Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jogtalanul érzem...

Szerintetek jogtalanul érzem úgy, hogy bátyám többet kapott?

Figyelt kérdés
Bátyám 6 évvel idősebb nálam, 12 éves voltam, mikor elkerült egyetemre, Pestre. Ott kellett fizesse a sulit, kaját, szállást, könyveket, utazást haza, stb. Egy napot se dolgozott egyetem alatt. Ez így ment 5 évig, amíg nekem sokmindent kellett nélkülözni, mert minden pénz rá ment el. Amikor befejezte az egyetemet, hazajött, elvette a barátnőjét és beköltöztek hozzánk. 2 évet laktak ott, úgy, hogy se kajába, se számlákba, semmibe nem fizettek, a csaj nem dolgozott, ő meg kezdő fizetést kapott csak, ami bár nem volt sok, de adhatott volna valamennyit. Akkoris nélkülöztem, mert a szüleim munkás fizesésből tartottak el hármunkat. Aztán ők elköltöztek, én is elkezdtem az egyetemet, de a saját városunkban, ingyenesre jutottam be, mellettem dolgoztam is, pedig nappalin voltam. Elég nehéz volt, sokat kellett tanuljak, hogy megtarthassam az ingyenes helyemet, semmi szabadidőm nem volt, hogy be tudjak járni órákra. Közben, mindenféle segítség nélkül összeköltöztem a barátommal. Most befejeztem az egyetemet, a munkahelyem megszűnt, egyelőre nem találtam másikat, pedig nagyon keresek. Közben mi már elkezdtük szervezni az esküvőt, jövőre lesz, ki kellett fizessük az előleget az étteremben, másképp elveszítettük volna a dátumunkat és nem akartunk még egy évet várni. A szüleim azt mondták, hogy nem tudnak segíteni, mi kell fizessünk mindent. Kicsit igazságtalannak érzem. Bátyámat nagyon sokat segítették, az esküvőjére is kapott egy összeget( 200 ezer forintot kb, 5 évvel ezelőtt), meg az egyetemi évek, meg míg nálunk laktak, nekem meg semmi. Ha felhozom, akkor az van, hogy irigy és önző vagyok, de szerintem nem, csak nem tartom igazságosnak. Szerintetek?
2011. júl. 24. 20:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
86%
Nem baj ne törõdjél vele, hidd el igy legalàbb nem lesz aki hozzàd vàgja, hogy mennyi pénz ment ràd. Talpra tudtàl àllni a szüleid segitsége nélkül is, erre légy büszke és magadra!
2011. júl. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
38%
Ha jogosnak is érzed felháborodásod, akkor sem szabad ezért haragudnod senkire. Ne felejtsd el, hogy teljesen más pénzügyi világot élünk ma, mint 5 évvel ezelőtt.
2011. júl. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem teljesen jogosan érzed úgy hogy te kevesebbet kaptál.


Ennek több oka is lehet hogy miért.


Vagy azért mert a szüleid akkor még tudták anyagilag támogatni, amikor meg már te kerültél oda akkor már nehezebb helyzetben voltak.

Esetleg az is lehet hogy a szüleid úgy látták hogy a bátyád nem lett volna képes saját maga fent tartani önmagát ezért segítették amennyire csak tudták, rajtad viszont látták hogy önmagad is képes vagy eltartani.


Akármi is az ok az biztos hogy veled szemben nem volt fair.

Azonban ezt a bátyádnak szerintem ne hozd fel , mert kár lenne ha ez miatt megromlana a viszonyotok.

2011. júl. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
91%
Pont ugyanazt akartam írni, mint az első. Legyél büszke magadra, hogy egyedül értél el mindent, és nem szorultál mások segítségére. Elhiszem, hogy bosszantó, hogy ami neki jutott az már neked nem, de ez nem ellened szól, csak ma már más világ van pénzügyileg, mint pár évvel ezelőtt. Nálunk ugyanez a helyzet. Bátyám szüleimmel él, nem ad haza semmit, én meg egy másik városban dolgozok éjjel-nappal, albérletben lakom, mosok főzök takarítok stb. És büszke is vagyok magamara :) Legyél te is az!
2011. júl. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Jogosnak jogos, csak éppen nem biztos, hogy a szüleid ugyanolyan anyagi helyzetben vannak, mint 5-10 éve. Nem hiszem, hogy csak azért nem segítenek mert ki akarnak veled szúrni.

(egyébként nem értem, hogy miért kell olyan esküvőt szervezni amit nem tudtok kifizetni)

2011. júl. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
77%
Jogosan gondolod de a szüleid szerintem segítenének ha tudnának lehet nem gondoltak annó bele amikor minden pénz a bátyádra ment h neked is hagyjanak :\ Légy büszke rá hogy megálalsz asaját lábadon később a bátyád orra alá dörgölheted ;)
2011. júl. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Az esküvőnk jövő augusztusban lesz, addigra biztos találok valami munkát. Remélem rendeződik a helyzet. Ami eddig félre volt téve a lagzira azt feléltük meg elment az előlegre. De már megvolt ez a dátum, be volt jelentve, nem akartuk visszavonni, azt mondtuk, lesz valahogy, belevágunk. Az előleget kifizettük, ami olyan sok volt, hogy az, plusz a pénz, amit nászajándékba kapunk majd, fedezni fogja szinte a teljes esküvőt. Meg addig még van egy év, gyüjthetünk. De mégiscsak jól jönne egy kis szülői támogatás is, és igazságtalannak érzem, hogy nekem nem jár az, ami a bátyámnak járt...

Tényleg rossz vagyok, amiért így érzem?

2011. júl. 24. 20:30
 8/20 anonim ***** válasza:
57%

jogos de basszus,

olyan szép életed van minek akadsz fent ezen :(((


más meg párt sem talál, és te meg itt elégedetlenkedsz.


vigyázz fiúdra és munkát találni fogsz biztos egyetemi végzettséggel, majd később lehet visszakapod a segítséget ha nem szüleidtől másoktól :(((

2011. júl. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy jogos, de arra nem válaszoltál, hogy a szüleid anyagi helyzete romlott 5 évvel ezelőtthöz képest?
2011. júl. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Hát, ugyanott dolgoznak, mint akkor, persze, tudom, hogy most rosszabb a gazdasági helyzet, mint ezelőtt 5-10 évvel. Megértem, hogy nem könnyű, de mégis igazságtalannak érzem. Legalább bátyám besegíthetne kicsit, ők mostmár egész jól állnak.

Az eljegyzési ebédünkre egy forintot nem kaptunk senkitől...( csak szülők és bátyámék voltak ott)

2011. júl. 24. 20:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!