Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Teljesen kiábrándultam és nem...

Teljesen kiábrándultam és nem akarom elkötelezni magam talán soha, más is van így?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy bár még csak 20 éves vagyok, az ok, h nem akarok házasságot, gyereket sem 30ig minimum, lehet h később sem. De még csak elkötelezni sem akarom magam valaki mellett egy életre. És az okait kerestem, hogy miért vannak ezek, és ezek foglalkoztatnak:


- itt az oldalon is undorral tölt el, hogy x éve házasságban élnek, mégis megcsalja őket a párjuk, illetve próbálkozik másoknál több év együttlét után, akár gyerek mellett is. Hogy teheti ezt meg a párjával?

- másik része meg mikor ők csalják meg a párjukat, mert az jár nekik, és magányosan érzik magukat ezért d*gatják meg a szomszéd csávóval magukat stb. ->mért nem lehet megbeszélni, változtatni?

-egy normális sokéves kapcsolatot sem tudok szinte, ami JÓL működik, és nem az anyagiakon múlik az. És nem a magánytól félnek, az nem szerelem ha azért vannak együtt, mert nem akar vki egyedül lenni. Az menekülés.

Persze az is ok, hogy én sem akarom lekötni magam, de a fentiek is szerepet játszanak ebben.

20/L


2011. júl. 5. 22:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
23:23 Nem tudom,hogy ezt kinek írtad,de házasságból kilépni tényleg nem minden esetben egyszerű...a vagyonmegosztás,meg a viták...kész procedúra...tényleg jól meg kell gondolni,mielőtt kimondja az ember azt a szót..
2011. júl. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
["Orvosok az ELSŐ szülés ideális idejének a 23-25 éves kort tartják" - persze erről már nem hallani]
2011. júl. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
hát én ezt tudom, de nem az orvosok miatt fogok szülni
2011. júl. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Már bocsi, de így egy 10 éves kislány reagál a dolgokra... Mert olvasol rossz dolgokat párkapcsolat témában, akkor te félsz is már tőle? Holott meg sem próbáltad, pl. a házasságot? Ez baromság...

Ide mindenki a problémáival jön, ha házas. Nem lenne értelme 10000 olyan kérdésnek nap, mint nap: "Házas nő vagyok, boldog házasságban élek gondtalanul, mit gondoltok erről?"

Magad írod, bizony meg kell beszélni a dolgokat. A házasság nem sétagalopp, a kapcsolatot folyamatosan ápolni kell és javítani rajta, ha szükséges.

2011. júl. 6. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

"A boldog családok mind hasonlók egymáshoz, minden boldogtalan család a maga módján az."

Lev Tolsztoj: Anna Karenina

[link]

2011. júl. 6. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

én is így vagyok.

akikbe eddig szerelmes voltam, mind csalódást okoztak.

nincs erőm már v.kivel újra kezdeni elölről.

inkább kitaláltam magamnak egy álomférfit, és ez nekem elég.

20/L

2011. júl. 6. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Én 15 és 20 évesen is így voltam vele mint te most!

"Minek az mert úgy is csak pofára esek"...és így is lett!

15 évesen azért mert taknyos kisp*csa voltam és fingom nem volt az életről,a párkapcsolatról meg főleg nem!

20 évesen meg azért gondoltam így mert belebuktam az első nagy szerelembe ami 3 évig tartott és ott volt a rengeteg sz*r példa előttem!Összeszedtem magamnak egy pasit,csak úgy kiheverni a régit és hogy ne legyek egyedül(még mielőtt bárki azt gondolná hogy szegény pasi így meg úgy,gyorsan leszögezem hogy ő sem akart engem feleségül venni szóval mind a kettőnknek jó volt az úgy!)Aztán kidobtam másfél év hülyéskedés után!És sztrájkba kezdtem!Nekem nem kell senki,csak megyek a saját fejem után szindrómában szenvedtem!Ugyan így voltam mint te!Ez megcsalja azt tizenév után,amaz félreb*szik terhesen,a másik válik mert nem tetszik az asszony körömlakkja és a legszörnyűbb hogy az összes barátnőm,egytől egyig a legsz*rabb kapcsolatban éltek amiben csak lehet élni és még sorolhatnám!

Aztán rájöttem a legfontosabb dologra!Az nem az én életem hanem az övéké!Az ő bajuk ha válnak vagy félre mennek vagy hazugságban élnek!Attól még én igen is lehetek kivétel és az is leszek!

Nem kerestem pasit,ismerkedtem de nem rohantam bele egyikbe se mert én hál istennek nem halok bele az egyedüllétbe....!Aztán egy pár hónap után azon kaptam magam hogy egy sráccal tök jól kijövök és a 2 hétben 1szer taliból már szinte majdnem minden napos talik lettek!Próbáltam elűzni a rossz gondolatokat,"ő nem az exem","ő nem a barátnőm pasija","ő nem ilyen","ő nem az" stb stb...

Ez ment egy pár hónapig azután azon kaptam magam hogy együtt vagyunk,összeköltöztünk és megkérte a kezemet és másra se tudok gondolni csak arra hogy remélem hamarosan megajándékozhatom egy kisbabával és hogy vele élhetem le az életemet!:)

Hidd el nekem ha oda figyelsz a kapcsolataidra és próbálsz a rossz példák ellen tenni akkor meg fog változni az az érzés benned hogy nem akarsz gyereket se lekötni magad!Persze ráérsz még átgondolni hisz még "csak" 20 éves vagy és nincs azzal baj hogy most így látod a dolgokat!:)Inkább így minthogy hülye fejjel beleszaladj az első fiúba aki teherbe ejt...szóval nem mindenki él sz*r kapcsolatban hidd el,de ennek legtöbb esetben súlyos ára van és nagyon meg kell szenvedni azért hogy megtanuld becsülni a jót!Én is megszenvedtem érte de minden perce megérte és tudom hogy a legjobb dolog volt az életemben mikor megismertem a leendő férjemet!:)

24/L

2011. júl. 6. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

7:50es örülök neked!

Jó olvasni olyanoktól, akik hasonló dolgokat éltek át, és végül csak sikerült nekik. :)


Áááh, hallani, csak pont lesz@rom, hogy az orvosok mit mondanak mikor kell szülni, már bocsánat. És tovább nem is mennék a szülés témakörben, mert nem érdekel.


0:50 most egyébként nem mondtál semmi újat, tudom, h senki nem mondta h könnyű fenntartani egy kapcsolatot. De bocsi, hogy nem naivan állok a dolgokhoz, hanem reálisan, és nem csak gyak.kérdések van a világon, ahol a "példákat" látom. Meg 20 évesen még nem célom a házasság.

2011. júl. 6. 12:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!