Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek igaza van anyámnak?

Szerintetek igaza van anyámnak?

Figyelt kérdés

Alapvetően barátságos természete van, de néha rájön ilyen depis hangulat és akkor minden és mindenki rossz és bizalmatlan, pesszimista lesz. Tegnap mikor beszélgettünk szóba került a megcsalás. Szerinte mindenki egyszer v. többször is megcsalja a másikat (főleg a férfiak). Én mondtam neki, hogy ez nem igaz, nem mindenki ilyen és csak azért, mert neki rossz tapasztalatai vannak ezzel kapcsolatban (többen is megcsalták), még nem kell mindenkit ilyennek beállítani. Szerintem egy kapcsolat alapja a bizalom, hűség és a szerelem. Erre azt mondja nekem: "Nagyon nagyot fogsz csalódni..."

Ti mit gondoltok? 19/L


2011. júl. 10. 08:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokan valóban hűtlenek, és megcsalják a másikat. Férfiak is, nők is.

Másrészt még csak 19 vagy: benne van, hogy életed során még fogsz valakiben nagyot csalódni, a nagy számok törvénye miatt.

De nem 100%.


Az viszont nagyon helyes, hogy a kapcsolat alapjának a kölcsönös bizalmat, hűséget és szeretetet tekinted. Ha találsz ilyen társat, nem fogjátok megcsalni egymást.


Másrészt: legalább annyi kapcsolatot tönkretesz az ok nélküli féltékenykedés, a folyamatos veszekedés, mert valakire ránézett, és az állandó (a másik számára nagyon fájó) gyanúsítgatás, mint a megcsalás. Sőt, akit folyton megcsalással gyanúsítanak, már csak azért is félrelép, hogy ne vádolják ok nélkül.

2011. júl. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád mindig rossz partnert választott magának,ezért csalódott. Nem mindenki csalja meg a párját,akkor sem,ha sokan megteszik.
2011. júl. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"Szerinte mindenki egyszer v. többször is megcsalja a másikat (főleg a férfiak)."


Rosszul tudja. A házasságokban 75-80% a hűségi arány, tehát minden 4.-5. házasságban fordul csak elő félrelépés.


"Erre azt mondja nekem: "Nagyon nagyot fogsz csalódni..."


Kedves tőle, hogy megkeseredett cinikust próbál nevelni belőled :)))

2011. júl. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat!



"Kedves tőle, hogy megkeseredett cinikust próbál nevelni belőled :)))"



Na ez az, én is ezért akadok ki rá...

Meg ha valami jó történik és végre boldog vagyok legalább egy kis ideig, akkor leállít, hogy jó, de ne éld bele magad. Nehogy koppanjak.

Nemhogy inkább örülne az örömömnek meg bíztatna...

Én mindig együtt örülök vele, ha jó hírt kap.

2011. júl. 10. 09:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!