Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy kellett volna reagálnom?

Hogy kellett volna reagálnom?

Figyelt kérdés

4 éve vagyok együtt a párommal, 3 éve együtt is élünk az ő szüleinél. Minden vágyam, hogy saját életünk legyen, hogy a saját külön lakásunkban élhessünk, és ne szóljon bele senki semmibe! Sajnos nem engedhetjük meg magunknak, hogy külön menjünk, egyelőre.

Szeretnénk a jövőben gyereket/gyerekeket is, de én minimum 5 év múlva csak, hamarabb semmiképpen.

Párom tegnap elkezdte nekem mondogatni, hogy ő 1 max. 2 éven belül gyereket akar. Mikor azt válaszoltam, hogy én meg majd 5 év múlva, akkor rendesen megsértődött. Úgy beszélt, mintha semmi beleszólásom nem lenne, hogy mikor lesz gyerekünk. Nagyon rosszul esett. Mondtam neki, hogy ezen még gondolkodni is felesleges, mert amég nincs saját otthonunk, meg mindkettőnknek munkánk, addig ilyen eszébe se jusson. Most én vagyok a rossz:(

21/L


2011. júl. 5. 13:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
pedig neked van igazad
2011. júl. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
lehet, hogy a szemében most te vagy a rossz, de a párod meg gyerekes és önző.
2011. júl. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszerűen reagáltam volna le az esetet. Először megbeszéltem volna vele, hogy mennyi pénzt tudunk most félrerakni a saját lakásra. Aztán kifejtettem volna, hogy egy gyerek milyen költségekkel és nehézségekkel jár, és mennyivel tolná ki a lakásvásárlás idejét. Aztán azt is elmondtam volna neki, hogy hideg nap lesz a pokolban, amikor én gyereket szülök neki a szülei házába, előbb szépen megteremtjük a saját otthonunkat, és UTÁNA jöhet a gyerek. Ha meg nem érti meg, akkor is nálam van az ütőkártya: bogyó mellett nehezen lesz gyerekem. :)
2011. júl. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Szedem a gyógyszert, és nem áll szándékomban abbahagyni még 5 ÉVIG :D

Az is rosszul esett, hogy azt mondta, azért szól most, hogy legyen időm gondolkodni.

Állitólag "viccnek" szánta, de az utolsó mondata az volt, ha te nem szülsz, majd szül más:(

2011. júl. 5. 13:39
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem. Szerintem jó dolog, hogy te gondolsz arra, hogy miből meg hogy fogjátok felnevelni a gyereket, és nem csak az jár a fejedben, hogy de jó lenne már babázni. A párod a szülei nyakába akar gyereket vállalni? Mert gondolom besegítetek valamit otthon, nem csak úgy ott laktok, de akkor is. egy gyereket szerintem nem jó úgy vállalni, hogy még a szülőknél laktok. itt is rengeteg olyan kérdést láttam már, hogy pl Anyánál lakunk a párommal és ő akarja megmondani hogy neveljem a gyerekemet, vagy teljesen kisajátítja a gyerekemet, mintha sajátja lenne. Meg különben is, szerintem egy gyerek meghozza a konfliktusokat egy pár életébe, az egyik így gondolja helyesnek a nevelést, a másik úgy, aztán ha ti az ő szüleinél laktok és valamiben nem értetek egyet, akkor rögtön 3:1 és már le is vagy szavazva. Szal szerintem nem kellene gyereket vállalnotok amíg nincs saját lakás, munka stb.
2011. júl. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos ez a másik gond, amiért ide semmiképpen nem szülnék, hogy anyósom mindent és mindenkit ki akar sajátitani. Itt minden az övé, hoztunk tavaly kiskutyát, már arra is azt mondja mindenkinek, hogy az övé.

Valamelyik nap volt egy olyan mondata, hogy ami a tiétek, az az enyém is.

Párom ezeket meg sem hallja, de engem nagyon zavar.

2011. júl. 5. 13:44
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Bírom, ahogy az apukák sürgetik a gyerekvállalást, pedig az anyára hárul majd a nevelés 80%-a. Az apa elmegy otthonról 6-kor és hazajön este 6-kor, és az anya neveli közben a gyereket, viszi a háztartást, és főz. Az apa talán hétvégén veszi át a gyereket, de az esetek többségében ez kimerül abban, hogy elgügyörészik neki 1-2 órát, aztán megy a dolgára, vagy a haverokhoz. A kezdeti lelkesedés szinte mindig gyorsan lecsillapodik. És amikor az apát befogják a fürdetésre, vagy néha pelenkáznia kell, akkor jön a klasszikus önző mondat, hogy mindent neki kell csinálnia, semmi ideje nem jut magára.

A férfiaknak a gyerekvállalás a megcsinálásban és az első 2-3 hónapban merül ki, és elvétve akad csak olyan, aki tényleg apaként képes viselkedni.

2011. júl. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

De az utolsó mondata az volt, ha te nem szülsz, majd szül más:(

Hát én kitenném,neki csak petesejt vagy amit megtermékenyíthet.Persze a ygerek a te dolgod lesz.Nem lesz hosszú kapcsolat ez igy,főleg ha kényszerít majd a gyerekre.Megutálod őt is meg a gyereket is.Semmi értelme ennek.Főleg anyósékhoz ne szülj.

Párod önző.Hány éves,gondolom idősebb.

2011. júl. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Valamit valamiért: ha mostanában akar gyereket, lepjen meg egy saját házzal.
2011. júl. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Jövő hónapban lesz 27.
2011. júl. 5. 13:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!