Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tegyem tul magam a...

Hogyan tegyem tul magam a csaladommal valo rossz viszonyon?

Figyelt kérdés

Nem igazan jo a csaladommal a viszonyom.

Azert irom, hogy a csaladommal, mert konkretan nem tudok senkit kiemelni akivel emberi erzelmeket tudnek produkalni.

Ezek az erzesek sztem a gyerekkorombol jonnek.

Mar jo messzire elkerultem az osszestol, es egy boldog eletem van (/lenne) csak ezek a dolgok huznak vissza a sarba es nem hagynak elni.

Megtalaltam az igazi paromat is, de mostanaban ez a dolog nagyon sokszor elojon bennem es eszrevettem hogy akaratlanul is de neha pl ot hibaztatom hulyesegekert, de belul erzem hogy ez valami melyebb regebbi seb.

Pszichologust legyszi ne irjatok, mert valahogy az nalam nem jonne be...

Tanacsokat/tapasztalatokat varok, hatha vannak itt okosabbak is mint en.

Koszi

24/L


2009. júl. 9. 23:42
 1/4 A kérdező kommentje:

Azt kifelejtettem, hogy emiatt (is) koltoztem kulfoldre.

Az egyeduli ember akit szeretek (vagy szeretnek) o a nagymamam.

2009. júl. 9. 23:44
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Nemigazán írtad körül, mi a probléma, mik a tünetek. De azért egy halovány feltételezést engedj meg: Közömbös számodra a családod. Ez azért van így, mert mindig csak ott voltak körülötted. Valamilyen okból (nem a te hibádból, sőt), nem kaptál figyelmet, tiszteletet, sem szeretet, így hát nehezen tudod viszonozni, hiszen ez csak úgy menne gördülékenyen ha ismernéd őket, viszont mint írtam valahogy sose nyíltak meg feléd, persze ez az ő dolguk lett volna, mint felelősségteljes szülőnek. A szereteten itt a megértés, tisztelet, elengedés fogalmát szeretném inkább hangsúlyozni, az igazi felelősségteljes szülőnek véleményem szerint ezen az úton kéne önálló életre nevelni gyermekét. Namost, te amiatt érzel lelkiismeret furdalást, amiért a társadalom mintája, értékrendje szerint neked ezt viszonozni kéne, csak éppen nincs mit, és ez az űr hasogatja a szíved.

Mi adhat feloldozást? Talán a tudat hogy a jelenlegi társadalmi minta egy idealizált valami, nem kell neki minden pontban megfelelni, nem is lehet, épeszű ember nem is törekszik erre, akinek meg sikerült az tuti valahol defektes, mert hatalmas véráldozat az egyén emberségéből, tehát máris nem felelt meg ( mivel defektes:)) )

2009. júl. 10. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szia

Koszi, a segitokesz valaszod :)

Elgondolkoztam azon amit irtal es lehet, hogy igazad van...vagyis biztos, hogy igazad van, csak neha az ember nem tudja "kivulrol" nezni a dolgokat, ha benne van egy helyzetben.

VEgulis ez az allandoan mindenkinek meg kell felelni, de kozben ok meg lesz@rjak a fejed effektus van... :(

Meg azt szeretnem megtudni, hogy ezt hogyan lehetne megoldani? Vagyis hogy ez ne bantson?

2009. júl. 11. 23:01
 4/4 anonim ***** válasza:

Az első vagyok.


Miért kéne mindenkinek megfelelni? De tényleg? Megértem, hogy elsőre nagyon nagyon kényelmetlen 'nemet mondani' egy családtagnak. Attól még hogy névlegesen egy család vagytok, nem lenne ildomos senkinek se magához láncolni. Ha valahol 'nem felelsz meg', ott kibújhat az igazság. És ez valóban fájhat, vélt, vagy valós sérelmekre adhat okot: ha valaki nem -->ért<-- valamit, nem tud vele azonosulni, nem tudja a lehető legtöbb szemszögből értelmezni, akkor ellenérzését gyűlölettel, lekezelő szánalommal hozhatja esetleg a tudtodra.

Ennek ellenére úgy gondolom, finoman, udvariasan és kontrolláltan érdemes ezzel szembesülni, egy esetleges vita során sose légy agresszív, viseltes megértéssel, és igyekezz inkább kérdéseket feltenni mint a másikhoz csúnya dolgokat hozzá vágni. Pl.: Miért gondolod hogy elhanyagollak titeket? Miért kéne hálával tartoznom a felnevelésemmel járó anyagiakért, nem inkább az az élet rendje hogy én a saját gyermekemnek tartozom ezzel? Ha ügyesen kérdezel, és valóban igazad van, előbb-utóbb saját maga fog ellent mondani magának, csak légy résen:)

A habzószájú viaskodást tessék kerülni, mert félreértéseken fogtok örök haragot tartani.

Azt, hogy kívülről tudd szemlélni a dolgokat, miközben te vagy a tűzközelben, nos, ezt is gyakorolni kell:)

Üdv.

2009. júl. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!