Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Parommal anyos vegett megy...

Parommal anyos vegett megy tönkre hazzaságunk. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2011. júl. 5. 09:17
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
89%
Bővebben???
2011. júl. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
100%

Költözz el!

Beszéld meg a férjeddel...

Mit tudom én nem tudom mi a probléma

2011. júl. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
48%
Öld meg ásd el.
2011. júl. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
50%
Egy kapcsolatot SENKI nem tud tönkre tenni. Ez a kapcsolat sem az anyós miatt menne tönkre, hanem mert nem elég erős.
2011. júl. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
67%

csomagolni - költözni - messzire, de gyorsan!

inkább a nyomorgás, mint ilyesmit tűrni!

2011. júl. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
77%
Légy őszinte magadhoz, és valld be, hogy nem az anyós miatt megy tönkre a házasságotok, hanem azért, mert TI ketten nem tudjátok megoldani a problémáitokat. Pl. a férjed nem AKARJA az anyját leállítani, veled szemben.
2011. júl. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
78%

Igaz, hogy senki nem tehet tönkre egy kapcsolatot, de megmérgezhet, úgy mint a nagymamám:

"Mindig is fájt nekem, hogy nem fogadja el anyumat édesapám feleségeként és förtelmes dolgokkal keseríti meg az életét. Olyanokkal, mint pédául: más nem tisztességes nőket akar apumra tukmálni, mikor anyum még csak 6 hétben volt velem, és annak idején a testvéremmel; folyton hazugságokkal rágalmazza.

És mégis folyton az áldozatot játsza mindenki előtt, és hogy anyum milyen rossz. Pedig anyumat tényleg megbecsülik és tisztelik, míg mamám még a lányát sem tudta megnevelni, aki elhagyta 1 újszülött gyerekét és a mostani gyerekei csak akkor kellenek mikor meg tudja őket lopni(habár még kiskoruak) és a férjét sem tiszteli.

Sajnos nem rég apum egy súlyos autóbalesetet szenvedett, az állapota nagyon kritikus volt 2 hónapig (addig az intenzíven volt, amiből majdnem 1 hónapot kómában). Csak anyum és én álltunk mellette, míg mamám csak egyszer jött be, akkor is mert anyum elvitte. Szó szoros értelemben nem törődött vele, míg az alkoholista lányát az egekig magasztalja.

De szerencsére apum jobban lett fizikailag (sajnos az ütés miatt az agya, mármint a gondolkodása sokat romlott).

És ekkor nagymamám elkezdte a hazugságait, miszerint anyum csak megjátszotta a hű feleséget, csak a nagymamám törődött apummal és ilyenek.

Mindezeket addig csinálta, míg most anyum kapott egy idegösszeroppanást és a korházba került. Erre apum nagyon megiedt és ő is bekerült a kórházba a sokk miatt.

Ezek a dolgok persze most sem érdekelték mamámat, míg én éjt nappalá téve dolgoztam, hogy legyen miből kifizetnem a szüleim kórházi költségét, és hogy visszajöhessenek a testvérem és mellém.

Három keserves hónap után hála az Istennek sikerült hazahoznam, úgy hogy nem tartozom a kórház fele, itthon a számlákat ki tudtam fizetni, és a testvéremet is fenn tudtam tartani (az már mellékes, hogy nekem sokszor még hamburgerre sem telt)

És most mamám nem hagyja, hogy örvendjünk a testvéremmel a szüleinknek, mert nagyon mocskos dolgokkal kezdett minket rágalmazni.

Mit tehetnék, hogy végre leálljon már mamám? Az utóbbi időben már elég a hangját meghellenom, hogy a bőgés utolérjen."



22/l

2011. júl. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
35%
ma 09:35előző: ez borzasztó..sehogy nem lehetne külön mennetek ettől a méregkeverőtől?
2011. júl. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
35%
Utolsó. Együtt laktok A "kedves" nagyival?
2011. júl. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
40%

Akármilyen is az anyósod, egy erénye biztos van: olyannak nevelte a fiát, akibe képes voltál beleszeretni, akire azt mondtad annakidején, hogy ő kell neked és senki más!


Lehet, hogy anyósod sok mindent másként csinál, mint te, és sok mindent meg szeretne neked tanítani, amiről úgy látja, hogy jobb lenne, ha másként csinálnád, de valószínű nem rosszindulatból teszi ezt. Sok-sok év tapasztalata van a háta mögött.

Ezt is le lehet szerelni, csak többet ésszel, mint erővel!

Ha azt mondod neki, hogy köszönöm, legközelebb megpróbálom úgy, ahogy ő mondja, és meg is teszed, azután már nyugodtan mondhatod, hogy kipróbáltad, de mégis maradsz a saját verziódnál, stb.

Soha ne "tüzelj csípőből"! Ha látja azt, hogy megfogadod a tanácsait legalább olyan szinten, hogy egyszer kipróbálod, majd idővel leszokik az átnevelési szándékáról.

Akárhogy is, ne feledd: felnevelte NEKED a fiát!

2011. júl. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!