Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szégyenli a szüleit a szüleim...

Szégyenli a szüleit a szüleim előtt. Hogyan lehet ezen javítani?

Figyelt kérdés
Lassan egy éve együtt vagyunk, de egyszerűen szégyenli a családját. Én ismerem az anyukáját, és az élettársát, de a testvérét nem. A szüleink még sohasem találkoztak, holott nyáron anyuék többször felajánlották, hogy a kertünkbe kijöhetnének ebédre vagy vacsorára.
2009. dec. 12. 00:21
 1/10 anonim ***** válasza:
69%

Miért szégyenli?

Van rá oka szerinted?Alkoholisták,szegények,nagyzolók,hazudósak vagy mi lehet az oka szerinted?

Ha ezt leírod valamit már tudok is mondani:)

2009. dec. 12. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Kérdés az, hogy van-e valóban oka szégyelleni őket?

Vagy csak ő képzeli, hogy esetleg "nem elég jók2 a te családod szemében?

Vagy más az oka?

Beszélgess vele erről, ha még nem tetted meg.

2009. dec. 12. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem nem szégyenli hanem utálja öket és az ilyen érzésekre van oka. Ne erőltesd esetleg probálj meg öszintén dumálni vele erről.
2009. dec. 12. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Vagy csak nem ilyen család.


Figyelj nálunk a családban is volt/van ilyen. A csaj egy falusi fiúval járt, és ott egész mások a szokások. A faluban már azt pletykálták róla, hogy árva, mert nem látták a szüleit, és folyton disznóvágásokra hívták őket meg kutyafüle, erőltették, hogy járjanak már össze.


A csaj szülei tök modern fiatalosak. A fiú szülei picit begyepesedett idősebb falusi emberek. A csaj szülei egyszerűen úgy voltak vele, hogy most mi a fenét csináljanak ott, hát csak együtt járnak, most miért vonuljon fel a család ismerkedni meg összejárni? Nem mindenkinek természetes ez, hogy a szülők is összejárnak.


Ők is úgy voltak vele, hogy majd ha tényleg lesz eljegyzés, vagy komolyak a dolgok, esetleg van valami nagy családi esemény, amin "beleférnek a keretbe", akkor majd megismerkednek, különben minek erőlködni?


Én sem erőltetem az ismerkedést. A párom szülei, meg az enyémek két külön világ. Mondjuk úgy, hogy a párom szülei kicsit földhöz ragadt, proli család, ráadásul apuka alkoholista, az én szüleim meg egy fiatalos értelmiségi házaspár jó 15évvel fiatalabbak is. Most minek erőlködnék, hogy ismerkedjenek? Az egészből csak feszengés lenne, nem tudnának mit kezdeni egymással.. Teljesen más az értékrendjük, az életük, a érdeklődési körük, a környezetük.


Mi a párommal megértjük egymást és ez a lényeg.


Ebből a szülőpárból sosem lesz összejárós baráti társaság, mert egyszerűen nem olyanok. Ráadásul manapság ritka kivétellel nem olyan ez mint 50 éve. A fiatalok remekül szervezik a saját kis életüket, nincs már szükség szülői áldásokra, meg döntésekre, amiket közösen kellene a négy szülőnek meghozni a gyerekekről. Bőven elég lesz majd az eljegyzésünkön megismerkedniük.

2009. dec. 12. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%
Sajnos én is szégyenlem a szüleimet a párom szüleihez képest. Az a helyzet, amit a fenti esetekben leírtatok. Nagyon megalázó érzés, de úgy döntöttem, hogy sosem fogom bemutatni egymásnak, sem a páromnak a szüleimet, sem én nem mutatkozom be a párom szüleinek. Két külön világ. Pedig családot tervezünk. Én természetesen ugyanúgy fogom tartani a kapcsolatot a saját szüleimmel, csak egyedül. Olyan ez, mintha mindenki folytatná a megszokott szingli életét, csak amikor hazamegyünk, akkor nem vagyunk egyedül, hanem ott a párunk.
2009. dec. 12. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%
4 éve lassan együtt vagyok a párommal és a szülei nem ismerik apám. Nekem ez így tökéletes, mert szégyellem apámat, alkoholista, nem szeretni való ember, párom szülei pedig értelmiségiek és nem akarom, hogy még ezért is menjen a balhé. (volt balhé abból anno, hogy fiatal voltam (most is :D ), meg molett, nekünk ez így jó)
2009. dec. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

nálunk is valami hasonló a szitu. a barátom nem szeretné, hogy az anyukáink megismerjék egymást, pedig lassan 2 éve vagyunk együtt.

a furcsa az egészben az, hogy nem sok különbség van a két anya közt: fiatalosak, közvetlenek, és sztem még közös témájuk is lenne...

2009. dec. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem szegények, sőt anyagilag jobban állnak, mint mi.

Én szeretném ha megismerkednének. Teljesen normálisak. Az lehet, hogy utálja őket.

2009. dec. 12. 12:13
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy a tieidet szégyelli a sajátjai előtt? Ha egyáltalán szégyell bármit is. Lehet, hogy csak a szülei nem kíváncsiak a szüleidre, mert minek.


Nekem anyám azt is mondta, hogy ő nem kíváncsi a pasiimra, majd ha találok egyet, akihez hozzá is akarok menni, azt mutassam be, ő nem akarja mindet megismerni megszeretni, aztán sajnálni, mikor kidobom.


Nem mindenkinek van igénye arra, hogy kötelező jelleggel összejárjon vadidegen emberekkel, csak mert egyesek szerint illene.

2009. dec. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A szüleimet szereti. Szívesen főz, süt nekik, hoz valami ajándékot. Inkább az ő szüleivel van problémája.
2009. dec. 13. 17:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!