Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne a családi...

Hogyan lehetne a családi viszonyon javítani?

Figyelt kérdés
igazából semmi baja nincs senkinek senkivel a családban, 3an vagyunk tesók, plusz anyu apu. De ha hazajövünk mindenki elvonul a szobájába (elég nagy házunk van) Apukám meg sokáig dolgozik, ha hazajön már nagyon fáradt. Akármit mondok neki aztmondja: "Jólvan majd késöbb, fáradt vagyok" vagy valami hasonló. Anyukám is ugyan úgy elvonul tv-zni vagy gépezni. Hétvégén meg általában mindenki csinál programot magának. Mit lehetne csinálni h erősebb legyen a családi kötelék? 15/l
2010. febr. 17. 20:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez a szüleid dolga lenne. Sajnálom a helyzeted, bár látok én is ilyen családot.

Kellenek közös programok. Hétvégén is dolgozik édesapád? Lehetne kirándulást szervezni, télen elmenni pár órát korizni, nyáron bringázni. De segíthetne, ha közös vacsorák lennének. Beszélj édesanyáddal erről. Vagy ti hárman tesók fogjatok össze. Neked egyedül ez nagy feladat.

2010. febr. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hétvégén nem dolgozik, de akkor tesóim elmennek barátaikkal valahova (persze néha én is) Szóval úgy tűnik csak én tartom ezt fontosnak.
2010. febr. 17. 20:51
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is ezt szüleidnek kéne problémának érezni, nem neked. Nehéz úgy felnőni, hogy neked más a fontos, mint nekik. Egy dologra jó ez: azt tudni fogod, hogyan nem akarod majd csinálni, ha családod lesz. Sok kitartást!
2010. febr. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Elég nagykislány vagy már, magad is kitalálhatsz valamit. Legegyszerűbb egy jó nagy lakoma. Arra többnyire vevők az emberek. Ha tudsz, alkoss valamit, pl. festményt, dekorációt, forszírozd, hogy monjanak véleményt, esetleg nagyon meghökkentőt, hogy veszekedjenek rád kórusban, aztán a végén megmondod, hogy csak ezt akartad. Egyszer én diótörést rendeztem hasonló céllal, öt családtagot ültettem le diót pucolni, azzal a titkos szándékkal, hogy közben beszélgessünk. Egy ideig ment, de lassan szétszéledt a csapat, én maradtam ott a sok dióval. Végső megoldás: írj levelet anyukádnak interneten. Megkapja, elolvassa, levelezel vele. Ismertem egy ilyen családot. Az anyuka interneten érintkizett a családtagokkal, pedig egy lakásban laktak. Rémesek voltak. Végül a szülők elváltak, a nagylány 17 évesen párt talált magának és odaköltözött.
2010. febr. 18. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!