Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ugye van okom szégyellni...

Ugye van okom szégyellni magam? Igaza van anyámnak, és tényleg nem vagyok jó semmire?

Figyelt kérdés

Két évig magántanuló voltam, mert nem tudtam beilleszkedni egyetlen közösségbe sem. Három hete egy reggel felkeltem, bementem a sulimba, és közöltem, hogy be akarok járni. Már az első héten nagyon beteg lettem, láz, fejfájás, szédülés, hányinger. Az orvos adott igazolást - de gyógyszert nem, azóta is hullámokban kijön a láz, meg az összes többi tünet. A lényeg az, hogy vasárnap elcsúsztam a jégen, és térdre estem. Úgy néz ki, elcsúszott a porc, emiatt sántítok, és hatalmas fájdalmaim vannak. Anyám nem hiszi el - szerinte nem akarok iskolába járni. Orvosnál nem voltam, mert 3 napja nem tudok még aludni sem, csak ébren fetrengek az ágyban, és az életemről gondolkodom. Rettegek tőle, hogy elrontom a lehetőséget, amit az iskola jelent, és rettegek, hogy csalódást okozok az embereknek, akik most büszkék rám, és bíznak abban, hogy belőlem is lesz valaki. Szerintetek? Okkal szégyellem magam?


16L


2010. dec. 7. 14:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Mi az oka annak, hogy nem tudtál beilleszkedni sehova?
2010. dec. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem nem, egyébként magántanulóként is ugyanúgy befejezheted az iskolát, emiatt nem kell bejárni.
2010. dec. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy elég visszahúzódó voltam mindig is. Az elmúlt egy év eseményei változtattak meg jó irányba. Van egy fiú, akivel már 1 éve és 4 hónapja járok, és anyám szerint az ő anyukája elfogja tiltani tőlem, ha nem járok rendesen iskolába. Ezenkívül tényleg szükségem van a társaságra, mert magántanulóként 2 évig egy 76 éves vénasszonnyal voltam összezárva napi 24 órában, és már kezdtem megtébolyodni. Most attól is félek, hogy az osztálytársaimnak megváltozik a véleménye rólam, és egy iskolakerülő, lusta sz@rnak fognak tartani. Anyám pedig minden nap azzal riogat, hogy intézetbe ad, vagy búcsúzzak el a szerelmemtől, mert az anyja el fogja tőlem tiltani, és szakítás lesz a vége.:S
2010. dec. 7. 14:46
 4/20 anonim ***** válasza:
81%
Már ne haragudj de anyukád egy kicsit furcsa nem gondolod?
2010. dec. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Szia kislány!

Valószínűleg pszichés alapúak a tüneteid. A beilleszkedési nehézség kemény dió, rengeteget kell dolgozni rajta, hogy magad mögött tudhasd. Én két dolgot tudnék javasolni. Először is egy komoly beszélgetés a családoddal. Mondd el, hogy Te komolyan gondolod, hogy bizonyítani akarsz, és az Ő támogatásukkal ez sokkal könnyebb lenne. A másik, hogy sürgősen keress egy pszichológust! Lélekdokihoz járni nem azt jelenti, hogy elmebeteg vagy, és az Ő segítségével talán a beilleszkedés is könnyebben megy, ha feltárjátok, mi az oka a problémádnak. De a legfontosabb az, hogy ne szégyelld magad, egyszerűen vegyél egy mély levegőt és ugord át az akadályokat.

UI: Persze magántanulóként is lehetsz valaki, de a szociális fejlődésedhez bizony szükség van a közösség erejére is.

Drukkolok neked!!!

2010. dec. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Nincs miért szégyellni magad!Javaslom,hogy maradj magántanuló,mivel a tüneteid az iskolában minden bizonnyal pszichésen jöttek elő,ami arra utal,hogy nem voltál még készen arra,hogy újra a közösségbe járj.Ezt nem szabad siettetni.Viszont ha már a suli felé jársz, megpróbálhatnád felkeresni az iskola pszichológust és beszéli neki a problémáidról,ha ő maga nem is tud veled komolyabban foglalkozni,ha megkéred ,biztosan elirányít egy kollégájához,aki tudna neked hatékonyan segíteni és ezáltal megszabadulnál a téged akadályozó lelki nehézségektől.Ha majd ezen túl leszel,ismét gondtalanul vissza fogsz illeszkedni a közösségebe,hidd el!

A térdeddel mindenképpen menj orvoshoz,nem számít,mit hisz anyukád!Ha komolyabb sérülés,elmozdulás van,akkor életre szóló kellemetlenséged származhat abból,ha nem kezelik időben!

Van egy olyan gyanúm,hogy otthon sajnos nem kapod meg a kellő figyelmességet és szeretetet.Anyukád valamit nagyon rosszul tesz veled kapcsolatban,úgyhogy inkább neki kellene szégyellnie magát,amiért nem szorult bele több empátia ,legalább a saját lánya iránt!Kitartást kívánok!

2010. dec. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Amikor magántanuló voltam, egy semmirekellő senkinek éreztem magam. Igaz, hogy azalatt a két év alatt megtanultam sütni-főzni, meg háztartást vezetni a magam módján, de mégis butának éreztem/érzem magam. Ezenkívül most mehetnék egy földrajz versenyre, amit nem akarok kihagyni. Kétségeim vannak azonban, hogy képes vagyok-e normálisan iskolába járni? Képes vagyok-e megváltozni, és normális életet élni? [mármint a koromhoz illően normálisat]
2010. dec. 7. 14:55
 8/20 anonim ***** válasza:

Te már feltettél egy hasonló kérdést,ugye? Mintha olvastam volna a térd sérülésedről,és valaki még rá is kérdezett,hogy honnan tudod,hogy a porc sérült meg ha nem is voltál orvosnál..Na mindegy..

Az igazság az,hogy azért mert visszahúzódó típus vagy még nem kell ,hogy ennyire elzárd magad a világtól.Én is az voltam,és eszembe sem jutott,hogy magántanuló legyek..Azt,hogy az első iskolai napon rosszul vagy,és hányinger gyötör,nos ennek te magad is lehetsz az oka,mert így állsz hozzá! Elképzelhető,hogy eleve úgy mész a suliba,hogy mondogatod magadban,hogy "Jaj,de pocsék lesz,tuti összehányom magam, rosszul fogom érezni magam stb" Ha így jársz be persze,hogy hányingered lesz ,mert minden porcikád ellenzi..

Miért nem vagy optimista? Miért nem úgy mész,hogy ez egy tök jó kihívás lesz,végre nem egy öregasszonnyal kell nap mint nap kommunikálni,végre nem maradsz ki a vidám szórakozásbólé,végre barátaid lesznek...?

Ha állandóan csak majrézol akkor semmi úgy fog történni ahogy szeretnéd...Legyél bátrabb,és nem lesznek fejfájásaid,hányingered..

2010. dec. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Nézd,vannak,akik otthon dolgoznak,akkor most ők is semmirekellők?Ugye nem?Nos,épp ezért azok sem semmirekellők,akik magántanulók.Ők is megteszik a kötelességüket,csak épp otthon.És miért lennének butábbak?Ha valahol elakadsz a tanulásban,biztos van mód rá,hogy segítséget kérj valakitől,nem?Gondolom,van tanár,aki figyelemmel kíséri a munkádat.

Írod,hogy beletanultál a házimunkába is.Ez is nagyon hasznos dolog!Tehát nem kell ennyire elkeseredned.Ha bizonyítani akarsz,megtalálod a módját.De javaslom,hogy elsősorban magadért tedd,magadnak akarj megfelelni,másoknak megfelelni nagyon nehéz,pláne mindenkinek,szinte lehetetlen.Tűzz ki kisebb célokat magad elé,és szép sorban valósítsd meg őket,és a kisebb sikereket is vedd észre,azoknak is örüljél!

2010. dec. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Tanultam egy ideig elsősegélyt, meg anyámnak is van eü. végzettsége, és nagyjából ketten összehoztuk, hogy valószínű a porc elcsúszott, vagy valami. Amúgy már 9 éve fáj a térdem, de sosem mondtam anyámnak, meg a családtagoknak, így ortopéd-orvoshoz sem vittek. Nagyanyám szerint az lenne a legjobb, ha holnap szépen felkelnék, elmennék suliba, és amikor 2 hét múlva megkezdődik a szünet, elmennék az ortopédiára. De addig meg a tesitanárom le fog velem futtatni 2 km-t, hogy legyen jegyem, meg ilyesmik, szóval nem tudom, hogy azt hogy bírom ki...Anyám szerint semmi bajom, orvoshoz sem engedett elmenni, így a tegnapi és mai napot valószínű ő fogja leigazolni. Mondván, semmi bajom, nincs szükségem orvosra.
2010. dec. 7. 15:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!