Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem hisz nekem a saját...

Miért nem hisz nekem a saját anyám?

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok. Sosem volt anyával valami szoros kapcsolatom, és mostanában rá van kattanva a fiú témára, állandóan kérdezget, és ha válaszolok, akkor egyből rávágja, hogy "hazudsz", vagy "miért hazudsz már megint?"

Közben az igazat mondom el, és mégis gyanusítgat, hogy hazudok, meg nem hisz nekem.

Ja és azt hozzátenném, hogy nincs barátom, és még nem is volt. Nem is nagyon járok el itthonról. Úgy gondolom, hogy nem adtam rá okot, hogy ennyire ne higyjen nekem.

Miért nem képes hinni a saját lányának?

14/L


2011. júl. 1. 11:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Egyszerű oka van:félt.Hogy mitől?Leginkább a csalódásoktól,az élet sötétebb részétől.Nyugodj meg,anyud hisz neked,csak nyugtalan.Kérdezd tőle meg,hogy mégis miért nem hisz!Ez a legegyszerűbb.
2011. júl. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem mondd azt neki, hogy addig nem beszélsz vele ilyen témáról, amíg nem képes rendesen beszélgetni, és hinni neked.
2011. júl. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

Pontosan a féltés motiválja. A jó szülő tudja, hogy az ördög sose alszik. Biztos anyudnak is az a célja, hogy megpróbálja kiugrasztani a nyuszit a bokorból, hátha elszólod magad.

Én sose foglalkoztam azzal, ha esetleg nem hitt nekem. tudtam, hogy az én lelkiismeretem tiszta és kész. Neki meg az a dolga, hogy gyanakodjon.

Próbáld te is megérteni! Nézz szét itt az oldalon. Hány korodbeli tesz fel olyan kérdéseket, amiktől jóérzésű embernek a füle kettéáll. Anyud is tisztában van azzal, hogy mi zajlik a mai tinik világában. én se lennék 100%-ig nyugodt, ha tini lányom lenne.

2011. júl. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ő biztosan hazudozott ennyi idősen a fiúkkal kapcsolatban, és ebből indul ki
2011. júl. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%
A jó szülő nem gyanúsítgat azzal, hogy hazudsz. Ez nem féltés, hanem irigykedés. Az én anyukám is így kezdte anno. Később kiderült, azért irigykedik, mert neki nem volt jó tinikora, és én se élvezzem. Persze erre rácáfoltam. Megmutattam neki, hogy igenis jó ember vagyok, és hogy higgyen már nekem. Később összejöttem egy fiúval. Azonnal hazavittem, és anyutól kérdeztem mindent (azt is amit addig már rég tudtam, csak, hogy nyugodtabb legyen). Kezdetben nehezen viselte, hogy van barátom, és hogy egyszer majd le is akarok vele feküdni. De most már minden rendben, és ő is belátta, hogy kissé eltúlozta anno a dolgot! :) Azóta normális a viszonyunk, bár sosem leszünk mindig túlzottan jóban! :D Viszont van egy barátom, aki nagyon szeret, és abban reménykedem, hogy én majd máshogy fogok viselkedni a lányommal (ha lesz) :)
2011. júl. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát, akkor ne beszéld meg vele a dolgaid.Ezek szerint úgy is felesleges.Az ilyen anyák gondoskodnak arról, hogy teljesen tönkretegyék a szülő-gyerek kapcsolatot.

Nos, ha kérdezget, mondd azt neki, hogy nem akarsz erről beszélni, hiszen úgysem hisz neked, és szépen hagyd ott.Talán elgondolkodik a viselkedésén.Ha meg nem, hát az legyen az ő baja.

Sajnos, vannak ilyenek.Nem te tehetsz róla.

2011. júl. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem féltés.Ez bizalmatlanság.És a bizalmatlanság igen veszélyes egy szülő-gyerek kapcsolatban is.Pláne, ha indokolatlan.
2011. júl. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Más a féltés, és más, ha hazugnak nevezünk valakit, aki erre nem szolgált rá. Felnőttek között ez büntetőjogi kategória...

Egyébként a kérdésben benne is van a válasz, miért nem hisz Neked: mert soha nem volt szoros a kapcsolatotok, és valószínűleg nem Te érdekled, hanem a saját valamilyen komplexusát éli ki ezzel.


Föl a fejjel!

2011. júl. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
én ilyenkor taktikát váltok és helyeselni szoktam:D amikor elkezdi mondani a hülyeségeit akkor csak rábólintok hogy igen anya úgyvolt. aztán egy idő után leesik neki a dolog és békénhagy:D persze van akit ez csak tovább hergel úgyhogy nemtudom:'DD szülők...-.-:DD
2011. júl. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
lehet, hogy van annak oka, hogy nem hisz neked. Ha mindig őszinte lettél volna vele akkor szerintem nem nevezne hazugnak, biztosan hazudtál már neki még ha azt itt nem is ismered be.
2011. júl. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!