Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kezdek hülyét kapni anyától,...

Kezdek hülyét kapni anyától, hogy kezeljem ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

Több problémám is van, de igazából mind azt eredményezi, hogy egyre kevésbé jövünk ki egymással. Alapból se voltunk soha az a sülve-főve együtt anya-lánya páros, akik szinte barátnők. Nagyon különbözőek vagyunk, de eddig igyekeztem mindig tolerálni a heppjeit. Mostanában előjött nála ez a spórolási láz. Nem vagyunk gazdagok, de azért annyira nem is rossz a helyzet. Van egy házunk, kocsi hitelből + van még egy személyi kölcsönünk, de ezeket ki tudjuk fizetni, jó hát van mikor csak éppen, főleg most, hogy emelkednek a törlesztők. De emellett jut kajára is, persze az akciós cuccokat vesszük, de ezt régen is így csináltuk nem ez zavar. Hanem, hogy vmelyik nap elaludtam a TV előtt, ő benyitott reggel a szobámba és magából kikelve elkezdett nekem papolni, hogy hogy képzelem ezt, így is óriási a villanyszámlánk. Az nem érdekes, hogy ő szinte minden este alszik 1-2 órát a tv előtt mielőtt valaki arra jár és lekapcsolja neki. Vagy pl mostanában állandóan lecsesz, hogy ne engedjek annyi mosogatóvizet, mert telik az emésztő, meg jajj a vízdíj. A legújabb pedig, hogy csak 30 °C-on mossa a ruhákat, mert így nem fogyaszt annyi áramot, közben meg a törölköző büdi marad, de azt észre se veszi.

A másik gondom vele a spórolási mániáján kívül, hogy egyszerűen képtelen velem normálisan beszélni. állandóan támad, végig se hallgat csak leordítja a fejem és ráadásul mindig a legrosszabbat feltételezi rólam, aztán meg úgy tesz mintha mi sem történt volna és én ettől rosszul vagyok már. Pl eltörölgetek, de ott marad egy lábas a konyhaszekrényen véletlenül, akkor rögtön az van, hogy biztos direkt hagytam ott, vagy lefogy a budipapír és elfelejtek új tekercset elővenni, akkor biztos még erre is lusta voltam. Ha segítek neki és takarítok kicsit mire hazaér, akkor nem az, hogy "Kösz" hanem ezt kihagytad, azt kihagytad, az fel se tűnik hogy 5 másik dolgot megcsináltam, csak hogy ez vagy az kimaradt. Sőt mostanában azt veszem észre, hogy mint embert sem ismer igazán és a legrosszabbat feltételezi rólam. Múltkor hazamentem és tök jó kedvem volt vigyorogtam egyfolytában, erre megkérdezte, hogy mi történt, elmeséltem neki, hogy van egy pasi aki már nagyon régóta tetszik nekem és most pont összefutottam vele mielőtt elindultam haza és ettől van ilyen jó kedvem, de amúgy nem alakul semerre a dolog köztünk valamiért. Erre ő "Nős?" Tényleg ennyire nem ismer, hogy ezt feltételezi rólam, hogy egy nős pasira nyomulok?? Annyira szarul esett.

Mit kezdjek ezzel az egésszel? Már nem tudom, hogy lehetne ezen változtatni.

20/L


2011. júl. 1. 09:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
50%

Itthon dettó. Az viszont még jobban esik, mikor egyszerűen UTÁNAM CSINÁLJA a dolgokat. Pl. kitakarítok, és három nappal később ő is megcsinálja, merth neki nem jó úgy, ah én takarítottam.


Én kajazavaros lettem miatta, te ezt próbáld elkerülni. :)

Most meg költöznék, de a suli mellett nem lehet dolgozni, pénz nélkül meg miből, hová. Max. meghalok. Ez van.


22l

2011. júl. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
73%

Az Anyukák már csak ilyenek. Hidd el nem akar neked rosszat.

Úgy gondolom egy szülő-gyermek között nem lehet baráti kapcsolat( csak is alá-fölé rendelt viszony)mert akkor a fejünkre nőnének a gyerekek.

A másik 20 éves vagy. Ha bele gondolok abba, hogy én már 19 évesen férjhez mentem, dolgoztam, mellette tanultam és különéltünk a szüleinktől, sőt a gyermekeim nevelését sem hagytam rá... egész jól elboldogultam annak ellenére, hogy továbbra is szeretett Anyukám bele szólni a családi életünkbe.

Ha neked nem tetszik a jelenlegi helyzet, költözz külön.

De nehogy már neki kelljen alkalmazkodni hozzád.

Ideje lenne minden fiatalnak megértenie, hogy itt az idő a felnőtté váláshoz és nem 20-25-30 éves korban még Anyuka szoknyája mellett azon siránkozni, hogy mindenbe bele szól. Amúgy meg az alma nem esik messze a fájától, így Te sem leszel különb mint most Ő.

2011. júl. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
63%
Nekem is voltak ilyen problémáim, szinte ugyanezek, de én betudtam a kamaszkornak, veléem is biztos nehezebb volt, anya is ingerültebb volt. Néha előjönnek a dolgok, akkor üvöltözünk egymással, szó szerint, de szerencsére jó ritkán, plusz megtanultam kezelni. Én nagyon nagyon nagyon nehezen mondom azt, hogy "igen, igazad van", de itt bevált, bár nem volt egyszerű. Kimaradt egy tányér? Jaj, bocsi anya, máris csinálom! Pasi kérdésnél én is kaptam hideget-meleget, ilyenkor elszámoltam 15-ig, és halkan, kedves hangnemben elmondtam neki, ki is az, mi is az, ez is hatott. Észrevettem, ha mérséklem a hangerőt, és kedvesen beszélek, kevésbé mondja tovább a magáét, van, hogy meg is hallgat:-)
2011. júl. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, tudom, hogy nehéz nagyon, amikor szerinted ő a hibás, vagy az ingerült, és akkor még te mondd azt, hogy bocsánat, de beválik, tényleg.
2011. júl. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
61%

Fél attól, hogy egyre nehezebben, vagy sehogysem jöttök ki a következő fizetésig. Ettől aztán lehet ám ideges az ember lánya!

Mondd csak, besegítesz-e? Vállaltál-e nyári munkát vagy dolgozol valahol?

2011. júl. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
77%

"A válasz megírásának időpontja: ma 10:03"


Azért az erős túlzás, hogy nem lehet baráti a viszony szülő és gyerek között. A mi családunkban igenis baráti és se én sem a nővérem nem nőttünk édesanyánk fejére.. KÜlön élünk, dolgozunk, tanulunk, az öcsénk is kitűnő tanuló.. Tehát lehet baráti a kapcsolat, bár igaz, hogy ritka az ilyen, mi szerencsések vagyunk.


Kedves kérdező!

Próbáld meg egyszer leültetni az anyukádat az asztalhoz és megmondani neki, hogy márpedig most végig hallgatsz. Mondd el neki, hogy szeretnéd, ha jobb lenne a kapcsolatotok mert szereted és szükséged van rá.. Mondj el neki mindent..

2011. júl. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
7%

már most tudatosítsd magadba hogy amilyen hamar csak lehet költözz el otthonról.


Továbbá csökkentsd az interakciót kettőtök között: amennyire csak lehet kerüld vele a kommunikációt, azokat a helyzeteket amikor olyan helyzetbe kerülsz hogy beszélgetni kell vele.


Ha vidám és boldog vagy, ne mondd el miért, mondd csak azt hogy mert szép idő van és te ennek is tudsz örülni, vagy mert hallottál egy jó viccet... stb


Többször hangoztasd hogy: tegnap hajnali kettőkor lekapcsoltam a tvdet mikor már aludtál... (többször hívd fel a figyelmet a hibáira, és at hoyg te mit tettél ezért) csináld úgy mintha 5 éves lenne: jelentsd be hogy mit csináltál már meg: hazamegy rögtön az legyen az első hogy elé ugrasz és letámadod azzal hogy éppen most mosogattam el: ha valamibe beleköt, akkor mondd azt hogy arra már nem volt időd, vagy ha már észrevette akkor ahelyett hogy lehurrogna azzal az energiával meg is csinálhatta volna. ( ergo ne csináld meg, hagyd hogy ő csinálja meg miután megjegyezte a dolgot) vagy ha beleköt hogy több vizet engedsz akkor mondd azt hogy látom te jobban tudod mint én akkor csináld is meg te! Mosogatószivacs a csapba vág, csap elzár, anyádat otthagyni... ha ezt megcsinálod tízszer akkor majd megtanulja...


Ja és van egy könyv aminek a címe: "ki nevel a végén"? Szerintem ebből már levághatod a szitut...

2011. júl. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Az utolsóra ne hallgass....
2011. júl. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Szerintem anyagi gondjai kezdenek az agyára menni.Én tudom, milyen az, hidd el, a legtürelmesebb ember is totál megzavarodhat azoktól a gondoktól, amikkel manapság az ember találkozik.

az lenne a jó, ha valahogy ki tudna kapcsolódni és több időt szánni rád.De ez csak rajta múlik...

2011. júl. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez volt a helyzet. Azt gondoltam, hogy ha idősebb leszek, akkor majd közelebb kerülünk egymáshoz, de nem így lett. Már férjnél vagyok, nem élünk egy faluban, havonta párszor találkozunk és ez így jó. Azt a kevés időt, amit együtt töltünk jó dolgokra fordítjuk.

Szegény húgomat sajnálom, mert ő még otthon lakik és most ő van ebben a helyzetben.

Szerintem nektek is majd akkor lesz jobb a kapcsolatotok, ha elköltözöl.

2011. júl. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!