Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan éljem túl a gyakorlatot?

Hogyan éljem túl a gyakorlatot?

Figyelt kérdés

2 hét múlva kell mennem nyári gyakorlatra ami 3 hetes lesz. Anyám 3 hónapja íratott át ebbe a suliba ahol vagyok, mert a másikba a stílusom miatt folyamatosan bántalmaztak lelkileg és volt, hogy fizikailag is. Na most ő egy olyan suliba íratott amit nem szeretek, mert nem azt a szakmát tanulom amit szerettem volna, és eddig szakközépbe jártam, most meg átrakott szakmunkásba sajnos, pedig a tanulmányi eredményeim nagyon jók voltak. Ezzel a sulival az a baj, hogy fizikailag nem bírom azt a terhelést amit itt elvárnak. Eddig is kellett gyakorlatra menni, de ott szerencsére csak minimális munkát kellett végeznek és sokszor le is ültem, amit a főnök ugye nem nézett jó szemmel, de muszáj volt pihennem. Most átraktak egy másik gyakorlatos helyre ami még rosszabb mint az előző mert itt nagyon kicsi a mozgás tér, és alig van levegő is. Már próbáltam vele beszélni erről, de csak annyit mondott, hogy biztos lusta vagyok és kerülni szeretném a munkát.

Abban nyilvánul meg a rosszullétem, hogy nem kapok rendesen levegőt, émelygek, fal fehér leszek, alig tudok megállni a lábamon, szédül, hányingerem van, elkezd fájni a fejem, nagyon intenzíven elkezdek remegni, sípolni kezd a fülem. A munkahelyen 7 órát kéne dolgozni hétfőtől szombatig és már most tudom, hogy ez nekem nem fog menni, viszont nem tudom, hogy mit csináljak. Az iskolaorvos szerint teljes mértékben indokolatlan az, hogy ne dolgozzak mert szerinte ez természetes a munkától.

Már ha most belegondolok, hogy mi lesz elkap a rosszullét.


Valami ötlet?(Muszáj valahogy teljesíteni mert különben nem lesz meg az óraszám ami kötelező és megbukok, meg akkor is ha minden másból kitűnő vagyok)


2011. júl. 16. 23:47
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
44%

Büdös a munka. Nem akarsz dolgozni. Egy gyökér vagy. Előtted se halt bele senki és utánad se fog senki belehalni. Nem te vagy az első akinek nyári gyakorlatot kell végigcsinálni.

Ne hisztizz hanem csináld amit mondanak. Pont.

2011. júl. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
39%

3 hetet nem bírsz ki a leendő szakmádban, egy óra múlva elájulsz. Pfff...

Add fel, és keress más szakmát, mert ez az iskola csak időpazarlás, és később éhen fogsz veszni.

A kutyát nem érdekli, hogy te elfáradtál, márpedig úgy látom, ennél komolyabb egészségügyi indokod erre a sírásra nincsen.

Mielőtt megsértődsz: 12 éve dolgozom, több munkakörben is, volt hogy három szakban, heti 6 órát, és senkit se érdekelt, hogy elfáradtam.

Képzeld: a többi osztálytársad szakmai gyakorlata is így néz ki, gondolom ott is vagytok többen, mégis te vagy az egyetlen, aki sír-rí. Olyan jellemzést fognak rólad az iskolába adni, ami alapján szeptemberben eltanácsolnak.


Nem azért mert buta vagy, hanem azért, mert alkalmatlan vagy erre a szakmára. Gondolom, vendéglátás... Tehát felnőttként nem 7, hanem inkább 12 óra lesz az...


Gondold át, hogy ha a következő 50évben ezt kéne csinálnod napi 10 órában, azt hogy bírnád.


Ahhoz meg tényleg szokjál hozzá, hogy úgy beszélnek veled mint a kutyával, és kb. annyiba is néznek. Már rég kirúgtak volna, ha ez nem szakmai gyakorlat.

2011. júl. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Bocs, heti 6 napot, nem hat órát. Így jár aki írás közben beszélget. :)
2011. júl. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
ne haragudj, de ez nem pánikroham? amit fenn leírsz, az totál arra hajaz.... ezesetben egy pszichiáter felír két bogyót és 10 nap múlva már sokkal jobban leszel, 80-90%-ban el fognak múlni a tüneteid! Én 10 évig szedtem a bogyókat, és most már teljesen meggyógyultam. Vannak napok, és helyzetek, amikor idegesebb, szorongósabb vagyok, de nem kapok rohamot, és le tudom győzni a szorongásomat. Szerintem érdemes lenne elmenned egy pszichiáterhez, és kikérni a véleményét.
2011. júl. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!