoromban én is szégyelltem bárkit is felvinni hozzánk. Anyám egyedül nevelt engem és a tesómat. Pénzünk szinte 0 volt, ezért soha nem tudtuk úgy rendbehozni a lakást, hogy nézzen ki valahogy. Mára ez a probléma megoldódott: Én férjhez mentem, közös erővel szép lakásunk van, anyum lakását pedig rendberakta a tesóm.
2011. júl. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!