Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ugye van okom szégyellni...

Ugye van okom szégyellni magam? Igaza van anyámnak, és tényleg nem vagyok jó semmire?

Figyelt kérdés

Két évig magántanuló voltam, mert nem tudtam beilleszkedni egyetlen közösségbe sem. Három hete egy reggel felkeltem, bementem a sulimba, és közöltem, hogy be akarok járni. Már az első héten nagyon beteg lettem, láz, fejfájás, szédülés, hányinger. Az orvos adott igazolást - de gyógyszert nem, azóta is hullámokban kijön a láz, meg az összes többi tünet. A lényeg az, hogy vasárnap elcsúsztam a jégen, és térdre estem. Úgy néz ki, elcsúszott a porc, emiatt sántítok, és hatalmas fájdalmaim vannak. Anyám nem hiszi el - szerinte nem akarok iskolába járni. Orvosnál nem voltam, mert 3 napja nem tudok még aludni sem, csak ébren fetrengek az ágyban, és az életemről gondolkodom. Rettegek tőle, hogy elrontom a lehetőséget, amit az iskola jelent, és rettegek, hogy csalódást okozok az embereknek, akik most büszkék rám, és bíznak abban, hogy belőlem is lesz valaki. Szerintetek? Okkal szégyellem magam?


16L


2010. dec. 7. 14:38
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz, hogy elmenj orvoshoz, nem kell szülői beleegyező nyilatkozat. Ne haragudj meg azért, amit írok, de egy kicsit úgy érzem, keresed a kifogást, hogy ne kelljen kimozdulnod ebből a helyzetből. Valóban kényelmesebb, csak hát haszontalan. Menj orvoshoz, járj suliba, éld a 16 évesek életét! Sok-sok erőt kívánok ehhez.
2010. dec. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Utolsónál a pont!!
2010. dec. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 tetris ***** válasza:

Nem lehetséges az, hogy pánikbeteg vagy, és a tüneteid a szociális fóbiára utalnak? Ezért pánikolsz be, amint emberek közé kell menned.

Mindenféle ürügyet gyártasz még magad előtt is, csak igazolódni lássék, hogy te bizony nem vagy képes elsétálni a suliig, hiszen annyira fáj a térded.

Elérkezett az ideje, hogy szembenézz végre önnön magaddal,

és ismerd el, hogy félsz az emberek között lenni.Ettől te még nem vagy kevesebb, rosszabb senkinél. Ez egy pszichés betegség, amire van gyógymód. Legfőbb ideje, hogy elmenj egy pszichológushoz, aki kirángat ebből a félelemből, vagy pszichoterápiával, vagy gyógyszerrel.

De ha nem akarsz pszichológushoz menni és szembenézni önmagaddal, akkor otthon is maraadhatsz, és élheted az életedet egyedül is, és panaszkodhatsz a világnak, milyen szerencsétlen is vagy. Megfosztva ezáltal magad mindattól, amit a fiatal életed adhat.( ismerkedés, bulik, haverok, fanta...) Ha így, ahogy most van, az életed nem működik úgy, ahogy szeretnéd, nem akarsz végre tenni is valamit magadért?

2010. dec. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Elmebetegek, ha téged hibáztatnak. Inkább ápolniuk és vigasztalniuk kellene.
2010. dec. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Jesszusom, anyukád nem ép.
2010. dec. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%
Az ilyen emberekből lesznek a hajléktalanok, 2 év múlva felnött leszel mit csinálsz majd egy munkahelyen rinyálsz a fönöknek mert ez fáj meg az.
2010. dec. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
70%

Nem értelek téged! 16 évesen mert valami elsősegélyt tanultál már fel is állítottad a diagnózist,hogy porc mozdulásod van??,EZ IGEN! A szakképzett orvosoknak ehhez több tudás kell,hogy megállapítsanak egy ilyen sérülést,de neked ez könnyen megy..

Azt sem értem,hogy 16 évesen miért nem mész el egyedül a dokihoz,ha gond van?? Én már szégyellném magam ha ennyi idősen ennyire suta lennék!

Mást sem olvasok csak azt,hogy így nem jó,úgy ne jó...

Én is azt gondolom,hogy igazából neked úgy jó ahogy van,és nem igazán akarsz változtatni rajta..(ha akarnál már megetted volna az első lépést,és elmentél volna

dokihoz)

Végül is mit akarsz? Hogy sajnáljanak vagy adjanak egy kezdő lökést???Mert ha lépni akarsz akkor EMELD FEL A valagadat és éld az életed.Menj iskolába,utána orvoshoz.Menj barátkozz..Igyekezz nem mindenért anyádat hibáztatni...

Megmondom őszintén én nagyon szívesen meghallgatnám anyád véleményét is....

2010. dec. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
kapd össze magadat nekem, mert lóf@szra nem viszed így az életben. Ne lustulj, ha kell, mankóval járj suliba, legyél szorgalmas, és meglesz az eredménye!
2010. dec. 8. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Már többször is hozzászóltam a kérdésedhez, ajánlottam, hogy menj pszichológushoz, beszélgess anyukáddal. Megvádoltalak, hogy számodra ez a helyzet úgy kényelmes, ahogy van. Tudod miért osztom az észt? Van egy 17 éves fiam, aki átment ugyanezen. Csak Ő pici elsős korától. Néhány hónap suli: beilleszkedési zavar, magatartás zavar, végül ajánlották, keressünk más iskolát. Amíg ez zajlott, magántanuló volt. Aztán kezdődött elölről. 4.-ig 4 iskola. Közben pszichológus, fejlesztő pedagógus, stb... Nem volt egyszerű. Akkor derült ki, hogy a gyerek diszlexiás, de ebben a korban ezt a hiányosságot még el lehet fedni IQ-val. Magyarul amit nem tudott elolvasni, kikövetkeztette. Onnan már egyszerű lett volna, de nyomot hagyott rajta az első néhány év. Mindig kilógott a sorból, nem kereste ugyan a bajt, de az megtalálta Őt. Néha nagyon nyomorult volt a helyzet. Már testi tüneteket is produkált. De iszonyatosan akart! Felrúgták, felsegítettük, és ment tovább. Nem mondom, hogy most minden tökéletes, de az eredeti bajnak talán ha 10%-a maradt mára. És még mindig dolgozunk rajta, hogy jobb legyen. Ez az Ő akaratereje nélkül nem menne, ahogy a Te esetedben is önmagad vagy a probléma megoldókulcsa.

Indulj hát, és kapd rendbe az életedet! Ha a szüleid nem segítenek, keress egy pedagógust, barátot, bárkit, aki mankót ad a hónod alá. De nélküled ez nem fog menni!!!

2010. dec. 8. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Szia.Szerintem az anyukáddal vannak a gondok. Egyszerüen nem hisz neked,nbem bizik benned.Pszihologus segitségét kérd,meglásd megoldodik.Az én fim 14 éves,és folyton akárcsak te,lázasodott,feje fájt.Orvos vittem,semmi.Amig ra nem jöttem h létezik "iskolafóbia",ami,sok mindenbol adodhat. Ha érzákeny lelkü vagy ,méginkább.Neki egyik tanárával volt problémája,és bárhogy emondta itthon,ott egy kukkot nem tudott. A tanár egyzser megütötte,ami a gyerekre megalázon hatott. Ha nem fordulunk pszihologushoz,akár ideg- vagy egyéb panaszok is követhetik majd.Sokan utálták azt az öreg tanárt,de hál' Istennek már elment nyugdijba.Van olyan tanárod,vagy valaki aki megtudná gyözni az anyukádat ,h ez lehet eg lelki szorongás? Probálj beszélni valakivel akire ö is felnéz,másképp nem tudsz kilábalni. Nagyn sok sikert neked és öszintén sajnállak.
2010. dec. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!