Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Zavarnának ezek a szituációk,...

Zavarnának ezek a szituációk, vagy én tulzom el?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy párom 28 éves én 23. Nagyon vegyes a baráti társaságunk, korosztályt tekintve. Vannak vele egykoru vagy fiatalabb barátai/ haverjai akivel nagyon jól kijövök, szeretek a társaságukban lenni. De azonban vannak idősebb barátai akiknek már családjuk is van. Egyszer egy ilyen pár eljött velünk szórakozni és hozták magukkal a barátnőiket. (35-40) éves nők voltak.

Nagyon zavarban éreztem magam, ugy viselkedtek mint valami 20 évesek. Nyiltan flörtölgettek fiatal fiukkal mintha valami huszon éves bombázók lennének, pedig nagyon nem ugy néztek ki. Utána pedig elkezdtek a párommal is flörtölgetni a szemem elött. Először nem is tudtam hogy reagáljam le, nem tartom vetélytársamnak őket, de mégis én ilyen helyzetben még nem voltam. Nagyon kényelmetlen volt. Állandó témájuk hogy kit kellene felszedni, ki milyen pasi tényleg mint a fiatal csajok, hova menjenek jövő héten bulizni stb.stb.

Lehet én vagyok konzervatív? Vagy ma már ez a normális? De bennem végig az az érzés volt, hogy nem akarom így végezni, nem akarok 35-40 évesen még pasikra vadászni akkor már nem buliba akarok járni, hanem a családommal foglalkozni. Egyébként a párt se értem, minden hétvégén bulizni járnak a gyerekekre meg a mama vigyáz. Nem értem akkor miért vállaltak gyereket.

Párom nagyon laza és toleráns mindenkivel szemben, azt mondta az az ő életük, nekik így jó. Nálunk nem így lesz.

De én nem szeretnék többet velük menni szórakozni! Szerintetek ezt megmondjam páromnak? Vagy nekem is toleránsabbnak kellene lennem?


2011. jún. 29. 23:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
34%
Nem az a gond, hogy 35-40 évesen eljárnak bulizni (bár nem tudom, hogy akinek munkája meg gyereke van, annak hogy lehet annyi szabad ideje, pénze meg energiája, hogy hétvégén bulizgasson, meg persze a gyerek is nagyon örülhet, hogy sose látja az anyját...) az a baj, amit ott csinálnak. A mi városunkban van egy szórakozóhely, ahol szombat esténként összegyűlnek a vénlányok, és szó szerint vadásznak a pasikra... náluk 10-15 évvel fiatalabbakra ráröppennek, mint a légy a sz*rra... mi sem járunk már oda emiatt, ha téged zavarnak ezek a dolgok, nyugodtan mondd meg, hogy te ilyenekkel nem óhajtasz együtt bulizni. Van akinek csak ennyi az élet, csak ennyi jutott, szánalmas, de ez van. Úgysem fogják belátni, hogy nem normális, amit csinálnak. Nekik ez jó, ahogy írtad. El kell kerülni az ilyeneket nagy ívben.
2011. jún. 30. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
22%
Hallod, nem akartok végre gyereket csinálni, szegény csávóddal kitolsz, mire lesz gyereketek, és felnő vénember lesz belőle
2011. jún. 30. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Párom sem és én sem szeretnénk egyenlőre gyereket! Én még tul fiatalnak érzem magam ilyenfajta kötöttségekhez és párom se érett még a feladatra.

Egyébként nem ez volt a kérdés!

2011. jún. 30. 02:51
 14/17 anonim ***** válasza:
51%
Szia!A kérdésedre konkrétan válaszolva IGEN, szerintem te túlzod el!!!Kivételt képez ez alól,hogy a pároddal flörtölgetnek,mert ez mindenkit zavarna!Szerintem pedig már nagyon más világot élünk,nem furcsa ha valaki szórakozni jár,szerintem ez már nincs korhoz kötve.Nem csak a húsz éveseké a világ ;)!Én 30 éves vagyok,van egy 6 éves kislányom és bizony jólesik néha elmenni bulizni egyet,kiengedni a gőzt!!!Imádok táncolni,éppen ezért a nyilván nem a mozi jelenti számomra a kikapcsolódást.Igen,disco-ba is elmegyek,szerintem nincs korhoz kötve,ki mehet oda (mondjuk rólam meg nem mondaná senki a koromat,jóval fiatalabbnak nézek ki :P),ha valaki "kinéz" onnan valakit a kora miatt ,az szégyellheti magát! !!!Szerintem te is máshogy fogod ezt a későbbiekben gondolni,ha lesz egy gyereked.Nem arra fogsz vágyni,hogy mindig otthon ülj készenléti állapotban.Azért mert valakinek családja van (természetesen a gyerek és a család az első)nem áll meg az élet.Én már most tudom,hogy 35-40 évesen (vagy akár azon túl is) igényelni fogom a kikapcsolódást,jó akkor nyilván nem olyan helyekre megyek ahová jelenleg.Biztos sokan gondolják,hogy egy családos ember nem nagyon engedheti meg magának anyagilag a szórakozást (tisztelet a kivételnek),de mi is csak addig nyújtózkodunk ameddig a takarónk elér,és bizony a kapcsolatunknak is jót tesz,hogy vannak élményeink,érnek impulzusok,nem csak a monotónia van és otthon tespedünk nap nap után.
2011. jún. 30. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
73%

Én monjuk értem miről beszél a kérdező! Nem azokról, akik mondjuk havonta-kéthavonta egyszer eljárnak bulizni, hanem azokról,akik minden hétvégén odajárnak.

Nálunk is van egy olyan "lánycsapat", akik már inkább 40,mint 30 majdnem mindegyiknek gyerek (férj nincs), a másikfelének meg senkije sincs. Na ők (barátaim a discoban dolgoznak) szinte minden hétvégén ott vannak, szószerint vonaglanak úgy,ahogy már egy 20 évesnek sem áll jól! Ha nem is feltétlen fiatalabb fiúkkal, de látszik,hogy a céljuk mindig az,hogy összeszedjenek valakit!

Nem vagyok begyöpesedett 20-25 éves korunkban szinte mi is ott voltunk minden hétvégén a buliban, de valahogy ez a tinis vonaglás, meg feltűnési viszketegség már akkor sem hiányzott.

Persze néha kell jól kitombolni magamból a fáradságot, feszültséget, de hogy minden hétvégén velem nyisson a buli és velem zárjon....Most, 29 évesen sem tudom már elképzelni, nemhogy 35-40 évesen!

Az egyik barátnőm egy ilyen buliban meg is szólalt,hogy menjünk,mert öreg ő már ehhez. Pont mellettünk állt az egyik 40-es hölgy. Hát vágott egy az arcot.

Szóval én is azt vallom,hogy igen, ha anya, ha feleség, ha szingli, ha 50-es, kell a kikapcsolódás, de minden hétvégén feneketrázni a buliban, hát nekem már most sem ettől lesz boldog az életem!

2011. jún. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Azzal kezdem, hogy én 37 éves nő vagyok, tehát pont az a korosztály. :) Persze, mondd meg a párodnak, hogy neked ez kellemetlen velük menni, mert nagyon megjátsszák magukat és emiatt nem szeretnél velük közös programot szervezni. Legnagyobb bunkóság egy párkapcsolatban élő emberrel flörtölni még akkor is, ha nem gondolják igazán komolyan és flört szinten marad a dolog, főként, hogyha még a párja is jelen van! Én valószínűnek tartom, hogy ezek a nők nem élték ki magukat fiatalon és most jött nekik egyfajta "kapuzárási pánik", hogy hú de fiatal vagyok, nézzétek csak, hogy buknak rám a fiatal pasik.....

A hétvégi bulizással kapcsolatban: a minden hétvége sok, akinek már családja, gyereke van. Néha azonban a legtöbb embernek szüksége van kikapcsolódásra, hogy kicsit kiszabaduljon a mókuskerékből. Kb. 3-4 hetente mi is átvisszük anyósomhoz a kislányunkat (3 éves múlt) és ott tölt egy éjszakát, így szombat délelőttől vasárnap délig szabadok vagyunk a férjemmel és tök jó ez így. A lányunk is nagyon jól érzi magát a nagyinál, ráadásul mindig megbeszéljük vele, hogy ha haza szeretne jönni, mégsem szeretné ott tölteni az éjszakát, akkor szóljon és megyünk érte (közel lakunk egymáshoz). Szóval néha lehet szórakozni, a minden hétvége kicsit sok....

2011. jún. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Dehogy túlzod el, nagyon ciki amit csinálnak. Ha nem érzed jól magad valakikkel, nem kell a végsőkig toleránsnak lenni, egyszerűen ne menj el velük. Hogy a párodnak érdemes-e elmondani, hogy miért, vagy csak egyszerűen nem menni többet, mert csak, azt te tudod, te ismered. Nem muszáj részletesen elmondani, ha megbántod vele, azt is mondhatod, hogy nem érzed valami jól magad ezekkel az emberekkel, nem a te korosztályod, más a gondolkodásotok és az érdeklődésetek és nem tudsz miről beszélni velük.


De azért remélem a nők a fiatal fiúkkal flörtölgettek, nem a fiatal fiukkal :D

2011. jún. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!