Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Folytatás Anyu… Warum?

Folytatás Anyu… Warum?

Figyelt kérdés

(ha valakit érdekel, ez is hozzá tartozik. : http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__csaladfa_.. ) Kicsit hosszú.


10:00-Betrappol, ordít. Ja, meg állandóan leviszi az internetkábelt, azért tudok csak most írni, mert találtam egy másikat. Épp, hogy meg nem ütött. Mindegy is lett volna, hiszen kiskoromban elég sokszor megvert. (fakanállal, fejemet a falba/ asztalba is beverte) Elég szar volt. Volt, hogy be is repedt a homlokom, és vérzett. Ezt pl. olyanért kaptam, mivel általános első osztályában nem sikerült az ő tetszésének megfelelően leírni a „j” betűt (legelőszőr). Már mindegy is. Úgy csinálok, mintha megbocsátottam volna neki. Amúgy a hármasokért még a mai napig leüvölti a fejem, amikor tanulás nélkül 4,0 –ás esetleg 3,9-es átlagokat érek el évvégén, nem hiszem, hogy annyira hülye / „fogyatékos” lennék… Most át megyek egy másik suliba, ami ugyan olyan fajta iskola. Szerinte, engem ott meg fognak buktatni. Éééés akárhányszor fogok könyörögni, hogy had jöhessek haza a kollégiumból, nem fogja engedni. (hát mondom magamba hála az égnek…) Amúgy azért megyek most át, mert már általánosba oda akartam menni, csak kicsit messze van, és kellett volna a kollégium. Emlékszek, de fel kellett volna venni kamerára, hogy majdnem sírt, hogy ő akkor egyedül lesz itthon, és ne menjek el. Erre rám lett fogva, hogy én nem akartam messzire menni.. -.-

Amúgy a barátnőim közül is csak 1-2 tud néhány vitánkról. De azt egyik se tudja, hogy kiskoromban vert.. (Csak már meg tudom védeni magam. Múltkor felemeltem a széket, hogy ne tudjon közelebb jönni. Ebből minden családtagnak és rokonnak az lett elmondva, hogy én megtámadtam egy székkel.. (?!?!?! xd ez már kicsit ütött… ) Gondolkoztam, hogy hangfelvételre fel kéne venni miket mond… Mindenkit akinek csak látom az anyját normális, aranyos, kedves, elengedi ide-oda. Mint a „barátnők”. Irigylem őket…

Különben bárki idegen vagy ismerős rám néz, azt veszi le, hogy ezzel a lánnyal minden oké. Megkap mindent, tökéletes az élete.” Pedig nem… Inkább járnék szakadt holmikban, mint hogy vele éljek. Amúgy apunak van még 2 gyereke mástól… külön élnek. Ők is állandóan el vannak mondva mindennek. Neki mindenki hülye, meg fogyatékos.. -.- Kikészít…

Ja, és ma reggel 10-kor jött be egyet üvölteni, amikor apu nem volt itthon. Nem mintha apu sokat tenne, csak előtte úgy csinál, mint egy kis angyal. Amúgy anyu idegbeteg. Én próbáltam/ próbálok vele együtt élni, de nem lehet. Valójában én egész életemben nyugodt voltam. Semmivel se tudtak volna felhúzni. De az a legrosszabb, hogy ezt pont az anyám tette tönkre… :S

Tönkretett idegileg, és komolyan mondom, nem tudom, mit tegyek. Az eddigi 16 évem nagy szar volt.

Amúgy állandóan azt mondogatja, hogy nekem nincsenek barátaim, engem mindenki utál stb… (különben trágár szavakkal is illet, és elvárja, hogy hipp-hopp ugorjak egy cirkusza után is.) Vannak barátaim, csak Ő nem ismeri őket. Komolyan mondom, azt se tudja, hogy én kivagyok… Meg ugye szórakozni is el kéne velük engedni, és akkor nem néznének hülyének… Teljesen önbizalom hiányossá tett. Úgy rombolja az önbizalmam, mint egy lavina. És most tudom, hogy nem velem van a gond!! (mert, hogy „16 éves” „kamasz” „hülye” „hagyd rá” stb… -.-)

Állandóan „fogyatékos” meg k**** :/ szavakkal illet. Aztán semmi közöm a két szóhoz… Más emberek előtt persze csinálja a kisangyalt, hogy ő milyen jó, meg tökéletes anya. (Aha.. NEM!) Már gondolkoztam, hogy elmenekülök a cigibe, drogokba vagy alkoholba… Nem vagyok ilyen, de komolyan mondom, hogy ezt már nem bírom! Tönkretett… :S

Bocsi, hogy ilyen sokat írtam csak igyekeztem úgy, hogy minden benne legyen. Kérlek, ha tudtok segítsetek: írjátok le a véleményeteket, tanácsokat is elfogadok, és hasonló eseteket is szívesen meghallgatok. Nekem az is sokat jelent. Előre is köszönöm mindenkinek.


16/L


2011. júl. 23. 12:20
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Mindennek van egy bizonyos határa, de az anyukád ezt már rég túllépte.

Én mondjuk a helyedben már rég elmentem volna a gyámhivatalba vagy legalábbis zsaroltam volna vele az anyámat. De mivel ezt te nem akarod,akk őszinte legyek,sok mindent nem tehetsz.

Bírd ki valahogy ezt a nyarat. Esetleg ha vannak nagyszüleid ,akk menj el hozzájuk nyaralni(vagy a bátyádhoz).

Esetleg még az is szóba jöhet,h megpróbálsz "barátkozni" az anyukáddal. Elhívod őt sétára,fagyizni,együtt süttök valamit,vásárolni,kutyát sétáltatni(persze ha van) stb.

Azzal h a cigibe vagy drogba menekülsz, attól még nem fog változni a helyzet. Csak a pénztárcád fogja bánni + ha lebuksz, akk még többet fog ordítani veled az anyud.

Őszinte legyek,nemtudom h apud ilyenkor mit gondol, egyáltalán tudja e h ilyen az anyud,de próbálj meg minél hamarabb beszélni vele,mivel anyudat sürgősen pszichológushoz kéne küldeni.Ha nem hisz neked,akk vedd fel videóra a tetteit vagy készíts hangfelvételt.

2011. júl. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Szoktam neki mondani régen, ha felhúzta az agyam. De ma már csak átnézek rajta. És így valahogy jobb is. Tudod egyszer „kedveskedik”, aztán ha valami neki nem oké akkor kezdődik…. Azért mégis az anyám, és nem szeretném se diliházba dugni, se valami hasonlóba. :S :/

Bátyám megígérte, hogy nyaralhatok náluk pár hetet a nyáron. Csak még nem képesek megjönni, mert 2 hónapos kisbabájuk van, és mindig „történik” velük valami. De jövő héten, vagy valamikor jönnek, akkor rákérdezek még egyszer, mert nem lenne rossz!

Apu tudja, hogy ilyen… meg a családban mindenki.. Csak én vagyok beállítva a rossznak, mert, h. „16 éves” vagyok stb… Amúgy a nővéremmel is ugyanezt megcsinálta. Mondjuk ő tényleg balhés volt, mert már 14 éves kora óta ivott, meg kocsmába járt. Ő tette tönkre meg beteggé. Amikor éjszaka nem jött haza, és egy padon találták meg.. meg ilyenek. Csak hogy én semmit nem csinálok. Mondjuk igyekszek mindig lefoglalni magam. Kimenni az utcára sétálni barátnőmmel/ egyedül, vagy csak a szobámba lenni. Aztán várom a szeptembert, de már nagyon! Járt pszichológushoz, az elején. Aztán ő javasolta neki, hogyha ideges dobjon le egy tányért, de ne velünk veszekedjen, meg csapkodjon stb.. Aztán valamit szerintem javult is, csak néha bekattan. Meg különben szép lassacskán próbálom megváltoztatni a szüleimet, aztán a végén azt veszik észre, hogy már nem itthon lakok. Remélem így lesz a jó…

2011. júl. 23. 16:47
 13/17 anonim ***** válasza:
Anyád sérült ember. Vigyázz magadra.
2011. júl. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Hasonló a sztorim, 3 éve szenvedek, kezd nagyon elegem lenni, meg tudlak érteni, bár én még csak 11 vagyok, ugyan úgy szenvedek, neked rosszabb a helyzet, ráadásul anyufd otthon van! Nekem bár nem dolgozik de reggel elmegy és délután jön haza, mert egy barátnőjének segít, na mindeggy, ha jól veszem elég egy hullámhosszon avgyunk, esetleg olvasd el sztorim meg alatta a kommenteket, hátha neked is segít valameik... Őszinte részvétem, nem tudok mást mondani mint az elöttem szólok, de ha jól veszem ki akkor neked is olyan anyud h: Mindent neked kell csinálni, ő csak szíd szíd és szíd, elvár mindent, ő semmit sem tesz, mindig minden a te hibád, a tesóid alapból ellened vannak, ez velem is így van :/, SOKSZERENCSÉT!

2011. júl. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Édes Kislányom!


Ne haragudj, hogy így szólítalak, de mamád lehetnék, nagyon sajnállak és nagyon szertnék Neked segíteni!

Szerencsére lehet(ne) is, ha hallgatsz rám:


Van egy lehetöség:

Kérlek vedd meg a "Nux vomica C 6" nevü orvosságot a gyógyszertárban. (Én külföldön élek, de úgy tudom, otthon is lehet már homomöopátikus orvosságokat kapni.)

(10 gramm-os üvegecske, kb. 6-10 EURO-ba kerül, kb. 2-3 hónapig elég).

Elnézést, nem tudom pontosan megadni az otthoni összeget.


Ez egy homöopátikus szer, ami pont ilyen esetekben nagyon hatásosan és gyorsan segít. Anyukád hamarosan nyugodtabb, jobbkedvübb lesz és föleg nem fog többé kikelni magából és verekedni...

(Azonkívül minél tovább szedi, annál egészségesebb, söt fiatalabb lesz, mert ez a szer még fiatalító hatású is!)


Ezek apró (gombostüfejnyi) golyócskák, naponta vegyen be belöle anyukád 1 x 5 golyót. (Tehát egyszerre 5-öt, egyszerüen elszopogatni, kicsit cukros íze van, semmi mellékhatása nincs.)

De mostantól nem szabad babkávét innia (cikóriát, pótkávét, teákat lehet), mert a babkávé megszünteti a hatást!


Ezt az orvosságot olyan hosszú ideig szedje, amíg kedve van, amíg úgy érzi, hogy jót tesz neki és "szükséges", tehát amíg teljesen stabilizálódik a megjavult viselkedése, akár 1-2 évekig, vagy tovább is. (Minél tovább szedi, annál jobban fog neki menni, majd meglátod!!)


Sok sikert kívánok a családnak!!!

2011. júl. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Miért érzem úgy, hogy túlreagálod a dolgokat??? Tipikus elkényeztetett 16 éves ...
2011. aug. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

ismersz? nem!.

akkor tipikusan kussolhatsz köszcsá.

2011. aug. 13. 00:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!