Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek nem korai elkötele...

Szerintetek nem korai elkötelezni magam 17 évesen?

Figyelt kérdés

Igaz még csak 17 vagyok, de a mostani barátommal el tudnám képzelni az egész életem. Már egy éve együtt vagyunk, ez bizonyítja valamilyen szinten, hogy ez nem csak egy egyszerű fellángolás. Folyton tervezgetünk, már az összeköltözés is komolyabban szóba került. Ő 19 éves és elég komoly, megfontoltan gondolkodik és dönt dolgokról, és ezt szerencsére magamról is elmondhatom.

A baj mégis az, hogy nekem hosszabb, komolyabb kapcsolat terén is és a szexet illetően is ő volt az első. Attól tartok h ez a későbbiekben zavarni fog, hogy ő volt az egyetlen fiú az életemben, akivel lefeküdtem(mert megcsalni semmiképp nem fogom). Eddig még nem volt semmi probléma ezzel, mert nagyon szeretem, de kitudja h mi lesz később..

Nektek mi a véleményetek erről??


2011. aug. 23. 01:58
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne kötelezd el magad(eljegyzés, házasságra gondolok).

Maradj vele amíg jól esik és máködik a dolog, aztán úgyis elválik később. Ha "élni" akarsz, akkor kiszállsz a kapcsolatból később:)

2011. aug. 23. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Érezzétek jól magatokat együtt, alakítgassátok az életeteket, de a fontos döntéseket mindketten ráértek meghozni később. Még sok változás előtt álltok mindketten, ha ezeket kiállja a kapcsolatotok, és együtt lesztek az igazi felnőtté válás küszöbén is, harmóniában, akkor már lehet gondolkodni házasságról, stb. Ráértek még vele, nem baj, ha magadban így érzed, ez a normális. De ez változhat.
2011. aug. 23. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

1.-nek: Azért a házasság meg a hasonlók távol vannak. :D Lehet h én voltam kicsit félreérthető :D


Köszönöm a válaszokat :)

2011. aug. 23. 02:08
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Mintha magamat olvasnám.

Én is 17/L vagyok, másfél éve vagyunk együtt a barátommal, aki szintén 19 éves. Már volt szó az összeköltözésről, ő volt az első fiú akivel lefeküdtem.

2011. aug. 23. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
78%
Én is 17 vagyok, a barátom 23. Nekem volt előtte egy srác akivel nem jártam de lefeküdtünk többször, utána jöttem össze a mostani barátommal. Ő előttem rengeteg lánnyal volt, úgymond kiélte magát, volt előttem komoly kapcsolata is, 4 éves, aztán másfél évig szabad volt, és bepótolta azt amit 4 év alatt kihagyott. Azt mondta, neki már nem tudna újat mutatni senki, ő csak attól fél, hogy én hagyom el mert újat akarok tapasztalni. Én egyelőre ettől nem félek, nagyon szeretem és én is el tudom vele képzelni az egész életemet. Nemsokára főiskolára megyek egy közeli városba és nálunk is szóba került, hogy összeköltözünk. Amúgy rettegek attól, hogy egyszer rámjön ez az érzés, hogy nekem valami új kell. Soha nem akarom érezni, magamat fogom hibáztatni azért, mert tönkreteszem a kapcsolatunkat. Remélem sosem jön ez el. Amúgy szerintem eljegyzéssel még semmi nincs, azt fel lehet bontani, olyan, mintha szakítanál. Az esküvővel még én is várnék persze, de ha egyik napról a másikra megkérné a kezem, akkor az eljegyzésben benne lennék.
2011. aug. 23. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

4.-nek: Hát az én barátomnál is hasonló a helyzet, bár ő még nem "élt" annyit mint a tied :) Neki is voltak előtte kapcsolatai. Egy olyan mikor szerelmes is volt..a másodikban pedig csak engem akart felejteni, mert akkor még úgy volt h nem lesz közöttünk semmi. Elég nehéz út vezetett minket egymáshoz. Ő már durván egy évvel a kapcsolatunk kezdete előtt így érzett irántam, csak én voltam még bizonytalan. Aztán nála is jött egy olyan időszak, szintén az engem való elfelejtés céljából, hogy több olyan lánnyal is lefeküdt, akivel nem volt együtt(persze nem minden jött-menttel :D) És ezért is szeretem ennyire, mert nagyon sokat kínlódtunk mire összejöttünk végre.

És amúgy én is ettől az érzéstől félek a legjobban. Attól nem tartok h kiszeretek belőle, mert annál azért jobban szeretem. Csak ez a félelem, ettől az érzéstől. És egyébként én is magamat hibáztatnám, mert hát mégis csak az én érzéseim változnának meg.

2011. aug. 23. 02:23
 7/26 anonim ***** válasza:
85%
4. vagyok. :) Megértem amit érzel, én is ugyanígy vagyok vele. Viszont rájöttem, hogy nem szabad ilyeneken gondolkodni meg kattogni, hogy vajon meddig fog tartani, és miért megy tönkre, ha tönkremegy. Ez csak rányomja a bélyegét a mindennapjaitokra, rossz lesz a kedved, mert azon gondolkodsz, hogy vajon milyen lesz a szakítás. Nem szabad ezzel törődni. Ha nagyon muszáj, egyszer el jön, de én azt kívánom neked is, magunknak is, és mindenkinek aki hasonló helyzetben van mint mi, hogy soha ne jöjjön el ez a szakítás. Sokan mondják, hogy a mai világban nem lehet hosszútávú kapcsolatot létesíteni főleg ilyen fiatalon. Én ezzel nem értek egyet. Mentalitás függő. Persze én is ismerek sok lányt, köztük barátnőimet is, akik engem folyamatosan azzal b.szogatnak, hogy "majd elmúlik a szerelem", "éld ki magad", "minek jöttetek össze", stb. Haragszanak ha kihagyok egy bulit azért mert a barátommal szeretnék lenni, haragszanak mert nem iszom magam s.ggrészegre minden alkalommal mikor szórakozni megyünk (eleve nem vagyok nagy iszákos, én anélkül is jól tudom magam érezni, meg látom őket részegen, és minden alkalommal elhatározom, hogy nem akarok úgy kinézni mint ők). Na jól eltértem a mondanivalómtól, ebből csak azt akartam kihozni, hogy én szeretném ezt megcáfolni, hogy nem lehet fiatalon sírig tartó szerelembe esni, és hogy mindenkinek sok férfival kéne együtt lennie még mielőtt megtalálja az igazit. Amúgy vicces, mert ha egy lány több pasival együtt van, akkor mondjuk az 5. barátja már elítéli, mert előtte volt 4-el, viszont ha az első pasijával eljegyzik egymást esetleg összeházasodnak, akkor a körülöttük élő emberek elárasztják őket a negatív véleményekkel, hogy úgyis tönkremegy a kapcsolat. Semmi sem jó az embereknek, ezért ne is akarjunk nekik megfelelni, azzal foglalkozzunk, ami nekünk jó. :)
2011. aug. 23. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

En 25 vagyok es mar 8 eve egyutt vagyunk a baratommal! Ne egy csendes, csuf lanykat kepzeljetek el a szemelyemben. Igazabol en vele probalok ki mindent. Az elejen en is tartottam attol, h jajj mi lesz kesobb. De kozben mindig rajovok nala jobbat nem talalok. Igazabol a kivancsisagrol annyit, hogy az osszes baratnom megcsalta a baratjat es eleg volt meghallgatni a sirasukat, h mekkora hulyeseget csinaltak. Persze egyikuk parja sem tudja a szitut. Es hozzateszem, nekik nem ok az elso kapcsolatuk.

Es egy korabbi hozzaszolonak pedig. Ez a legnagyobb hulyeseg, mikor valaki azt mondja kieltem magam nem kell mas. Embere valogatja en azt mondom. Ezek csak mind magyarazatok arra ha valaki felrelep. Ha valakinek nem volt elotte arra azt mondjak "meg nem elte ki magat". Akinek pedig volt par es meg is megteszi "hat kutyabol nem lesz szalonna".

Ugyhogy ezmiatt ne aggodj, hogy barmirol lemaradsz. ha vele erzed jol magad, akkor ugyis mukodni fog. Ha pedig mar nem megy, azt ugysem lehet eroltetni.

Ha pedig a kivancsisag hajt, dontsd el megeri-e. Sokminden kimarad az ember eletebol amit megcsinalna, de megsem mer. (itt nem csak a parkapcsolatra gondolok) Es igy eli le az eletet boldogan. :)

2011. aug. 23. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Előzőnek:

A megcsalás még csak meg sem fordult a fejemben. Ezzel veled is egyet értek. Igaz nekem nem kellett siránkozó barátnőket végighallgatnom. :) Én ezt meg sem tudnám tenni, hogy megcsalom valakivel és akk utána még azt mondom neki h "szeretlek"...egyszerűen a szemébe sem tudnék nézni..hiába nem tud róla. Nekem ezt vhogy nem engedi a lelkiismeretem. Ha esetleg elő is fordulna (ami nem fog, mert nem tudnám megtenni) akk is én lennék az sztem aki elmondja neki. Mert még csak hazudni sem vagyok képes neki.

Nagyon hasznosak voltak az eddigi válaszok..köszönöm :D

2011. aug. 23. 03:21
 10/26 anonim ***** válasza:

Annyira utálom ez a "kiélés" dumát. Mi az tulajdonképpen? Végigmenjünk egy pár emberen, és? Az újdonság varázsa adja az egyedüli csáberőt, ez pedig hamar elmúlik.

Szerintem, ha minden redben van a kapcsolatotokban, és a szex is jó, akkor minek váltani? Az sem gond, ha ő lesz az egyetlen(bár a mai világban elég ritka), ha nem, az sem, de ne amiatt legyen vége, mert ugyan minden klappol, de vajon "milyen lehet mással a szex". Lényegéban ugyanaz, csak az elején más, de utána ezt is megszokod(ezt nem az unalmas-monoton szexre értem, hiszen a hosszú kapcsolatokban is lehet változatos).

Szóval, ha minden jó, akkor ne szakíts vele egy ilyen miatt! Bárkinek megfordulhat a fejében, hogy mi lenne, ha..., de aztán ha végig gondolod miért dobnád el magadtól egy kósza numeráért?

Egyébként ez a "elkötelezés" egy kicsit erős ide. Ne haragudj, nem bántásból írom, de 1 év még nem sok idő (jó a te korodban biztos, de ha már az elkötelezésnél tartunk, akkor nem). Fiatalon mindig nagy álmokat sző az ember, főleg az első nagy szerelemnél. :) Sajnos a legtöbb egy idő után szertefoszlik, de én tiszta szívből kívánom nektek, hogy ti legyetek a kivételek! :)

2011. aug. 23. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!