Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindenhol a kisebb testvér a...

Mindenhol a kisebb testvér a favorit?

Figyelt kérdés

Elég kettősség van bennem. Már felnőtt nő vagyok, 27 éves, és volt alkalmam sokat gondolkozni. Arra jutottam, hogy soha nem fogok tudni a szüleimnek megfelelni, és a húgom túlszárnyalni. Mindig bennem volt a versengés, minket így neveltek. És bármilyen furcsán hangzik, ez vitt előre. Lediplomáztam, most jó állásom van, a házunk jövőre felépül a férjemmel. A húgom még mindig otthon lakik, és se végzettsége, se munkája. Nekem olyan rossz ezt elfogadni, hogy mégis ő az, akivel nekem versenyre kell kelnem, mert mintha ez lenne az elvárás, még mindig. Holott úgy érzem, felesleges, és nem is érdekel az egész, csak frusztrál, hogy így van. És az is frusztrál, hogy ennyi idősen még mindig ennyire függök érzelmileg a szüleimtől.

Fiatalabbak, kortársak, és idősebbek véleményét, saját tapasztalatát szívesen olvasnám!


2011. júl. 13. 11:57
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Itt már leírtam, épp ma válaszoltam. A két 78%-os válasz az enyém ennél a kérdésnél (a vége felé)... Mindig a húgom volt a szent nálunk, bármit is tett. Én meg hajthatok akárhogyan, nekem semmi nem jár, ha mégis követelni merem, amit a húgom is megkap, akkor "követelőző dög" vagyok. :(

19/L

2011. júl. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

Én 15 vagyok (lány), nővérem 18.

Velem engedékenyebbek, mint testvéremmel voltak ilyen korban, de tesómat jobban szereti az apukám.


Amúgy meg szerintem légy magadra büszke! Nem mindenkinek van meg az ami neked. :)

2011. júl. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 Zorana válasza:
85%

Kiábrándításként- nálunk a bátyám a kis isten. Mert fiú. Én is küzdöttem egy darabig, aztán belefáradtam és mára már feladtam és nem érdekel. Érdekesek ezek a dolgok. Mondjuk túlszárnyalni soha nem próbáltam meg. Annyira megy még a mai napig a megkülönböztetés, hogy még a párjainak is bevonták ebbe a "játékba". Az én párom segít itthon ha kell valamiben pedig keveset van nálunk. Éppen a szüleim miatt. De olyanok, hogy együtt főzünk, ő mosogat én törölgetek, ő felseper én felmosok - ergo megosszuk az ilyen dolgokat. Na tesom nője szinte itt lakik. 1 hónapból 3 hetet itt van nálunk. És több mint 1 év alatt kb 5-ször ha elmosogatott. Mégis ő a kis kedvenc! az az ők a kis kedvencek! vagy ha csak teso sztori érdekel. Tesom megbukott gimibe (10.osztály) 2 tantárgy haza jött és semmi különösebb reakció nem volt. Én is megbuktam 10. be németből - ad 1 utálom a németet, ad 2 a tanárt, ad 3 9. be is húztak belőle - haza jöttem és nekem estek hogy mekkora sz@r vagyok, egész nyáron itthon kellett ülnöm és tanulni. És még rengeteg ehhez hasonló dolog történt.

Uh sztem nem fogod tudni túlszárnyalni a húgocskádat.

2011. júl. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
78%
Most 22 vagyok, én vagyok a legkisebb, és a legféltettebb vagyok, de nem hinném hogy azért mert én vagyok a legkisebb. Csak alapból szívbetegséggel születtem, majd megműtöttek, majd 18 évesen cukorbeteg lettem. Inkább a féltés van, anyuék mind a hármunkat egyformán szereti :)
2011. júl. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 Zorana válasza:
Jah igen : Én 21 , tesom 22. És mindig is komolyabb felfogásom volt mint neki , illetve amit én önállóan megtudtam csinálni ahoz neki segítség kell - a mai napig. Pl: elment felnött bérletet venni, mielött elindult mondtam neki hogy vigyen egy fényképet és kérje h csináljanak neki egy bérlet igazolványt. Ezt 3* mondtam el neki! Anyum is 1*. Mikor haza jött kérdeztem hogy vett e bérlet igazolványt, erre közölte , hogy : "nem! azt kérni kell ?" -.-' elvárja hogy mindig tele legyen a hütö de le nem menne semmiért. Én cipekedek anyu helyett. elvárja h egy cica szört se találjon a padlón, de tenni érte luxus ... huu és még sorolhatnám. Írj privit ha gondolod :)
2011. júl. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de engem apám jobban szeret mint húgomat, szerintem. Talán mert én rá hasonlítok, húgom meg anyámra. Versengés viszont nincs közöttünk, mindenki csinálja a saját dolgát, a szüleink meg támogatnak, ennyi. 20n
2011. júl. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
Nem. Nálunk a bátyám. Mert ő az elsöszülött nagy magas fiú, én meg csak egy alacsonyabb lányka vagyok.
2011. júl. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Nálunk az öcsém meg a hugom.
2011. júl. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
figyi, van egy szerető férjed? igen. van egy jó állásod? igen. saját házad? igen. na most ki ért el többet az életben, vagyis abban a nagy játékban, amit a szüleitek állítottak elétek? te, nem a húgod, hanem te. szerintem pont ezt akarták elérni a szüleid, hogy megtudj állni a saját lábadon, és egy erős nőt neveljenek belőled, ez nem azt jelenti, hogy több időt nem tölthetsz a szüleiddel, hanem csak ha kell saját döntések alapján is tudd élni az életed. bezzeg a húgod mit ért el ebben a "versengés"-ben? még semmit. nah? kell itt a féltékenység?
2011. júl. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan nincs testvérem, de Anyukámnak van egy nővére, akinek szintén van egy lánya, úgyhogy ilyen tekintetben én is tapasztaltam a kivételezést. Anyukám, mint kisebb soha le se volt sz@rva, lepasszolták annó a dédimamámhoz, annál lakott, őt sose támogatták, holott Anya lett valaki, normális állás, karrier, végzettség (önerőből felnőtt fejjel, család mellett), jó kereset stb, nagynéném meg egy nulla, aki amíg éltek az öregek, rajtuk élősködött, rá mindig volt pénz (nekem, nekünk nagyanyám soha nem hozott semmit, én egy tábla csokit nem kaptam soha tőle, minden ünnepkor azzal jött, hogy neki épp miért nincs pénze, hadd ne mondjam, hogy 100 ezer feletti nyugdíjjal akart mindig "éhen halni" stb), mikor meghalt megtaláltuk a kis feljegyzéseit, hogy mikor hány százezerrel segítette ki a kis kedvencét. Most, hogy két éve nincs kire támaszkodni, 50 egynéhány éves fejjel a lányára próbál mindenben támaszkodni, na, az meg nem az a Teréz anya fajta...Unokatesóm és a sajt vonatkozásomban is érvényesült ez a megkülönböztetés, holott én voltam mindig mindenben a jobb, az első unoka. Sokáig szinte versengtem a szeretetért, aztán ez átfordult bennem dühbe és utálatba, mikor elég nagy lettem ahhoz, hogy megértsem, hogy ha aranyat sz@rok se leszek sose jó neki. És az volt a non plus ultra, hogy minket kért számon, hogy miért nem írunk neki levelet, miért nem telefonálunk neki...El nem tudom képzelni, hogy mégis mit gondolt, elvárta volna a feltétel nélküli rajongásunkat, szeretetünket a semmiért cserébe? Anyám mindig rendes volt vele, segítette (egészen addig, amíg rá nem jött, hogy a neki adott pénzt azzal a lendülettel adta tovább a nagynénémnek), csak ő látogatta az elfekvőben, és csak ő szokott elmenni a sírjához is. Annyi a pozitívum az egészben, hogy mikor már nagyon cefetül volt, leesett neki, hogy nagynénémet nem a szívszeretet hajtotta hozzá. Ennyi. Nekem szerencsém volt, mert a másik nagyszüleimnek egyszem unokája voltam, és tőlük megkaptam minden szeretetet, de Anyukámat sajnálom, mert anya csak egy van, neki meg egy ilyen sz@r alak jutott. Nagyon sok családban van ilyen különbségtétel, és a szülők nem látnak a szemüktől vagy nem akarnak látni. Remélem, egyszer mind megkapja a sorstól a revansot, mert olyan mély lelki törést okoznak a saját gyereküknek, amely egy életen át elkíséri őt.
2011. júl. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!