Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Teljesen kiábrándultam és nem...

Teljesen kiábrándultam és nem akarom elkötelezni magam talán soha, más is van így?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy bár még csak 20 éves vagyok, az ok, h nem akarok házasságot, gyereket sem 30ig minimum, lehet h később sem. De még csak elkötelezni sem akarom magam valaki mellett egy életre. És az okait kerestem, hogy miért vannak ezek, és ezek foglalkoztatnak:


- itt az oldalon is undorral tölt el, hogy x éve házasságban élnek, mégis megcsalja őket a párjuk, illetve próbálkozik másoknál több év együttlét után, akár gyerek mellett is. Hogy teheti ezt meg a párjával?

- másik része meg mikor ők csalják meg a párjukat, mert az jár nekik, és magányosan érzik magukat ezért d*gatják meg a szomszéd csávóval magukat stb. ->mért nem lehet megbeszélni, változtatni?

-egy normális sokéves kapcsolatot sem tudok szinte, ami JÓL működik, és nem az anyagiakon múlik az. És nem a magánytól félnek, az nem szerelem ha azért vannak együtt, mert nem akar vki egyedül lenni. Az menekülés.

Persze az is ok, hogy én sem akarom lekötni magam, de a fentiek is szerepet játszanak ebben.

20/L


2011. júl. 5. 22:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Sokan vannak így. Én is így voltam.

De nem szabad azt mondani, hogy soha. A dolgok mélyére kell nézni. Én ma azt látom, hogy ahol letojják a kapcsolatokat, azok szétmennek, ahol dolgoznak rajta, azok a kapcsolatok szuperül működnek.

Egy jó kapcsolat pedig feltölt és inspirál, valami hihetetlen mértékben. Egyszer talán te is meg fogod érezni. Szentimentális, de amikor a pároddal érzed, hogy egységgé fonódtatok, az erőt ad és szebbé teszi az életet.

2011. júl. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
71%

Te dolgod.

Én nem féltem elkötelezni magam és attól sem félek, hogy megcsalnak.

2011. júl. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
jah, én is 20 körül vagyok, és már régóta ezt gondolom mint te. rengeteg oka van..nem is részletezem, szerintem elég reális dolgok..
2011. júl. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ezért kell/kellene jól párt választani.
2011. júl. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
56%
12 éve vagyunk együtt 6 éve házasok.3 csodás gyerek és imádjuk egymást.A lényeg tégy azért,hogy ez fent is maradjon.A szerelemért tenni is kell különben ellaposodik a kapcsolatÉn tudom mivel lehet feldobni a kapsolatunkat és a férjem is tesz érte.Nem minden kapcsolat sz-r.Ha megvan az igazi az nem elég meg is kell tartani,azért pedig meg kell dolgozni és akkor örületes jo lesz
2011. júl. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Nem egyszerű megtalálni a "tökéletes párt".

Az exem nagyon figyelmes volt,hihetetlen milyen szép gesztusai voltak,egyfolytában csak velem foglalkozott,DE:baromi féltékeny volt,követett,gyerekes volt,stb.

A jelenlegi párom nagyon értelmes,humoros,szeret,DE elkényelmesedett,nem olyan figyelmes,lusta,pc-függő.

2 éve vagyunk együtt,1 éve élünk együtt.Annyiszor rágtam-rágom a fülét,hogy ha nem változtat,vége lesz.ígér fűt-fát,de nem megyünk el soha sehova.Megterhelő neki,ha ki kell mozdulnia,pedig kényelmes munkája van,ott nem fárad el.Háztartásba nagyon ritka ha besegít,szinte csoda.

Talán ezért vannak a megcsalások,igaz én nem csaltam meg a páromat,nem is tenném,de már kezd betelni a pohár.Örülök is,hogy még nem jött össze az esküvő,még van kiút,ha végleg elszakad a cérna.

2011. júl. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

"nem akarok házasságot, gyereket sem 30ig minimum"

- erre nagyon sok ismerősöm ráfagyott. Mert a 30 évestől hanyat-homlok menekülnek a férfiak- mert az pánikszerűen gyereket akar.

2011. júl. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Ez a harciasság úgyis változni fog. Az ideirogatók gyakran többször is feltesznek kérdést, szerintem ne ezt nézd ez csak egy szűk keresztmetszet. Ráadásul vannak, akik még az anonimitás ellenére sem irnak ide. Én azt gondolom itt is az arany középút a nyerő. A szerelem jön, nem éghet úgyanúgy örökké. Ha megcsalnak, otthagyhatod és kiléphetsz a házasságból, kezdhetsz egy újat. Én mondjuk sosem fogok férjhez menni, vagy ha igen, akkor majd elválok ha nem megy és férjhez megyek újra :) Szóval ilyeneken ne akadj fel, egyszerűen élvezd az életet. Sosem értettem a nők foggalkörömmelvaló ragaszkodását egy férfihoz. A világ olyan hatalmas, annyi csavar jöhet az életbe, és a házasságban élőket is érhet egy újabb igazi szerelem. Szóval csak lazán.
2011. júl. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
pff, na persze a házasság elvileg egy életre szól.. vagy csak az én gondolkodásmódomban? ezt a képmutatást nem szeretem. és én azért nem akarok soha megházasodni.. ettől még lehetek és élhetek együtt valakivel.
2011. júl. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat! Még írhat bárki történeteket, jó olvasni.


Hát a "pánikszerű gyereket akarok roham" biztos nem kap el, 30asan netalán mégis elérne h kell az nekem, akkor sem pánikolnék be, mivel anyám húgomat pl 41 évesen szülte...


Hát ez az, én nem ragaszkodok túlzottan ahhoz ami nem működik, ha megcsalnak én továbblépek, illetve én nem csalom meg, hanem akkor is kilépek, mert így (lenne) tisztességes. Csak sokaknál nincs ez meg...


Tetszenek a válaszaitok. :)

2011. júl. 5. 23:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!