Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem hisz nekem a saját...

Miért nem hisz nekem a saját anyám?

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok. Sosem volt anyával valami szoros kapcsolatom, és mostanában rá van kattanva a fiú témára, állandóan kérdezget, és ha válaszolok, akkor egyből rávágja, hogy "hazudsz", vagy "miért hazudsz már megint?"

Közben az igazat mondom el, és mégis gyanusítgat, hogy hazudok, meg nem hisz nekem.

Ja és azt hozzátenném, hogy nincs barátom, és még nem is volt. Nem is nagyon járok el itthonról. Úgy gondolom, hogy nem adtam rá okot, hogy ennyire ne higyjen nekem.

Miért nem képes hinni a saját lányának?

14/L


2011. júl. 1. 11:23
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Szerintem azzal, hogy állandóan lehazugozza, pont, hogy hazugságra fogja kényszeríteni. (Egyébként meg az, hogy biztos korábban már hazudott az anyjának, még nem indok, olyan ember nincs, aki sose hazudik, mindenki napjában többször is megteszi.) Az is hülyeség, hogy féltésből teszi, ez nem féltés, viszont tökéletesen szétcseszi a kapcsolatukat. Az én anyám is ezt csinálta, állandóan nyomozott utánam, leskelődött, soha nem hitt el semmit, egyszer véletlenül nem 8-kor, hanem 8.03-kor értem haza, hát a kapu előtt várt és ordítva lek..vázott. Aztán később eléggé aljas módszerekhez is folyamodott, pl. rám küldte a nagyapám egyik rendőr ismerősét, hogy félemlítse meg a pasimat, hogy szakítsunk, stb. Sosem lehetett őszintén beszélni vele, mert mindig visszaélt azzal, amit tudott. És hiába, azóta felnőttem, nem változott meg a véleményem a viselkedéséről és a nevelési módszereiről, azóta sem felhőtlen a viszonyunk, csak mivel ő az a típus, aki másoknak mindig vigyorog és eljátssza, hogy minden rendben, kifelé nem hirdeti. De még mindig nem bírja elviselni, ha más a véleményem mint neki, holott az élet legtöbb területén (talán a főzést kivéve) jóval több tapasztalattal rendelkezem mint ő, mégis, szerinte feltétel nélkül igazat kéne adnom neki, mert ő az anyám. Na tehát, ha valakinek ilyen a természete, azt nem lehet arra fogni, hogy félti, aztán majd később más lesz, mert nem lesz, mindig is gyanakvó és ellenőrző típus marad.
2011. júl. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!