Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha a barátom öccse...

Mit tegyek ha a barátom öccse gyűlöl, és szabotálja a kapcsolatunkat?

Figyelt kérdés
Amióta együtt vagyunk a barátommal, az öccse folyamatosan kinyilvánítja a nemtetszését. Ez odáig fajult, hogy negatívan állított be engem az egész családjuk előtt, így már ők is gyűlölnek, és ellenzik a kapcsolatot. De a tetőpont akkor következett be, amikor az öcs megkérte a barátomat, hogy válasszon köztem és közte. Szép dolog a szerelem, de a család azért szerintem is fontosabb, és ezért most nagyon nehéz helyzetben van a barátom, viszont az öccsel való békülésemre semmi esély!! Kérlek segítsetek!
2011. júl. 4. 14:08
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Nos, köszönöm ezt a távolból ítélkező választ! Nagyon hasznos volt! Viszont ez a 21. század, és nem hinném hogy egyedül én követtem már el ilyen hibát, elég gyakori jelenség, főleg nagyvárosokban! Ahol lakom, nem 1 falu, de még ha falu lenne, sem lehetne elmondani hogy átment rajtam a fele! Az egyetlen hiba amit elkövettem, hogy nem Budapesten élek, hanem ebben a retek városban! És a továbbiakban kíméljetek meg légyszíves az ilyen hozzászólásoktól!
2011. júl. 4. 14:33
 12/24 anonim ***** válasza:
79%

Sztem meg csakis az számít, hogy az adott kapcsolatban milyen az ember. Az, hogy mit tett vki a múltban, a legtöbb esetben nem oszt, nem szoroz a kapcsolatban... aki meg ezért lenéz titeket (öcs is meg a kisvárosi pletykásszájú barmok is), az hülye. Mert azért itt azért elég egyértelmű, hogy az egyéjszakás kapcsolataid NEM a kapcsolat alatt voltak, és nem csaltad meg az előző komoly barátodat. Lehet hogy nekem más az értékrendem, mint nektek, de sztem ha a család el akarja lehetetleníteni a másikat, akkor rohadtul nem a család áll az első helyen... én szintén választás elé állítanám a pasimat, hogy kit akar majd feleségül venni,m engem vagy az öccsét...

(még mielőtt vki nekem esne, soha nem volt egyéjszakás kalandom, nem vagyok ribanc sem, nem magamat védem látens, csak elmondtam a véleményem a szituval kapcsolatban... az meg felettébb érdekes dolog, hogyha egy pasi írta volna be, hogy ennyi meg ennyiegyéjszakás kapcsolata volt, tuti nem jött volna azután a kérdező-hozzászólás után egy komment sem, hogy fúúúú, mekkora ribanc, hogy "átment rajta az egész város" meg milyen egy szutyok... vagy azt mondta volna mki, hogy no problem, vagy hogy mekkora király vagy, haver...)

2011. júl. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
86%
Igazad van, számolni kell a következményekkel. Ez részben igaz. Viszont, ezt tényleg nem a párkapcsolata alatt tette, és ez így oké. Üljetek le, és beszéljétek meg. Mond el a családjának, hogy rosszul ítélnek meg téged. ez lenne a legjobb megoldás jelenleg. Így talán megértenek... de, ha nem akkor se csüggedj, legalább megpróbáltad. Ráadásul - szerencsére - nem egy fél vagy egyéves kapcsolatról beszélünk. Akkor már rosszabb lenne a helyzet. Szóval, ne engedd, hogy elfajuljanak a dolgok, üljetek el megbezsélni a dolgokat.
2011. júl. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a pozitív kommenteket!!! Nagyon sokat jelent nekem!
2011. júl. 4. 14:44
 15/24 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2011. júl. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
22 vagyok. Miért?
2011. júl. 4. 15:07
 17/24 anonim ***** válasza:
89%
Ha a barátod az öccse hatására elhagy vagy nem áll melléd, örülj, hogy megszabadultál tőle, mert az azt jelenti, hogy csak te lettél szerelmes. Sajnos.
2011. júl. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
71%

Vérrokont (öccs) nem lehet lecserélni.


Azt viszont simán meg lehet neki mondani, hogy "Ide figyelj öcsém! EZ ITT NEM A TE DOLGOD, NE UGASS BELE, VAGY A SZART IS KIVEREM BELŐLED!" -remélem sikerült finom, nőies stílusban érzékeltetnem, hogy mi lenne, ha az én párválasztásomba próbálna testvérem beleszólni. Az idősebb testvérnek jogai is vannak, és a fiatalabb testvér érzelmi zsarolása (mert a választás valójában ez), számomra undorító. Biztosan nem engednék neki, sőt, dafke lenne. :)


Igenis lehet mindent a maga helyén kezelni, és a párkapcsolat meg a vér szerinti családi kapcsolatok KÜLÖN kategória. Hiszen a párkapcsolat pont arról szól, hogy a gyerek elhagyja a szülei családját, akikhez addig hűséges volt, szót fogadott, alakít egy saját családot, ami ezután már megelőzi fontossági sorrendben a korábbi családját. (Ha úgy tetszik, az ifjú pár onnantól HŰTLEN lesz a korábbi kötődéseihez, családjukhoz.) Ez így van rendjén. Ha ezt egy kisöcsi nem érti, nem kell neki. Mert még kicsi. (Fejben mindenképpen.) De nem is szabad hagyni, hogy beleszóljon. Ez pedig a barátod dolga. Ha elég okos és felnőtt, magától is rájön majd erre. Remélhetőleg még addig, amíg együtt vagytok. Ha nem, akkor lehet, pont ezt kellett neki megtanulnia ebből a kapcsolatból...

2011. júl. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
56%
Hany eves vagy? Az ilyen f*sz kapcsolatokbol jobb elobb kiszallni, mint eveken at szenvedni.
2011. júl. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
75%

kapcsolatom után kicsit elengedtem magam, és volt pár 1 éjszakás kalandom.


És kinek miköze hozzá ha valaki nincs kapcsolatban és kalandozik,attól még nem k*rva.Emiatt a hozáállás miatt van egyre több félrekefélés,Ja nem szólhatnak meg mert kapcsolatban élek,ja a külvilág felé,és közben b*szok kifelé.

2011. júl. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!